Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-17, 18:35    [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

:hah:
Nie myśleliście o tym, że jak trenuje cie używacie mocno szczęki (mnie zawsze przy treningach boli, a czasami że się nie da grać - mimo iż ją rozluxniam jak mogę). No i język...

Jak na siłce się trenuje to mięśnie się powiększają?? Zastanawialiście się jaki to będzie miało wpływ na wasz wygląd później?? Większa buzia z uwydatnionymi mięśniami żuchwy, a silny język taki mięsisty to chyba zaleta - nie mówiąc ile język ma zastosowań jedzenie, pocałunki

:hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-17, 21:05    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Nie wiem, jak z mięśniami, ale chciałbym kiedyś pocałować jakąś harmonijkarkę ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-09-17, 21:20    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Ponoć harmonijkarze wspaniale całują:D A tak serio to myślę że wyglądu to nie zmieni... ewentualnie będziesz miał trochę bardziej giętkie usta:D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-17, 21:36    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Ja o tym że harmonijkarze się dobrze całują usłyszałem, a raczej przeczytałem. Tak mnie tylko ciekawi co ma harmonijka do całowania... i w jednym i drugim się używa ust, języka. Ale i tak jakoś zbytnio nie widze praktycznego wpływu harmonijki na umiejętnośc całowania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-17, 23:16    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Podobno tongue blocking daje sporo możliwości w tej sferze... :P Ale z autopsji żadnych przykładów nie podam. Na pewno gra na harmonijce dobrze wpływa na pracę przepony, a czy jakoś rozwija mięśnie ust czy ujędrnia skórę na policzkach... myślę, że raczej nie :P
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-18, 01:08    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

shusty, spójrz na harmonijkarzy co grają od lat (poszperaj na youtube)... Wcale nie wyglądają nienormalnie... Ich szczęki wyglądają jak u każdego normalnego człowieka :) Co do całowania, gra na harmonijce niestety nie ma na to wpływu :) Jako student biologii mogę coś na ten temat powiedzieć. zresztą całowanie się to nie zapasy, nie potrzebna jest do tego siła, tylko technika, a przede wszystkim, by pocałunek naprawdę był wyjątkowy - poczucie, że się kocha i jest kochanym przez osobę całowaną ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-18, 16:05    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

:hihi:

To joke taki, po prostu rozśmieszyło mnie jak sobie tak o tym pomyślałem. A co do pocałunków... hmm... szkoda bo zawsze byłoby lepiej dzięki harmoszce ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-18, 16:12    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Over napisał/a:
Co do całowania, gra na harmonijce niestety nie ma na to wpływu :) Jako student biologii mogę coś na ten temat powiedzieć. zresztą całowanie się to nie zapasy, nie potrzebna jest do tego siła, tylko technika


Z tego co piszesz to jakieś znaczenie jednak może mieć. Ucząc się grać na harmonijce nie tylko wzmacniamy język, ale także (a może przede wszystkim) go gimnastykujemy. Aby złapać oktawy, nie jest potrzebny bardzo mocny język, ale język bardzo dobrze wyćwiczony. Całowanie to nie zapasy, ale gra na harpie to też nie zapasy, też ważna jest technika ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-18, 20:47    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

ale my nie mamy za zadanie nie wiem... dotknąć językiem języczka partnerki w gardle... Całowanie jest cholernie prostą rzeczą do której wygimnastykowany język choćby nie wiem jak, jest nieprzydatny... Oczywiście, metod całowania jest wiele, ale konstrukcja języka i jamy gębowej jest tak prosta, że ta gimnastyka na nic nam się nie przyda :P To tak jak by robić pompki przed partyjką szachów :P Wzmacniamy niby ręce, którymi potem będziemy podnosić szachy :P

Ludzie, nie przypisujcie na siłę harmonijce nie wiem jakich cudownych działań :) Jej zadanie jest proste: ma grać :) A jeśli ma coś pomóc w całowaniu to napewno można dzięki niej stworzyć super nastrój (uwaga, polecam do tego MarineBand delux... Podobno drewniany korpus zmniejsza poczucie metaliczności w buzi, moja dziewczyna zawsze na to narzeka, a gram na s20)...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-18, 23:04    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Nic nie przypisuję na siłę, staram się tylko dojść do sensownych wniosków :P Skoro uważasz, że nic nie daje - OK, nie kwestionuję tego. Spotkałem się z opiniami (nie bez pokrycia), że jednak coś to daje, teraz słyszę głosy, że to jest bez znaczenia... No cóż, odpowiedź jest tutaj chyba niejednoznaczna i w dużej mierze zależy od cech indywidualnych :P Dopóki nie zostaną przeprowadzone na ten temat badania, będziemy tak dywagować :D
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-19, 00:19    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Mi by tylko zależało na potwierdzeniu tezy:

Over napisał/a:
Podobno drewniany korpus zmniejsza poczucie metaliczności w buzi


gdyż poprostu nie znalazłem u nikogo potwierdzenia na to... Tylko gdzieś mi się przewinęło takie stwierdzenie...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-19, 15:48    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Ja nie zauważyłem różnicy. Wydaje mi się, że korpus nie ma wpływu na posmak metalu w ustach (no chyba że jest metalowy :P ), znaczenie może mieć rodzaj stopu, z jakiego wykonano pokrywy. Mam S20, Goldenkę, BH i MBDx i nie zauważam różnicy w smaku wywoływanym przez styk z instrumentem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-22, 20:26    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Kościec się nie zmieni, tkanki miękkie też jakoś nie zgrubieją maksymalnie. Zyskasz zaś władzę nad językiem, której inni nie są świadomi. A co do całowanie. Nie miałem do 18 roku życia z tym żadnego doświadczenia (wieczna cnotka :P ), ale gdy już doszło co do czego, to moja dziewczyna (już niestety była) nie mogła uwierzyć, że wcześniej tego nie robiłem. A zręczny język nie tylko w buzi-buzi jest dobry.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-22, 20:43    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Wątpie, by harp miał jakikolwiek wpływ na wygląd zewnętrzny twarzy. Podczas doskonalenia techniki gry rozwijają się raczej mięśnie wewnątrz jamy ustnej, np język, mięśnie żuchwy (i coś tam jeszcze, za bardzo się na tym nie znam :D ). Jeśli chodzi o całowanie, to wydaje mi się, że to jakiś mit, podobnie jak z delikatnym rozgrywaniem harmonijki, aby dłużej działała.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-22, 21:00    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Mit, czy nie, wykonujemy językiem ruchy, których nomalnie mało kto wykonuje, musimy mieć większą świadomość organu niż osoby nie grające, w efekcie mamy nad nim większą władzę, a język z biegiem ćwiczeń nabiera precyzji działania. Zwiększa się masa mięśniowa i zakres motoryki (jak u sportowca). Jakie jest bezpośrednie przełożenie na całowanie i inne czynności nie określę, lecz nie uwierzę, że gra na harmonijce nie wpływa pozytywnie na wygimnastykowanie, zakres i dokładność ruchów jakie ów narząd może wykonywać.
Ostatnio zmieniony przez Maciekdraheim 2008-09-23, 23:46, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jakub 

Wiek: 37
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Formia
Wysłany: 2008-09-23, 23:43    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Maciekdraheim napisał/a:
Mit, czy nie, wykonujemy językiem ruchy, których nomalnie mało kto wykonuje, musimy mieć większą świadomość organu niż osoby nie grające, w efekcie mamy nad nim większą władzę, a język z biegiem ćwiczeń nabiera precyzji działania. Zwiększa się masa mięśniowa i zakres motoryki (jak u sportowca). Jakie jest bezpośrednie przełożenie na całowanie i inne czynności nie określe, lecz nie uwierzę, że gra na harmonijce nie wpływa pozytywnie na wygimnastykowanie, zakres i dokładność ruchów jakie ów narząd może wykonywać.



Popieram najpełniej jak się da.
_________________
"Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie." A.M.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Elwood23 

Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: Brodła
Wysłany: 2008-10-01, 14:22    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Mi się nic nie dzieje podczas gry na harpie a gram 2 godziny dziennie!
Tylko mam pokaleczone usta!
_________________
Siemka!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-10-03, 14:24    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Ja osobiście nie gram ani długo ani jakoś bardzo często, podobnie zresztą z całowaniem :P
W każdym bądź razie, widzę logiczne argumenty po obu stronach dyskusji, czy granie na harmonijce ma jakiś wpływ na całowanie, czy nie, ale czy nie lepiej myśleć, ze ma? ;p
I swoją drogą, to ciekawie byłoby pocałować kiedyś jakiegoś harmonijkarza :D
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-10-03, 21:02    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

Cytat:
I swoją drogą, to ciekawie byłoby pocałować kiedyś jakiegoś harmonijkarza


No wielkie dzięki, ale aż taką ciekawością to ja nie pałam ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-10-03, 21:30    Odp: [Ciekawostka] Czy myśleliście o takich skutkach grania na ha

shusty napisał/a:
Cytat:
I swoją drogą, to ciekawie byłoby pocałować kiedyś jakiegoś harmonijkarza


No wielkie dzięki, ale aż taką ciekawością to ja nie pałam ;)


Ja również nie za bardzo :P . A tak poza tym to harmonijka naprawdę nie ma wpływu na całowanie (zobaczcie pierwszy post Overa w tym topicu, z którym się jak najbardziej zgadzam), już prędzej na mówienie (szybkie i wyraźne artykułowanie dźwięków). Owszem, można sobie myśleć, że tak nie jest, ale chyba lepiej jest patrzeć na to bardziej realnie.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu