Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
MatekKOL 


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-02, 19:51    Help!! :-)

Czołem :-) nazywam się Mateusz jestem początkujący....
Tydzień temu zakupiłem sobie Harmonijke Hohner Marine Band w tonacji C
Narazie jestem na poziomie " Wlazł kotek na płotek " i " Sto lat " ale próbuję cos trudniejszego grać....... tylko mam mały dylemat, wiem że nie powinienem zakładać nowego tematu bo pewnie było ich wiele już na tym forum, ale jesdnak postanowiłem go założyć....
A więc tak ogladałem ostatnio filmik Adama Gussowa na Youtube --------> http://pl.youtube.com/wat...feature=related
I próbowałem ćwiczyć to co on to pokazywał i to co ja wygrywam wychodzi całkiem inaczej niż to co on gra nie wiem może to też zależy od tonacji jego harmonijki.......... nie wiem.
Jakie macie propozycje treningu dla mnie? ;) będe wdzieczny ;) dzięki pozdrówka :)

Moze macie jakieś propozycje dla mnie co ćwiczyć jaki utwór albo coś? ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-02, 20:05    Odp: Help!! :-)

On gra na harmoszce w Bb, to może być problem odnośnie brzmienia.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
MatekKOL 


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-02, 20:06    Odp: Help!! :-)

Tak też myślałem że inna tonacja ;)
_________________
.......... a Harmonijka będzie grać wiecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-10-02, 20:44    Odp: Help!! :-)

Przede wszystkim tonacja, no i pewnie nie potrafisz wibrata gardłowego w takim stopniu, inną masz przestrzeń rezonansową w buzi, inne ułożenie warg, ręce... sposób dmuchania i ułożenie przy tym języka itp. bardzo dużo poszczególnych rzeczy na to wpływa.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-02, 21:08    Odp: Help!! :-)

Spróbuj może z tą stroną : http://www.bluesharp.pl/
Trzeba się płatnie zalogować , ale warto bo samemu jest ciężko dojść do umiejętnej gry w szybkim tempie . Istnieje też ciekawy podręcznik Sławka Wierzcholskiego pt. "Harmonijkia i blues" do nabycia na allegro albo w księgarniach w necie . No a najlepiej to na warsztaty się wybrać :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
MatekKOL 


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-02, 21:15    Odp: Help!! :-)

Niestety w moim mieście nie ma warsztatów na ten instrument bo już szukałem.... trudno jest mi też szukac kanałów nie wiem jak to robić..... jeżeli jest przejście z 2 na 6 taki przykład tylko daje to musze oderwać harmoszke od ust i szukać gdzie to jest hehe
_________________
.......... a Harmonijka będzie grać wiecznie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-02, 21:25    Odp: Help!! :-)

Każdy tak ma na początku , to jest kwestia wprawy . Jak będziesz poświęcał czas na naukę to zobaczysz jak szybko można się nauczyć grać i otworzy się przed tobą rozległy harmonijkowy świat :) A z warsztatami to trzeba czasem wyemigrować gdzieś dalej aby zaczerpnąć sporej wiedzy .. mój rekord to z Gdyni do Szklarskiej Poręby , może nie każdego na to stać , ale jeśli nadarzy się okazja i warunki są w miarę przychylne , to warto spakować plecak i wyruszyć na spotkanie z harmonijkową przygodą :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-10-02, 22:48    Odp: Help!! :-)

Ja jestem codziennie w Opolu:D Służę radą :D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu