Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Macias1002 


Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-11-09, 14:24    Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

Jak w temacie
Mam dylemat którą harmonijkę wybrać,Suzuki HarpMaster czy Hohner Special 20.
Czytałem różne tematy o nich i oba modele mają bardzo pozytywne opinie .Cena jest porównywalna.Na razie mam Blues Banda i nie jestem zadowolony.Jest strasznie nieszczelna. Co proponujecie ?
_________________
Dżem - Whisky
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 28
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-11-13, 22:43    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

No więc. Ja oddałem swój głos na Speciala, chociaż na HarpMasterze nie grałem ale swoje wiem. Specialka jest doskonałą harmoszką dla początkujących harmonijkarzy którzy dopiero ćwiczą. Jest strtasznie szczelna, ma plastikowy korpus co jest jej zaletą (chociaż S20 z drewnem był by nie zły.) Wygodnie się na niej gra, ma ładny dźwięk. I z tego co pamiętam te harmonijki nie różnią się aż tak bardzo w cenie (Suzuki jest chyba trochę tańszy) jeśli dobrze myślę!
Więc S20 będzie idealny.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-11-14, 22:32    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

Harpmaster.
Cena, zaokrąglone krawędzie, łatwość wydobycia dźwięku, przyjemne brzmienie. ;)
S20 też jest dobry... ale jakoś tak piszczy :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-11-14, 22:48    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

A ja czuję się rozdarty wewnętrznie. Mam obie te harmonijki, ale w całkowicie odmiennych tonacjach, czyli Special 20 w G i HarpMaster w F.

Jeżeli chodzi o wygodę, to HarpMastera baaardzo ciężko pobić. Wszystko idealnie okrągłe, wygładzone, pokrywy, po których można ślizgać się jak po lodowisku, duża szybkość reakcji, podatna na podciągi i overblowy. Brzmienie jasne, klarowne, takie melodyjne. Jednak ja znalzłem w niej coś, co mi średnio pasuje. Jest ona w stroju równomiernym i o ile jest to rozwiązanie genialne do grania melodycznego (czystym dźwiękiem) i w różnych pozycjach, to podczas grania akordów brzmia one mało przyjemnie, skrzekliwie. A ja dużo akordów gram...

Recencja HarpMastera:

http://www.youtube.com/watch?v=mXJpRAgVNLc

Special, mimo że jest konstrukcją sprzed paru ładnych lat, też jest bardzo wygodny i łatwy w grze. Wymaga nie dużo powietrza (no, u mnie 4 na wydechu wymaga nieco więcej siły, ale w końcu tonacja niska, to ma prawo zużyć więcej powietrza), wszystkie techniki idą łątwo, nawet overblowy na 6. i 5. A brzmienie ma przyjemne, ciepłe i matowe, strój natomiast jest tzw. kompromisowy, czyli dobrze brzmią i melodie, i akordy.

Recenzja Special 20:

http://www.youtube.com/watch?v=4DxbsZbQbVA

I jak widać, nie jestem w stanie zająć jednoznacznego stanowiska. Obie harmonijki to świetne instrumenty, pozwalające na łatwą i przyjemną grę. Wg mnie w tym przypadku wystarczy tylko ustalić priorytety, jaki styl gry i brzmienie nam odpowiada. Bo jeżeli chodzi o łatwość obsługi, to żaden z nich nas nie zawiedzie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
katażyna

Posty: 3
Wysłany: 2009-07-12, 13:29    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

mam ten sam problem, ale chyba wybiorę HarpMastera. :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
nepronen


Posty: 33
Wysłany: 2009-07-12, 15:36    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

ja mialem ten sam problem, i jako pierwsza harmoszke wybralem harpmastera i jestem zadowolony ;)
_________________
www.maciejobuchowski.pl
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
max 

Wiek: 33
Posty: 15
Skąd: Skoczów
Wysłany: 2009-07-12, 21:29    Odp: Suzuki Harpmaster vs Hohner Special 20

Mam obie harmoszki w C. Jak dla mnie Harpmaster przewyższa Speciala pod względem wygody grania i łatwości robienia podciągów(chociaż to może wynikać z różnego rodzaju strojeń).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu