Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-11-21, 17:31    Mam chromatyka, co muszę wiedzieć

Cześć.

Stałem się szcześliwym nabywcą harmonijki chromatcznej. Nie jest to żadna oryginalna, jest to "swan m1040" kupiłem go pare dni temu na allegro. Grałem na diatoniku 0,5 roku.
Co muszę wiedzieć grając na chromatyku. Znam nuty. Jakie są podstawowe informacje które muszę wiedzieć? Gram pierwsze dżwięki , z pojedyńczymi nie mam problemu przez okrągłe "dziurki". Gram pierwsze melodie ( wszystko fałszowane bo ze słuchu) Tootsa Thielmansa. Pewnie znacie.

Pozdrawiam , Carnival
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-22, 22:22    Odp: Mam chromatyka, co muszę wiedzieć

Jak to co?
Masz diatonika? To musisz coś o nim wiedzieć, tak jak z chromatykiem, jakieś zagrywki, technika gry, do czego służy boczny przełącznik, jakiś rozkład dźwięków. Naucz się wydawania tych czystych dźwięków, jest trochę inaczej niż na diatinicznej. Jak poszukasz to znajdziesz coś na temat chroma na forum:)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-11-22, 23:50    Odp: Mam chromatyka, co muszę wiedzieć

O chromatyku ( budowa itp.) wiem dużo lecz z zagrywkami jest ciężej bo nie mam zadnej tabulatury albo nut aby grac jakies konkretne melodie bo ze słuchu dobrz jest jeszcze troche za wczesnie
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-23, 00:23    Odp: Mam chromatyka, co muszę wiedzieć

Aha, ja takowych nit czy tabow nie posiadam:(
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-11-28, 01:16    Odp: Mam chromatyka, co muszę wiedzieć

ej Carnival nie przesadzaj, nut jest od cholery i ciut ciut. Polecam Ci program Harping (darmowy, znajdziesz go na google). Jak już go zajnstalujesz, to możesz do niego ładować wszystkie midy, i osobno uczyć się wszystkich partii (każdy dźwięk jest zaznaczony na czymś w rodzaju partytury). Dodatkowo możesz swobodnie manipulować tempem a nawet kluczem...
A następny krok to band_in_a_box - sam zrobisz sobie podkład jaki chcesz i będziesz grał co chcesz.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu