Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-11-30, 14:00    Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

Potrzebuję: nagrań, tekstów, filmików i co jeszcze macie - jakichś prostych utworków po polsku bluesowych do grania 4fun w składzie: harp/wokal, gitarka/wokal i ew. jeszcze jedna gitarka ;)

Trochę na harpie gram, improwizacje jakieś wychodzą, więc warto by spróbować sił na realu z kimś pograć. Widywałem czasami jak ludzie grali prościutkiego bluesa i śpiewali często takie śmiechowate teksty lekko. :]

Tak sobie myślałem, że zagrać na gitarce podkład 12taktowego bluesa jest prościutko i zagrać solówkę też. Więc, proszę o wszelką pomoc, która pomogłaby mi stworzyć miły friends bend dla zabawy. Musiałbym poinstruować ich jak mają grać. No i do tego tekst jakiś ;D Wiem, że są tacy co potrafią grać bluesa 12taktowego podkład i sobie tekst wymyślać niezły na free, ale nie ja ;D No i przy takim graniu nie trzeba grać linii melodycznej na harpie tylko się improwizuje ;D

Co do gitarzystów, bo ich możliwości trzeba brać po uwagę: ogniskowy grający tylko na chwytach, dysponujący niezłym głosem i drugi grający raczej dźwiękami, często z tabulatur.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i pewnie przyda się też jak opiszecie, jak wygląda u was taka gra ze znajomym.

Dodam, że narazie wchodzi w grę tonacja G (mam tylko harpa w C), ale inne tonacje na rzyszłość albo do przeniesienia bardzo się przydadzą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-30, 15:01    Odp: Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

http://www.myspace.com/harpmusik tu masz np. cos prostego (chodzi o wieznia-drugi utwór)

[ Dodano: 2008-11-30, 15:04 ]
u mnie to ostatnio nie gralem bo kumpel wyjechal ;/, a tak to przy ognisku, albo gdzies ze znajomymi. Jak nie ma nic do roboty to jechalismy do katowic i tam troche przygrywalismy dla ludzi :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
shusty
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-11-30, 15:19    Odp: Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

Fajne ^^
Coś takiego niezłe... Hmmm... tylko tekst cały nie jest tak bardzo przeze mnie zrozumiany, no jeszcze fajnie by było mieć do tego chwyty czy jak tam na gitarce gra koleś.

Tak tylko sobie myślałem, że 12 taktowy blues najlepszy bo prosty do podkładu, łatwo tonację zmienić, charakterystyczne śpiewanie dla bluesa (wcale nie trzeba mieć super talentu bo fun jest niezły) no i najważniejsze: harp^^ dosyć łatwo coś zaimprowizować
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-30, 21:57    Odp: Proste utwory bluesowe na gitarkę i harpa

shusty napisał/a:
cały nie jest tak bardzo przeze mnie zrozumiany



chwyty moge Ci dac, jak kumpel bedzie mial czas odpisac ;)

[ Dodano: 2008-12-02, 00:15 ]
ze by nie robic nowego tematu :) ....


ma ktos jakies fajne tabulatury, zeby mozna sobie bylo pograc z kumplem ktory ma bongosy :) , albo cos innego przejemnego do grania :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu