Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
lightside 

Posty: 6
Skąd: Walawa
Wysłany: 2008-10-21, 14:55    Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Jestem początkujący . Czy macie jakies dobre tabulatury na harmonijke o tonacji A dur ?? pomozcie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-10-21, 16:04    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Nie ma tabów na tonacje one po prostu są. No chyba że masz podkład to można to tak potraktować że takie i takie taby pasują w takiej i takiej tonacji... Ale jak pewnie większość kolegów z Harmoszki odradzam taby i popieram ćwiczenie własnej inwencji tworczej.
Pozdrawiam
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Gogo 


Wiek: 44
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-21, 22:40    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

A ja polece strone http://www.harptabs.com/searchsong.php wybierzesz sobie tonacje A w opcjach i bedziesz miał taby do utworów w tej tonacji.

I jeszcze pytanie do pana Bartka.... powiedz mi ile osób, które oczywiście znasz nie korzystało na początek z tabów......???????

Wszytkie poradniki i podręczniki, które czytałem mówią że na początku korzystanie z tabów jest pomocne a nawet wskazane.....
Jeśli jesteś osobą o słuchu absolutnym to możesz sobie grać na początku bez tabów ale to tak jakbyś małemu dziecku dał dużego "górala" i kazał jechać, ale każdy z nas zaczynał od rowerku z malutkimi bocznymi kółeczkami...... :hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-21, 22:48    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

http://www.harmoszka.com/viewtopic.php?t=1283

Zapoznaj się, proszę, z tym tematem. Napisano tu bardzo wiele mądrego o tabulaturach.

PS. Ciekawi mnie bardzo, na jakie podręczniki się powołujesz.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2008-10-21, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-10-21, 22:58    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Nikomu nie zabraniam... tylko pisze to co myślę. Po prostu chce pomóc uniknąć czegoś takiego jak " weź zagraj to prosze" a ty na to ze nie umiesz bez tabów... ale nawet nie będziesz mógł spróbować bo nigdy nie probowałeś grać ze słuchu.... Tylko szedleś na latwizne
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-10-21, 23:36    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

ja mysle ze na sam poczatek oplaca grac sie na tabach, zeby poprostu poznac harmonijke i jej rozklad dzwiekow no i tez na poczatku latwiej tak jest opanowac poruszanie sie na samej harmonijce ( trafianie w kanaly). I do tego na poczatku daje to duzo frajdy jak uda sie zagrac to co sie chce ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gogo 


Wiek: 44
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-22, 21:24    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Przeczytałem tamten temat dużo wcześniej i z tamtego tematu mały cytat twórcy tego tematu

"Jeśli tabulatury są stopniowo eliminowane, to OK. Ja nie miałem zamiaru potępiać tych, którzy ich używają, a jedynie zwrócić uwagę na niebezpieczeństwo zabicia inwencji własnej. Dlatego zalecam co najmniej ostrożność w używaniu tabów, choć ja osobiście jestem raczej ich wrogiem."

I ja też pytałem się pana Bartka o osoby, które na początku nie używały tabów bo po paru latach grania poprostu będę się sam wstydził o nie kogokolwiek poprasić czy też zapytać.

Co do drugiego pytania to podręcznik dla początkujących harmonijkarzy pod tytułem "Harmonijka i blues" pana Sławomira Wierzchowskiego jest w całości oparty na tabach. Wiele stron internetowych z kursami online jest też oparta na tabach.

Ja teraz korzystam z kursu który można za 10 zł wykupic na stronie http://www.bluesharp.pl/ Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam wszystkim początkującym. Tam taby są używane tylko do podania prostych przykładów... bo nawet pierwsze proste melodje twórca kursu każe samemu sobie odtworzyć ze słuchu podając tylko pierwszy kanał ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-10-22, 21:48    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Ja na tabach się uczyłem wydobywać czyste dźwięki, przy okazji bawiąc się, że zagrałem jakąś melodię. Teraz nie chcę grać z tabów. Tylko, że biorę harpa i co?? Nie wiem co zrobić, jak ćwiczyć grę dalej. A lecenie po kanałach tak na opak jest do kitu - nawet po skali blusowej w której i tak mi to niezbyt wychodzi. Jakieś propozycje jak dalej doskonalić grę??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-22, 23:02    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Gogo - mam podręcznik Wierzcholskiego. Owszem, autor zapisuje ćwiczenia i solówki w tabach, ale nigdzie się na ich temat nie wypowiada. Przede wszystkim służyło to uproszczeniu zapisu i niejako zachęceniu, bo na widok nut większość początkujących pewnie rozważałaby rezygnację z tej jakże pięknej pasji. Poza tym, jeśli bardziej się wczytać w zapis solówek, to nietrudno zauważyć nieścisłości, żeby nie powiedzieć błędy w zapisie. Taby są bardzo prostą formą zapisu, dlatego cieszą się popularnością, ale jednocześnie są formą ułomną - dlatego ich używanie warto, jeżeli nie całkowicie porzucić, to przynajmniej ograniczyć do minimum.

shusty - poszukaj na YouTube standardów bluesowych w wykonaniu mistrzów i powoli - nutka po nutce - rozpracowuj solówki harmonijkarzy. Tak uczyli się wszyscy mistrzowie, a przecież nie święci garnki lepią ;) No i równolegle poszerzaj wiedzę teoretyczną - ta zawsze może się przydać.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
karzeł 

Wiek: 33
Posty: 94
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Piła
Wysłany: 2008-10-22, 23:08    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Wiesz co? Nie graj z tabów.
_________________
http://img522.imageshack....ge=karzeid1.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-10-22, 23:26    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Nie potrafię się domyślić, jak ktoś wydobywa niektóre dźwięki i wogóle jak on to robi, że tak gra... A co jeśli, za chiny ludowe nie potrafię rozpracować solówki, mimo wysiłku?? Może coś łatwego na początek linka zarzucisz?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-22, 23:33    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

http://pl.youtube.com/watch?v=Zd0tUHHjCMU

To nie powinno być trudne. Harmonijka w C, druga pozycja. Oczywiście mam na myśli początek, bo solówka Portnoya pod koniec utworu jest już trudniejsza. Poza tym poszukaj "Don't Start Me Talkin'" w wykonaniu Sonny Boya Williamsona II - ogólnie weź SBW II na warsztat, na początek nada się jak mało kto inny ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-10-22, 23:49    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

;(

No cóż próbuję z tego linka coś wykrzesać, ale ciężko... :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Gogo 


Wiek: 44
Posty: 18
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-23, 12:07    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

Kamilteau właśnie dlatego szukam kogoś z warszawy kto mi da korepetycje z podstaw muzyki. A narazie staram się sam rozkminiać róznego rodzaju utwory, które zapisuje za pomocą tabów. Przy okazji to większość utworów, które mnie interesowały z "naszej" encyklopedji tabulatur też jest błędna przynajmniej moim zdaniem....

Więc co do jednego wszyscy mamy racje TABY SĄ UŁOMNE i trzeba je odstawić po opanowaniu podstaw!!!!! ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-23, 17:15    Odp: Szukam tabów na Harmonijke o Tonacji A dur

shusty - może poszukaj na YouTube Sonny Boya - on chyba będzie najlepszy na początek. Z tą Caldonią to może trochę przesadziłem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi