Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Maras 

Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-06-26, 22:57    [Problem] 8 kanał Marine Bend

Mam problem z 8 kanałem na wydechu. Nie mogę czasem wydoby z niego czystego dźwięku (jakby stroik nie drgał tak jak powiniem). Grając bez "pokryw" zauważyłem że jak dmucham w 8 skrapla się powietrze wydychane przeze mnie (slina) na zewnątrz dookoła stroika. Czyżby był on za szeroki? i dlatego blokuje się wydobywając stłumiony dźwięk? Może miał ktoś z was podobny problem i wie co można z tym zrobic. Z góry dziękuję za dobre rady :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-27, 09:45    Odp: [Problem] 8 kanał Marine Bend

Po prostu trzeba dobrze "celnąć" w kanał, to raz. A dwa, trzeba dostatecznie mocno dmuchnąć.
Zauważyem ciekawą sprawę, otóż jeżeli przy dmuchaniu "wydymają" Ci się policzki, wtedy dźwięk wychodzi perfekt. Jeśli natomiast tego efektu nie ma, to dźwięk jest mierny i ciężej się robi podciągi.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maras 

Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-06-27, 18:16    Odp: [Problem] 8 kanał Marine Bend

Mocne dmuchanie nic nie pomaga a celnośc nie pozostawia wiele do życzenia, więc...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Woytaker 

Wiek: 30
Posty: 76
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-06-27, 18:28    Odp: [Problem] 8 kanał Marine Bend

Tak przez internet trudno stwierdzić czy to wina harmonijki. Ogólnie mówiąc jak długo grałeś na tym kanale to jak zdjąłeś pokrywy to na musiała być tam skroplona woda. Najprościej spróbuj zrobić tak na innym kanale i zaobserwować czy się skrapla.

Z mego doświadczenia wynika, że dokładność wpasowania stroika ma znaczenie dla wygody (łatwości) gry, bo lepiej dopasowany stroik lepiej reaguje, ale w żadnym stopniu nie wpływa to na wysokość dźwięku.

W marine band nieumiejętnie grając można mieć pewne zastrzeżenia co do brzmienia. Ja musiałem się dużo starać żeby na wyższych kanałach dźwięk wychodził melodyjny i soczysty. Jednakże teraz nie sprawia mi to problemu.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Maras 

Wiek: 38
Posty: 6
Skąd: Polska
Wysłany: 2007-06-27, 19:51    Odp: [Problem] 8 kanał Marine Bend

grając bez pokryw woda się nie skrapla, na wszystkich kanałach na wydechu lub na wdechu wychodzi mi idealny(nieskromnie) dzwięk ale na wydechu 8 jest tylko ten problem. Jest tak odkąd kupiłem harmonijkę. Czasem blokuje się nawet przy próbie przedmuchania tego kanału.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-27, 20:26    Odp: [Problem] 8 kanał Marine Bend

Odkręć stroiki i popatrz na nie pod światło. stroik powinien znajdować się w centralnej części dziurki. Jeśli nie jest, to delikatnie spróbuj go wycentrować, ale ostrożnie, żeby nie uszkodzić blaszki.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu