Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-24, 18:28    [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Czas głosowania zakończony, więc pora podać oficjalne wyniki drugiej edycji trzeciej serii HB :harp:

I Miejsce - [b]suchi[/b] - 18 punktów
II Miejsce - [b]Maciekdraheim[/b] - 10 punktów
III Miejsce - [b]SZCZYPIOR[/b] - 9 punktów

Punktacja pozostałych uczestników:

[b]Chainsaw[/b] - 8 punktów
[b]Pulatom[/b] - 6 punktów
[b]kamilteau[/b] - 5 punktów
[b]Sygi[/b] oraz [b]aris2423[/b] - tym razem bez punktów, ale i tak brawa za odwagę ;)

Zwycięzca jest proszony o wybór podkładu do następnej edycji.
Gratuluję zwycięzcom i zapraszam wszystkich do komentowania prac!
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-24, 21:32    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Dziękuje wszystkim za przydzielone mi punkty i postaram sie wyciągnąć wnioski z mojej gry :) Jeśli nie będe wstanie znależć podkładu czy jest możliwośc przydzielenia tej funkcji innej osobie?
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-24, 22:29    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Cytat:
Sygi oraz aris2423 - tym razem bez punktów, ale i tak brawa za odwagę


dzieki :D , nastepny raz bedzie jak sobie new harpa skombinuje no i pocwicze ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-11-24, 23:19    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Gratuluje zwycięzcy, Twoje wibrato.................. powaliło mnie poraz koelejny :) !
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-11-25, 16:19    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

kamilteau napisał/a:
Sygi oraz aris2423 - tym razem bez punktów, ale i tak brawa za odwagę ;)

tak brawa za odwagę, ja się nie odważyłem :sad: za trudny podkład jak dla mnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-11-25, 16:45    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

szkoda punkta braklo :hihi: ale co tam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-26, 00:23    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

suchi napisał/a:
Jeśli nie będe wstanie znależć podkładu czy jest możliwośc przydzielenia tej funkcji innej osobie?


Po prostu zgłoś to mnie albo Maćkowi, w razie czego coś się zorganizuje.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-11-27, 00:58    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Zawsze przed ocenianiem prac ustalam swoje własne kryteria wiodące. Tym razem szukałem bluesa. O "bluesowości" improwizacji parę razy już się wypowiadałem. Kiepskim jestem krytykiem bo, nie posiadając wiedzy czysto muzycznej, nie potrafię precyzyjnie opisać o co mi chodzi. Myślę, że najlepiej umie to robić Maciek Draheim, którego duży talent z zakresu dziennikarstwa muzycznego podziwiam z "prawdziwą zazdrością", wszak pracowałem w tym zawodzie wiele lat.
Tak więc, używając swoich własnych podkryteriów, nasłuchiwałem bluesa. Znalazłem go najwięcej w improwizacjach Suchiego i Szczypiora.
Niedawno, w innym miejscu, pisałem o manierze, za którą nie przepadam, polegającej na podążaniu za akordami. Suchiemu udało się tego uniknąć. Szczypior, z dobrym skutkiem, uciekał akordom. Prace obu panów wydały mi się najbardziej rasowe i dojrzałe. Świetnie osłuchany Szczypior pięknie zaczął tematem utworu Chitlins Con Carne, ale niestety, nie zakończył tym tematem. Brak konsekwencji w tym momencie, zadecydował o kolejności mojej oceny.
Trzecie miejsce, moim zdaniem, zajął Maciek Draheim. Było dużo bluesa, ale odezwały się Maćku stare "grzechy": zachwiania rytmiczne i zbyt mało czystych dźwięków z pojedyńczych kanałów. Piszę o tym do znudzenia, ponieważ uważam, że umiejętność mięsistego, klarownego wydobywania dźwięków z harmonijki jest zaczynem pięknego brzmienia i istotą harmonijkarstwa!
Czytałeś pewnie moje, niedawno zamieszczone, uwagi na temat kreatywności. Naprawdę fajnie jest pobawić się dźwiękami, zapominajac jakby o niemal "matematycznie" ułożonych akordach. Zagrać na przekór akordom, ale tak żeby nasza melodia nie gryzła się z nimi.
Kamilu! Tym razem wylądowałeś u mnie na czwartym miejscu. Bardzo trudno wydusić bluesa z harmonijki chromatycznej. Udaje się to tęgim mistrzom. Na warsztatach chromatycznych z Bartem Łęczyckim była mowa o skali bluesowej na ten instrument. Uznałem to za bardzo trudny temat i na razie dałem sobie spokój. Powiedzieć więcej w tej sprawie nie potrafię. A to, że grasz fajnie jest przecież oczywiste.
Podobała mi się też, momentami ciekawa melodycznie, improwizacja Pulatoma. Jak popracujesz nad starannością wykonania - będą z Ciebie "ludzie".
Gratuluję zwycięzcom! Na razie "przegranym" - dodaję otuchy ;)
Pozdrawiam serdecznie!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-27, 17:52    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

W takim razie ja też się wypowiem na temat prac uczestników tej edycji HB :harp:

suchi - ja naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Świetne brzmienie i takie "rozlazłe", pasujące do podkładu improwizowanie połączone z szybszymi riffami. Poza tym znakomite wibrata oraz łączenie gry czystym dźwiękiem z grą interwałowo - akordową. Dla mnie bomba! :)

Maciek - też dobre, bardzo fajnie "przeżyłeś" ten podkład ;) Jak zawsze, przyjemny dla ucha "brud" połączony z głębokim brzmieniem. Jeżeli miałbym jakieś zastrzeżenia - to do tych podciągów na trzecim kanale na początku jednego z chorusów. Dla mnie nie bardzo one tam pasują.

SZCZYPIOR - ja oceniłem Twoją pracę na równi z pracą suchiego. Bardzo fajnie poruszasz się po trzeciej pozycji, też fajnie łączysz czyste dźwięki z interwałami i tongue blockingiem. Brzmienie - tradycyjnie bardzo dobre! :)

Chainsaw - fajnie spożytkowałeś dwie harmonijki do tego nagrania. Ciekawe połączenie brzmienia harmonijki diatonicznej z chromatykiem. Czasem tylko wkradł się jakiś dźwięk nie siedzący w tonacji, ale potrafiłeś się w tym zorientować i naprawić błąd. Mi się podobało ;) Szkoda tylko, że nie wziąłeś udziału w głosowaniu...

Pulatom - też fajna praca, masz ciekawe pomysły na riffy. Tylko końcówka, moim zdaniem, trochę nietrafiona - interwały i akordy na tremolo niestety nie brzmią najlepiej.

aris2423 - szkoda, że zagrałeś tak krótko. Było tam słychać zalążki czegoś ciekawego, ale aby powiedzieć więcej, musiałbym posłuchać Cię troszkę dłużej.

Sygi - no cóż, uczymy się dopiero, więc pogratuluję Ci odwagi. Ocenę nieco utrudnia mi jakość nagrania, ale powiem tak: najpierw skup się na rytmie. Dźwięki będą powoli "wpadać" same, wszystko przed Tobą :)

Jeszcze raz gratuluję wszystkim serdecznie

Pozdrawiam :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Chainsaw 

Wiek: 114
Posty: 405
Otrzymał 10 punkt(ów)
Skąd: a Szczypior to wie
Wysłany: 2008-11-27, 18:47    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

dziekju za mile slowa :D nie glosowalem bo mam ostatnio bardzo duzo spraw na glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-27, 20:08    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

kamilteau napisał/a:
aris2423 - szkoda, że zagrałeś tak krótko. Było tam słychać zalążki czegoś ciekawego, ale aby powiedzieć więcej, musiałbym posłuchać Cię troszkę dłużej.


aha, :) , moze dokoncze jak bede mial czas i wrzuce do nagran, ale teraz nauka,nauka i nauka xD
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-12-01, 22:59    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

Witam (po dłuższej przerwie), i gratuluję zwycięzcom :' ) jest na wstępnym etapie przesłuchiwania Waszych prac z ciekawości, i pod wielkim wrażeniem poziomu.
trochu się tu pozmieniało ;' ).

pozdrawiam wszystkich!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-12-01, 23:30    Odp: [GP III] HB II - wyniki i komentarze

sory za of top Faraon daj mi aktualny numr Gg bo chyba zmieniłeś :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu