Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Wulfer 

Wiek: 29
Posty: 1
Skąd: Chełmno
Wysłany: 2008-09-25, 21:04    [Pytanie] Dobra ?

http://allegro.pl/item436...cka_jakosc.html
Czy ta harmonijka byłaby dla mnie jak dla osoby zaczynającej dopiero grać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-25, 21:18    Odp: [Pytanie] Dobra ?

No to jest najzwyklejszy Silver Star, o którym na tym forum napisano już wszystko. Są lepsze harmonijki, ale wiele osób zaczyna od niej, bo jest to jedna z tańszych propozycji. Kilka lat temu, to całkiem niezłe instrumenty były, ale z tego co wiem teraz z jakością nie jest dobrze. Jak myślisz o harmonijce na poważnie, to kup Special 20, czy coś podobnej klasy. Na youtube: www.youtube.com/harmonicapl dalem recenzje kilku harmoszek, ich plusy i minusy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-25, 21:45    Odp: [Pytanie] Dobra ?

Ze swojej strony polecam Heringa Free Blues, gdyż z tego co słyszałem nie ustępuje on zbytnio jakością S20, a kosztuje niewiele więcej od SS. Tu możesz znaleźć więcej opinii o tym instrumencie.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
zly 


Wiek: 30
Posty: 8
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2008-10-04, 18:42    Odp: [Pytanie] Dobra ?

Myślę, że tak jak napisał Pulatom, ten Hering będzie dobrą propozycją-wiele pozytywnych opinii na jego temat.Jeśli miałbym doradzić coś z tanich hohnerów, to obecnie gram na Pucku w tonacji C, i jest to przyjemna harmonijka.Aczkolwiek jest dosyć piskliwa-kwestia gustu.Możesz też miewać problemy z trafieniem w kanał, gdyż harmoszka ta mierzy 6,5 cm i otwory blisko siebie, sam ten problem miałem przez kilka pierwszych dni użytkowania, ale przeszło a jestem osobą początkującą.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-10-04, 19:06    Odp: [Pytanie] Dobra ?

zly napisał/a:
ten Hering będzie dobrą propozycją-wiele pozytywnych opinii na jego temat


Ale tez sporo negatywnych - w opisie na naszym forum ktoś się skarżył, że padł mu już po trzech dniach.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-04, 19:23    Odp: [Pytanie] Dobra ?

Mógł być to trefny egzemplarz. Tak w ogóle to wydaje mi się, że trwałość Heringów zależy właśnie od tego, czy trafimy na sztukę dobrą czy wadliwą, dlatego tak różnorodne opinie. Swojego Vintage'a 1923 kupiłem jakiś miesiąc temu, i mimo intensywnego (oczywiście nie siłowego) grania nie mam z nim żadnych problemów, podobnie jak z Delta Blues. Możliwe, że po prostu wśród harpów tej firmy częściej niż u Hohnera zdarzają się wady produkcyjne (nieco inna technologia wytwarzania :D ), ale moim subiektywnym zdaniem są one naprawdę lepsze niż Hohnery, które wydają mi się w niektórych przypadkach troszkę przereklamowane ;) .
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-10-04, 22:58    Odp: [Pytanie] Dobra ?

Może tak... Ale jeśli mam kupić heringa ryzykując, że wyrzucę pieniądze w błoto - wole kupić sobie Suzuki ;-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu