Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2008-11-15, 15:03    Co dalej --> ??

Witam wszystkich
Gram teraz na harmonijce Silver Star w tonacji C opanowałem już zasady gry, czyste dźwięki itp.
Więc występuję z pytaniem co sobie kupić teraz czy może kupić Bluees Harpa czy Marine Band czy może coś innego .... ??
Jestem zafascynowany muzyką Ryska Riedela. Teraz mam harmonijkę w tonacji C ale on nie grał w tonacji C bo słyszę inne dźwięki . Proszę o pomoc jaką harmonijkę kupić i jaką tonacje żebym mógł być Podobny w brzmieniu do Ryśka czy może BlesHara C czy MArine Band A
JAKĄ HARMONIJKĘ LEPIEJ SŁYCHAĆ JAKA MA LEPSZE BRZMIENIE ??

2) pyt poza tematem co jest lepsze SS czy blues Band ?


Proszę o radę dziękuje

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-15, 16:30    Odp: Co dalej --> ??

Na te pytania już nie raz odpowiedziano. Poszukaj tematu o Riedlu w dziale "Harmonijkarze" (nawiasem mówiąc grał on też na harmonijce C), przejrzyj opinie użytkowników o sprzęcie. A pytanie "SS czy Blues Band?" pojawia się na tym forum z (za) dużą częstotliwością, aż dziwne, że umknęło to Twojej uwadze (jest temat przyklejony w dziale "Hohner") :] Zapraszam do lektury forum :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-15, 16:57    Odp: Co dalej --> ??

To samo co Kamil. Przejrzyj forum, opcja szukaj nie gryzie:P
Aha, ale na pytanie dotyczące wyboru harmoszki mogę odpowiedzieć, grasz na SS, więc harmoszce nie najwyższej klasy. Jako 2 harpa polecam ci... albo nie, najpierw napisze co odradzam. A co odradzam? Tego twojego Marine Banda (zaraz się odezwą moi przeciwnicy), nie mówię, że to zły harp czy coś ale uważam, że jako druga harmonijka Marinka (mam nadzieje, że mówisz o zwykłej a nie o Deluxiaku, bo jak o Dlx to moja praca na marne:P), nie będzie to najlepsza harmonijka dla ciebie, ponieważ ma ona nieimpregnowane drewno, które może pęcznieć, nasiąkać, kurczyć się...Dalej. Blues Harp. Tak. Możesz go kupić jako 2, dobry, impregnowany, drewniany grzebień, piękne brzmienie, przystępna cena. Forumowy Kamilteau tak miał (najpierw SS potem BH) i on najlepiej wie, ale z tego co wiem to mówił, że to był dobry wybór. Ja na twoim miejscu kupiłbym jednak Hohnera Special 20. Jest to dobra harmonijka, plastikowy korpus, znakomita do nauki, podatna na efekty, cena jest niezła. Ogólnie bardzo dobra harmocha.
Teraz inne pytanie: Tonacja?
Masz SS w tonacji C, więc myślę, że harp w A powinien cię zadowolic. Ton. C to podstawowa tonacja, ale A to także popularna tonacjacja, niska:)

To tyle, dziękuję. powodzenia!
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-15, 21:24    Odp: Co dalej --> ??

A tak nawiasem mówiąc Marinka Deluxe też pęcznieje widziałem na wasne oczy :)
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-15, 21:33    Odp: Co dalej --> ??

Też widziałem u takiego jednego Kuby, jak Deluxe spęczniała jak ryż Uncle Ben's podczas gotowanie, ale moja mimo prawie 3 lat użytkowania wciąż trzyma się jak należy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-15, 22:08    Odp: Co dalej --> ??

Mi też ostatnio MBDx spęczniała po nagrywaniu. Musiałem ją zdemontować i poczekać aż korpus wróci do pierwotnego kształtu :sad: . Niby impregnowana, a jednak też zdarzają się problemy jak w 1896.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-15, 23:16    Odp: Co dalej --> ??

No widzicie koledzy, tak to jest!
I teraz test na inteligencję...jaki z tego morał? Że trzeba brać plastiki. Żart. Ale cholipcia nie myślałem, że MBd zacznie pęcznieć. No to można powiedzieć, że każda drewniana harmonijka raczej zacznie pęcznieć.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-15, 23:17    Odp: Co dalej --> ??

Nie każda. Mojej Marinki nic nie rusza, Blues Harpa też nie, a Sedel po impregnacji też jest niezniszczalny. Może mam farta? :D
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-15, 23:20    Odp: Co dalej --> ??

Moja MBDx też wytrwała już ponad rok i nie spęczniała ani razu. Raz na warsztatach zaplułem stroiki i nie chciały grać, ale korpus nie wylazł! :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-15, 23:22    Odp: Co dalej --> ??

A wam nie spęczniały tylko dlatego, że jesteście moderatorami, i dostajecię w sklepach lepsze harmoszki, nam dają ten gorszy, bo lepszy musi zostać dla was :P
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-11-15, 23:26    Odp: Co dalej --> ??

Ja swoją MDBx kupiłem zanim zostałem moderatorem. Ba, zanim zarejestrowałem się na forum! :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-15, 23:28    Odp: Co dalej --> ??

Ja swoją kupiłem, zanim forum w ogóle powstało! Więc proszę tu takiej teorii spiskowej nie szerzyć. I wcale moderatorzy nie dostają lepszych harpów, bo zawsze muszę co nieco poprawić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-15, 23:28    Odp: Co dalej --> ??

No, ale założe się, że kupiłeś ją od Maćka, który już wtedy był modemkolejny żart. A tak na serio to myślę, że zależy to trochę od farta a trochę też od sposobu grania. ;)
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-11-16, 11:36    Odp: Co dalej --> ??

Ja mam Marinke Classic i tez nie pecznieje, zgodze sie ze to zalezy od techniki
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-16, 11:52    Odp: Co dalej --> ??

Używanie tongue blockingu też chyba wpływa na pęcznienie korpusu.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-11-16, 16:04    Odp: Co dalej --> ??

Cytat:
Używanie tongue blockingu też chyba wpływa na pęcznienie korpusu.


No na pewno w znaczącym stopniu. A czy ręczna impregnacja później nie jest wskazana?? Tzn. zedrzeć firmowy specyfik i samemu dokładnie ją zaimpregnować. Myślę, że wtedy mamy zwielokrotnione prawdopodobieństwo, że będzie ok. CO wy na to??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-16, 16:21    Odp: Co dalej --> ??

Masz jak najbardziej rację, każde takie "ręczne" udoskonalenie (oczywiście dobrze wykonane), w tym impregnacja bardzo pozytywnie wpływa na jakość instrumentu. Wydaje mi się że podczas produkcji MBDxy nie są zbyt starannie impregnowane, więc dobrze jest poprawić to domowym sposobem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-16, 17:37    Odp: Co dalej --> ??

Pamiętam, że Maciek Draheim mówił, że wart pomazać drewno woskiem pszczelim, wystarczy pędzelek, dwa razy przejechać i gotowe.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-11-16, 18:12    Odp: Co dalej --> ??

Jak się ma trochę więcej wosku to można go rozpuścić na gorąco w jakimś naczyniu i wymoczyć w nim grzebień (oczywiście po usunięciu starego lakieru/impregnatu).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-16, 18:49    Odp: Co dalej --> ??

Tak, tylko do tego trzeba mieć dużo wosku, garnki przeznaczone na zmarnowanie i inne takie. Ja włożyłem pojemnik z woskiem do naczynia z gorącą wodą, podgrzałem aż się rozpuściło. Potem posmarowałem wcześniej przygotowany korpus (przetarty papierem ściernym, którym też przy okazji wygładziłem krawędzie) tym specyfikiem. Odłożyłem grzebień na 24 godziny, przetarłem szmatką i złożyłem całość. Ani śladu pęcznienia!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blues92 

Posty: 5
Skąd: ok. Zielonej Góry
Wysłany: 2008-12-18, 18:19    Co dalej?

Witam,

Nauczyłem się (wkońcu) grać kotka na płotka 'nie używając języka'.

Pytanie, co dalej? Mam dalej katować kółko to samo? Możecie mi powiedzieć czego mam się uczyć teraz?

Przeniosłem post do jednego z istniejących już kilku tematów poruszających ten problem lub podobne problemy. Na przyszłość proszę się zapoznać z tym, co na forum napisali już nasi koledzy, przed założeniem (i zdublowaniem) kolejnego tematu. Pozdrawiam, kamilteau.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
DROŻDŻU 


Posty: 31
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Rzeszów/Tarnobrzeg
Wysłany: 2008-12-23, 23:25    Odp: Co dalej --> ??

Jest okres świąteczny ucz się kolęd w Harppedi jest ich sporo !! wiem masz Taby tylko chęci trzeba zebrać więcej ;p !
_________________
http://nauka-gry-na-harmonijce.pl/ - nauka gry dla początkujących
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu