Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nicko
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-30, 17:34    [Problem] Harmonijka w innej tonacji

Witam, mam pewien problem. Gram już trochę na Blues Harpie w C i myślę o kupnie innej tonacji. Zastanawiam się czy kupić kolejnego blues harpa tylko w A, czy przy okazji spróbować też innego modelu. Nie wiem po prostu czy docenię zmianę modelu na powiedzmy z trochę wyższej półki jeśli zmienię tonację , bo trudno chyba porównać brzmienie dwóch modeli jeśli różnią się tonacjami.
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-30, 17:48    Odp: [Problem] Harmonijka w innej tonacji

Wcale nie tak trudno, bo przecież niektóre dźwięki się powtarzają, tylko w innych dziurkach te stroiki są umieszczone. Ja zawsze rozszerzając wachlarz tonacji staram się kupić nowy model, dzięki czemu mam szansę, że trafię na coś, co spodoba mi się szczególnie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-30, 18:01    Odp: [Problem] Harmonijka w innej tonacji

Ze swojej strony jako drugą harmonijkę w A polecam Marine Band Deluxe Hohnera, jest to dość drogi sprzęŧ, ale warto w niego zainwestować - na pewno poczujesz różnicę w porównaniu z BH :) . Poza tym bardzo dobry jest też Special 20, podobna do Marine Band 1896, ale z plastikowym korpusem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu