Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-16, 20:48    Które drewno najlepsze?

Witam całą harmonijkową brać :) Mam pytanie, dlatego założyłem ten temat. W nie dalekiej przyszłości planuję zakup harmoszki, koniecznie drewnianej. Mam doświadczenia, lepsze i gorsze, jeśli chodzi o plastiki. Teraz przyszła pora na coś z drewnianym grzebieniem.
Proszę więc żebyście poradzili mi co wybrać (oczywiście z drewna), jednak nie proze o 100 odpowiedzi, że najlepiej wziąść Marine Band Deluxe. Wiem, jest świetnia, nad nią też się zastanowię. Chodzi mi o coś poza Deluxiakiem. Nie wiem, Blues Harp, jakiś Seydel, Hohner. Tylko żeby było z drewna, było wygodne, miało ciekawe brzmienie i nie kosztowało 200 złotych. Dzięki. :)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-16, 21:15    Odp: Które drewno najlepsze?

Jeśli ma być nie za drogie to proponuję któregoś z Heringów, np. Vintage 1923 (79 zł) albo Delta Blues (89 zł, trochę ciemniejsze brzmienie od 1923).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-16, 21:32    Odp: Które drewno najlepsze?

Tak, dzięki za odp. ale raczej nie chcę tego za 89, a Vintage... wiem, jest to super harmoszka, piękne brzmienie, ale wiem także, że są to harmonijki, które szybko mogą paść. Jeden egzemplarz jest dobrze wykonany, a drugi jest już trefny. Więc raczje coś poza tymi 2 Hering'ami.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-16, 22:34    Odp: Które drewno najlepsze?

To może Hohner Blues Harp? To jest już pewny sprzęt i można dostać płytki stroikowe (albo nawet dołożyć od innego MSa). Poza tym jeszcze klasyczna Marinka 1896, tyle że nieimpregnowana i zbijana gwoździami, albo Piccolo (zmniejszony rozmiar 7,5 cm przez co na początku trudniej trafiać w kanały).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-16, 22:38    Odp: Które drewno najlepsze?

Pozostają jeszcze Seydel Blues Solist i Blues Solist Pro (drewno bukowe), ewentualnie Tombo Folk Blues Mark II - najnowszy model tej firmy.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-16, 23:22    Odp: Które drewno najlepsze?

Pytanie ciężkie, bo mam 3 harpy drewniane, każdy z innego drewna, a wszystkie uwielbiam. Marine Band Deluxe z grzebeniem z gruszy, Blues Harp z dębu afrykańskiego, czy jak Kamil wspomniał bukowy Seydel Solist. Z Blues Harpem i Marinką nie miałem żadnych problemów jeżeli chodzi o pęcznienie, a Solist mi puchł (o tym wszystkim jest w moich reckach). Jeżeli chodzi o łatwość grania, to wygrał chyba Solist, nieznacznie wyprzedzając Marynkę. Ale BH też nie jest zły. Jeśli chodzi o brzmienie, to każda ma inne i tu po prostu trzeba ocenić własnym uchem. Uwielbiam jasną, klarowną Marynkę, syczącego Blues Harpa, czy vintage'owo grającego Solista, ale stwierdzić, który lepszy nie potrafię.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-17, 00:21    Odp: Które drewno najlepsze?

No dzięki panowie. Chyba już wiem. Marinka Deluxe albo Blues Harp, a w dalekiej przyszłości Hering Vintage:)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-11-17, 01:21    Odp: Które drewno najlepsze?

Ja ostatnio nabyłem drogą kupna seydla blues solista pro w A. Huh, jest w tym harpie moc...
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu