Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
AnneMarii 

Wiek: 34
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-09-29, 22:46    [Problem] Jaka ona powinna być?

Witam!
Mam nie lada problem powiązany z nie lada wyzwaniem... Otóż za niedługo mój chłopak ma urodziny i chciałabym mu sprezentować harmonijkę taką która będzie świetna!
Chciałabym aby, nie wiem jak to napisać: dawała? taki śliczny dźwięk, żeby była trwała... Na pewno wiecie o co mi chodzi ;)
Poczytałam już trochę w Waszej encyklopedii, ale wolałabym aby mi ktoś poradził jaka ona powinna być dla osoby początkującej? W jakiej tonacji najlepiej szukać?
No wszystko, wszystko, wszystko na temat: jaka jest najlepsza dla osoby początkującej?
Jeśli możecie to napiszcie nazwy sprawdzonych i dobrych harmonijek :*
_________________
Tylko w miłości kompletne zero może być dla kogoś wszystkim
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-29, 22:55    Odp: [Problem] Jaka ona powinna być?

Mówi się, że "śliczny dźwięk" wydaje Golden Melody (złota melodia ;) ), ale osobiście nie polecałbym jej na sam początek ze względu na jej delikatność.
Poleciłbym natomiast, już po raz kolejny, Special 20. Koszt to ~80zł. Harmonijka jest trwała, ma przyjemne brzmienie, w sam raz dla początkującego: ze względu na łatwość wydobywania dźwięków i plastikowy korpus, który nie pęcznieje pod wpływem wilgoci. Dodatkowo plusem jest to, że łatwo się ją rozbiera, co ułatwia jej konserwacje i zachowanie higieny.
Za tonację dla początkujących uważa się C, ponieważ do niej są przygotowywane wszelkie samouczki i zagra się na niej większość utworów ludowych, od których się zaczyna przygodę harmonijkową. Oczywiście bluesa również się na niej zagra m.in.: w tonacjach G-dur i d-moll. Później może kombinować z innymi bardziej bluesowymi tonacjami: A, Bb, D itd.

Jak już będzie miał instrument gotowy do grania, to zapraszamy na forum po garść porad.

Pozdrawiam!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-29, 23:27    Odp: [Problem] Jaka ona powinna być?

Nic dodać nic ująć. Na początek lepszej niż Special20 nie trzeba ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu