Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jakotaki
[Usunięty]

Wysłany: 2008-10-21, 18:49    [Problem] Dziwny dźwięk

Mam "mały" problem z harmonijką. Otóż w 2 i 3/4 (różnie to bywa, ale w 2 zawsze) kanale wydobywający dźwięk jest jakby przytłumiony. Możecie to usłyszeć tu. Z tego co pamiętam, mam ten problem od dawna, gdy tylko kupiłem harmonijkę. Ale jako początkujący, myślałem, że tak ma być i tyle. Miałem wtedy problem z zagraniem "Love me do" Beatlesów, ale myślałem, że to tylko z powodu moich nikłych umiejętności. I dopiero ostatnio, gdy razem z kolegami chcieliśmy zagrać "The wizard" zespołu Black Sabbath stwierdziłem, że coś jest nie tak. Gwarancji już dawno nie mam, może wiecie, co mógłbym zrobić, jaka jest tego przyczyna? Nie chcę kupować nowej harmoszki...

pozdrawiam
Jakotaki
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-21, 19:09    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Witaj Jakotaki! Widzisz, taki dźwięk może być winą albo umiejętności lub też harmoszki. Masz Blues Harpa. To niezła harmonijka. Ja na swoim SilverStarze też miałem taki sam problem. Kanał 1 i 2 był jakiś inny. Ale wiesz co ja myśle? Technika. To jest właśnie klucz do rozwiązania tego problemu. Myślę, że za jakiś czas to minie. A wiesz czego spróbuj? Spróbuj zagrać trochę ciszej, lekko, nie tak ostro. Chociaż to może nie przynieść korzyści. Podsumuwując: mi się wydaje, że chodzi o technike. Dlatego ćwicz, ćwicz i nigdy się nie poddawaj jak na tym forum już ktoś pięknie napisał. I jeszcze jedno: daj mi punkcika. Nie no żart. Ale to nie było śmieszne. Idź ćwiczyć.

[ Dodano: 2008-10-21, 17:12 ]
Aha i odkryłem, że kolega Jakotaki jest z woj. opolskiego. Tak jak ja:D
Kiedyś może jakieś spotkanie?
I powiedz mi jeszcze, że z Opola, nie uwierze. :P
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-21, 19:32    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Problem z (2) jest normalną rzeczą na każdym harpie, główna zasada w tym przypadku (obowiązującą zresztą w ogóle podczas gry na harmonijce) polega na tym, aby nie ssać/dmuchać w harmonijkę, tylko jak najbardziej naturalnie wdychać/wydychać powietrze, jeśli jest to konieczne to także nosem. Na 99% nie jest to wina instrumentu. Więcej o (2) możecie znaleźć w tym temacie.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
ziarnok
ziarnok 

Wiek: 29
Posty: 7
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: ok.Słupska
Wysłany: 2008-12-12, 22:10    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Rzeczywiście! Gdy oddychasz naturalnie, to nie ma problemu. Miałem ten sam problem, dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2008-12-12, 22:57    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Mi takie coś wychodzi na drugim kanale w zależności od wdechu:

http://odsiebie.com/pokaz/1123592---3bf1.html

Czy ze stroikiem jest wszystko OK?? Wcześniej nawet jak źle zagrałem to wydawał inny dźwięk
Ostatnio zmieniony przez Miki_2008 2008-12-13, 10:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-12-13, 15:54    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Pierwszy dźwięk brzmi jakby stroik był zablokowany, drugi jest w porządku. Wydaje mi się że trzeba po prostu rozebrać harpa i zobaczyć czy nie ma między stroikiem a płytką stroikową jakiegoś paprocha, nawet kłaczek kurzu może czasem zablokować stroik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2008-12-14, 22:10    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Nie mam pojęcia co się stało z drugim kanałem, przeczyściłem kanał kartką i nadal jest bez zmian (stroik jest cały). Powodem może być mocniejsze odgięcie od pozostałych stroików??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-12-14, 22:19    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

Może, przygnij delikatnie, ale bardzo lekko, za każdym razem kontrolując postępy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Miki_2008 


Posty: 51
Wysłany: 2008-12-14, 23:20    Odp: [Problem] Dziwny dźwięk

W 60 % pomogło, dalej bałem się doginać stroik, żeby nie przesadzić i żeby nie pękł. Ale w najbliższej przyszłości będę musiał do tego problemu wrócić :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu