Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-10, 00:19    [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Dostałem dziś wiadomość, że w dniach 4. i 5. października w Toruniu odbędą się dwudniowe warsztaty gry na harmonijce prowadzone przez Romana Badeńskiego ( www.badenski.pl ).

W sumie będzie 9 godzin zajęć (serio), a całość kosztować będzie 45 złotych. Do tego przewidziany jest poczęstunek: kawa, herbata, ciacho i zupka :) .

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z organizatorką, aby ta mogła ewentualnie zorganizować jakiś nocleg.

Oto dane:

Małgorzata Biedrzycka (GRETA):

tel: 692 794 467
lub: 667 028 086

[ Dodano: 2008-09-11, 21:35 ]
Dostałem informacje odnośnie noclegu. Oto dane ośrodka:

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Camping TRAMP
ul. Kujawska 14
tramp@mosir.torun.pl
www.tramp.mosir.torun.pl

Rezerwowane będą pokoje 4 osobowe, czego koszt wynosi 90zł, czyli po 22,50zł na osobę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-09-14, 22:00    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

A kto się na to z was wybiera? Ja bym chętnie pojechał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-14, 23:44    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Ja planuję się zjawić, dawno nie byłem na warsztatach, więc przydałby się jakiś kopniak motywacyjny do dalszej pracy :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-09-15, 14:46    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

A gdzie to będzie konkretnie? Kiedy się płaci? W jakich godzinach? Próbowałem zadzwonić dziś i wczoraj ale na żaden numer nie mogę. Jakby kto miał jakieś jeszcze informacje to napiszcie proszę. Ja oczywiście jak się dodzwonię i coś dowiem to też napiszę.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 15:04    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Na stronie Romka Badeńskiego jest jego numer telefonu. Spróbujcie zadzwonić, pewnie chętnie pomoże. ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-09-15, 15:27    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Odbędzie się to prawdopodobnie w klubie Harley, ale tego sama Organizatorka nie jest jeszcze pewna. O 9:00 lub 10:00 w sobotę zaczniemy i posiedzimy 4-5h. W niedzielę o umówionej porze odbędzie się pozostała część (całość-9h). Płaci się na miejscu, przy wejściu.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-22, 20:36    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Już wiem, że odbędzie się w Pubie PAMELA na ul. Legionów w Toruniu. Początek ok. 10-11 z tego co mi Greta mówiła.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-09-27, 23:33    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Jest sens żebym jechał na te warsztaty bez sprawnej harmonijki? Bo się 5 kanał rozwalił a na nowa harmoszkę nie mam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-27, 23:36    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Przed warsztatami skoczysz do Bratpolu i Blues Banda kupisz :) . Jak zamówisz wcześniej przez net to zapłacisz 19zł. Ja jadę z Silverką w kieszeni, więc super harmocha być nie musi. Ale przed wyjazdem telefon do Grety, żeby Cię na listę wrzuciła.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-27, 23:44    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Nie musi być super harmocha, a i z własnego doświadczenia wnioskuję, że nie musi być aż tak koniecznie w tonacji C. A przyjechać moim zdaniem warto, chociażby ze względu na korzystny stosunek ilości godzin do ceny warsztatów, nie wspominając już o tym, że takie spotkania dają potężnego kopa motywacyjnego i przyspieszają rozwój :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-27, 23:46    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

I będzie zupka!
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-01, 19:53    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Będe też , do zobaczenia :) Pozdrawiam !
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-01, 23:17    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Widzę, że na warsztatach będzie parę osób z forum. Miło będzie się spotkać :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-02, 20:17    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

I zagrać razem :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-10-02, 20:25    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Fajnie, żeby ktoś wziął jakiś aparat, to będzie dokumentacja i pamiątka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-02, 20:56    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Spoko ja wezmę . Przydałaby sie też gitara ... :) Zawsze po warsztatach można by było wspólnie pograć .
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-02, 22:20    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Z gitarką może być mały problem. Wziąłbym klasyka, ale on się chyba nie bardzo nadaje do takiego grania ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-03, 20:16    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Ja się nie znam na różnicy :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-03, 23:13    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

OK, więc klasyka wezmę, zobaczymy czy się do czegoś przyda :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-10-05, 19:27    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Napiszcie może jakieś sprawozdanko z warsztatów ;)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-10-05, 20:01    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Rzeszot napisał/a:
Napiszcie może jakieś sprawozdanko z warsztatów ;)


No to ja pokuszę się o kilka słów podsumowania. Mam nadzieję, że znajdujący się wśród forumowiczów uczestnicy dopowiedzą to, co mogę ewentualnie pominąć. A pominąć mogę, bo działo się sporo ;)

Największym "problemem" była duża liczba uczestników - utrudniało to Romkowi docieranie do każdego z osobna, ale radził sobie świetnie i na zakończenie przedstawił nam indywidualne uwagi do gry każdego z uczestników. I to był jedyny problem z uczestnikami, bo okazało się, że to świetni ludzie - wspólne ćwiczenia były bardzo owocne, a i humory nam dopisywały. Zajęcia zaczęliśmy od improwizacji (ogólnie improwizacja była podczas warsztatów przerywnikiem między poszczególnymi elementami materiału, co mi osobiście bardzo odpowiadało). Potem przyszedł czas na podstawowe elementy techniki i efekty, czyli grę czystym dźwiękiem i wibrato. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy (kryterium podziału była umiejętność zrobienia podciągu na 4 kanale na wdechu). Grupa średnio zaawansowana przede wszystkim "męczyła" podciągi na 3 kanale. Po pierwszym dniu odbył się "wieczorek integracyjny", w którym brał udział także Romek (szkoda tylko, że nie wszyscy uczestnicy mogli na nim być) :D Drugi dzień to przede wszystkim kawałki jazzowe, w których ważne było precyzyjne wydobycie dźwięku i dynamika, z którą, jak się okazało, powinienem się nieco zaprzyjaźnić :P No i na koniec oczywiście gra z wzmacniaczem.

Ogólnie warsztaty oceniam bardzo pozytywnie - ktoś zweryfikował moje "umiejętności" i powiedział, nad czym muszę popracować (sam bym do tego nie doszedł - teraz nad moim łóżkiem będzie wisiała kartka z napisem "DYNAMIKA, *****"). Była okazja poznać niektórych forumowiczów z Harmoszki (Jarun, Osa), pograć nieco wspólnie w różnych okolicznościach (w pokoju, pod osłem i kłos wie gdzie jeszcze ;) ). No i dostałem ksywę artystyczną, ale nie zdradzę jaką :P

Jeżeli o czymś istotnym zapomniałem, liczę na to, że koledzy uzupełnią.

Pozdrawiam,
Kamil

PS. Jarun - wiszę Ci 4 złote - jak się zdecyduję na udział w warsztatach w Gdyni to stawiam Ci piwo :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-10-05, 21:05    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Cytat:
Największym "problemem" była duża liczba uczestników


tak... traciliśmy sporo czasu ze względu na tak liczną grupę. Chyba nie przerobiliśmy wszystkiego co miało być. Na pewno gdyby było nas mniej zrobilibyśmy albo więcej albo dokładniej.

Cytat:
okazało się, że to świetni ludzie - wspólne ćwiczenia były bardzo owocne, a i humory nam dopisywały


ale z drugiej strony rzeczywiście wszyscy byli na prawdę fajni. Z każdym można było pogadać i od każdego coś ciekawego dowiedzieć. A i jeszcze miło mi się zrobiło jak pomyślałem, że jest nas (harmonijkarzy) tak mało w Polsce, a w jednym małym miejscu spotkała się taka grupka osób. Wszyscy mamy wspólne hobby i wspólny cel z tym związany- grać jak najlepiej. Na co dzień harmonijkarzy nie spotykam więc jeszcze jak drugiego dnia rano w oczekiwaniu na wszystkich małe jam session się zrobiło to radość mnie ogarnęła że należę do tego nie wielkiego grona. A humor... był a jakże! :D

Cytat:
Zajęcia zaczęliśmy od improwizacji (ogólnie improwizacja była podczas warsztatów przerywnikiem między poszczególnymi elementami materiału, co mi osobiście bardzo odpowiadało)
.

przed warsztatami marzyłem żeby było improwizowanie ale myślałem, że to tylko marzenia bo każdy miałby grać... a tu jednak na sam początek improwizacja! :D i wszystko było by cacy ale z mojej gry jestem nie zadowolony. Pomimo zastosowania antyperspirantu z nerwów pociłem się jak głupi! I grałem również bardzo nerwowo. Pocieszam się tylko tym, że miałem słabą harmoszkę (viva la hohner international... blues band) ale podobno dobry muzyk umie nawet na słabym instrumencie dobrze zagrać...

Cytat:
Po pierwszym dniu odbył się "wieczorek integracyjny", w którym brał udział także Romek (szkoda tylko, że nie wszyscy uczestnicy mogli na nim być)


bardzo żałuję, że mnie nie było. Nie wykupywałem noclegu bo do Inowrocławia mam 36 km więc myślałem, że nie ma sensu. Nie wiedziałem, że będzie jeszcze jakieś granie po warsztatach. Następnym razem zapewne nocleg załatwię.

Cytat:
Była okazja poznać niektórych forumowiczów z Harmoszki


To mnie bardzo ucieszyło :)


Ogółem dowiedziałem się pewnych rzeczy, ktoś ocenił jak gram i podpowiedział co zmienić. Teraz tylko ćwiczyć i oczekiwać na efekty... i na nową harmoszkę. :D Mam nadzieję, że na tych w grudniu lub styczniu się pojawię ja oraz ludzie z harmoszki ;)

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-10-09, 21:31    Odp: [Warsztaty] 4-5.10.2008 - Toruń - Roman Badeński

Było super ! Wszystko ok - organizacja , nauczyciel , atmosfera - ekstra . Do następnego ! Pozdrawiam wszystkich !!!
Pod tym linkiem jest strona pubu i są zdjęcia z warsztatów : http://pubpamela.pl/index.php?pid=1

Kamilteau nie martw się o te 4 złocisze , napewno kiedyś się zobaczymy :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu