Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
larix 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-09-28, 20:48    [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Witam! To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :)

Niespełna tydzień temu nabyłem Hohnera Special 20 w tonacji G. Na początku wszystko grało jak należy niestety 2-3 dni później kanał 3 na wdechu zaczął wydawać przytłumiony dźwięk. Po postukaniu o rękę problem ustał lecz nie na długo i więcej ta metoda nie pomogła. Teraz kanał jest praktycznie nie do użytku - nawet zatykając sąsiednie kanały palcami nie jestem wstanie wydobyć odpowiedniego dźwięku. Mam wrażenie że coś się rozszczelniło bo dziwnie dużo powietrza się dostaje przez ten kanał nawet w stosunku do niższych. Dodam że prawie nie używałem (3). Niestety z braku sprzętu nie jestem wstanie nagrać wady mam jednak nadzieję że mi doradzicie jak usunąć problem albo jak "uszczelnić" kanał.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-28, 20:49    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Rozkręć harmoszkę i zobacz czy w środku wszystko jest OK. Może trzeba trochę przygiąć stroik?
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
larix 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-09-28, 21:08    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

wygiąć stroik? Nie bardzo rozumiem :( stroik wewnętrzny odpowiada za wdech tak? wiec jak mam go wygiąć? Nie wygląda inaczej w stosunku do innych stroików.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-28, 21:13    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Za wdech odpowiada ten na dolnej płytce, czyli ułożony na zewnątrz. Wsuń pod niego bardzo delikatnie kartkę papieru i "pomasuj" go ostrożnie na całej długości.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
larix
larix 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-09-28, 22:03    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Dzięki Ogromne! Pomogło :D
Edit: jedyne co nie tyka to bending - dźwięk się dławi ale przeżyje bo i tak tego kanał właściwie nie "wyginam".
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-29, 14:20    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Nie wychodzący bending na (3) to niekoniecznie wina sprzętu, gdyż na tym kanale dźwięk obniża się najtrudniej. Chociaż może być to wina trochę za małego prześwitu między stroikiem a płytką stroikową. Wydaje mi się, że bendy na (3) są dość często używane, szczególnie (3)'', więc może popróbuj "powalczyć" o ich uzyskanie.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
larix 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-09-30, 19:01    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

jak radziłeś popracowałem trochę nad tym i jest już lepiej myślę ze jak na moje możliwości lepiej nie będzie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-30, 19:10    Odp: [Problem] [Special 20 G] przytłumiony dźwięk, nieszczelność?

Będzie lepiej :) , po prostu musisz te podciągi cały czas ćwiczyć, jeśli chodzi o (3) to polecam obniżanie i cofanie żuchwy. Poza tym jeśli twój instrument jest nowy i nie robiłeś na nim dużo bendów to po prostu trzeba go rozegrać.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu