Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2008-11-03, 21:12    Więcej!

Witam!
Gram, czy raczej próbuję grać, na harmonijce od czerwca z przerwami.
Pograłem trochę z tabami, trochę "pobujałem się" ( (2) (2) (2) (2) (2) (2) 123 ) .
I tak sobie myślę. Chcę grać na harmoszce. Gra na harmoszce, wg mnie (!) to nie gra z tabów. I proszę Was usilnie! Dajcie jakiś sposób na szybką naukę gry ze słuchu! Po prostu czuję się tak trochę ograniczony... Za wszelkie rady z góry dzięki!
BLESS!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-03, 21:52    Odp: Więcej!

Jezon, masz jak najbardziej rację, że porządne granie na harmonijce to nie taby. Jednak grania ze słuchu nie nauczysz się tak prosto jak tabulatury, musisz po prostu jak najwięcej słuchać muzyki i starać się wniknąć w budowę utworów (jakie są akordy, dźwięki itp.) a następnie próbować odtwarzać je na instrumencie. Wymaga to dość dobrze wyćwiczonego słuchu muzycznego, ale nie jest on wcale (przynajmniej częściowo) rzeczą wrodzoną. Muszę Ci powiedzieć że gram na harpie mniej więcej tyle czasu co Ty, a w życiu nie powąchałem nawet żadnego taba i wcale źle mi nie idzie, więc naprawdę jest to do zrobienia :) .
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2008-11-24, 19:30    Odp: Więcej!

Wielkie dzięki! Chyba znalazłem też swój sposób. Ściągnąć z internetu podkłady bluesowe i grać, co dusza zapragnie ;)
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-11-24, 20:59    Odp: Więcej!

To dobry sposób. Pamiętaj jednak, żeby jak najwięcej słuchać. Przede wszystkim harmonijki, ale nie tylko. Bo inaczej szybko braknie Ci inspiracji do własnych eksperymentów. Ale wielkie wsparcie za próbę niekorzystania z tabów. Powodzenia

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu