Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-01-17, 19:09    Odp: Hohner Marine Band

Da sie spokojnie... Myślę że jak Ci zaśpiewa to można wszystko wybaczyć:D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-17, 22:38    Odp: Hohner Marine Band

No to odetchnąłem z ulgą :) Widzę że to Twoja ulubiona harmonijka na dodatek w tej tonacji, w której chcę ją kupić.Mógłbyś zamieścić jakąś próbkę dźwiękową?Nowego harpa będę miał za tydzień a dźwięku chciałbym posłuchać trochę wcześniej o ile to nie kłopot :)

[ Dodano: 2008-01-26, 15:59 ]
Już ją mam :D Fajna ta harmoszka taka mała zgrabna :D tylko trochę sie źle prowadzi,ale jutro już będzie ok bo zamierzam grać aż zasnę :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-01-27, 21:46    Odp: Hohner Marine Band

To pęcznienie moim zdaniem jet wyolbrzymioną historią, za pierwszym razem mi ahrmonijka spęczniałą po chwili grania, wróciła do swojego normalnego kształtu i od tamtego czasu nic się nie dzieje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Radkiewicz 

Wiek: 34
Posty: 96
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Głubczyce
Wysłany: 2008-01-27, 22:29    Odp: Hohner Marine Band

mi jak spęcznieje to dopiero nad ranem powraca do normalnego kształtu,wczoraj spęczniała dzisiaj też,nie wiem przez ile jeszcze tak będzie ale co tam pięknie gra i to sie liczy :D
_________________
Tylko Blues jest już ze mną
znajdzie mnie nawet w ciemno!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-03-20, 21:07    Odp: Hohner Marine Band

Mi to pęcznienie nie przeszkadza , nie rani mi ust. Ja zazwyczaj mam już napęczniałe po 1-1,5 godzinnym graniu. Ogólnie Marinka to niezastąpiony sprzęt. Łatwo wydobywa się dźwięki itp . Pozdrooo!
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-02, 11:06    Odp: Hohner Marine Band

A ja, w przeciwienstwie do was, bynajmniej nie jestem zachwycony :) Mam maryne jakos od 2 miesiecy, na poczatku - trzeba przyznac - dalem jej porzadnie zwilgotniec, ale jak napeczniala, tak stale jest napeczniala i nie zamierza "wrocic" do swojej formy. A ze napeczniala sporo, to wargi po dwugodzinnym graniu goją się przez tydzien. Do tego nie mozna jej normalnie rozkrecac, zeby podstroic, zaimpregnowac porzadnie czy wyczyscic... Sprobuje troche zeszlifowac krawedzie papierem sciernym, moze to pomoze. Ogolnie jednak moja opinia o tym instrumencie jest negatywna, wiecej juz marine banda nie kupie, przynajmniej w wersji classic.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-19, 20:13    Odp: Hohner Marine Band

Mam pytanko czysto techniczne. Jeśli ktoś ma Marine Band Deluxe to chciałbym się dowiedziec czy jest rozkręcalna??
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-19, 20:37    Odp: Hohner Marine Band

MBDx jest jak najbardziej rozkręcalna, 4 śruby od pokryw i 3 od blaszek stroikowych.
Pozdrawiam :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-20, 10:31    Odp: Hohner Marine Band

A jak wygląda sprawa kupna płytek stroikowych?? Pasują do MBDx te same co do normalnej Marinki?//
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-20, 10:56    Odp: Hohner Marine Band

Z zamontowaniem do Dx płytek z Classic jest problem, gdyż te mają mniejsze otwory przystosowane do gwoździków i znajdujące się w innych miejscach. Jedynym wyjściem byłoby nawiercenie i nagwintowanie w nich nowych otworów wg grzebienia z MBDx.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-20, 11:49    Odp: Hohner Marine Band

Hmm..... A jest możliwośc kupienia płytek wybitnie do MBDx??? Bo mam marinkę normalną ale niestety "nierozkrencywalną" a chciałbym kupić sprzęcik na lata. tzn z możliwością wymiany części.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-20, 12:08    Odp: Hohner Marine Band

Z tego co słyszałem płytki stroikowe do MBDx można dokupić (w Polsce raczej też), ale nie znalazłem żadnego konkretnego sklepu, który by je oferował. Prawdopodobnie trzeba je gdzieś zamawiać.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-20, 14:25    Odp: Hohner Marine Band

Płytki stroikowe można bez trudu nabyć dla serii MS, do której Marine Band Deluxe nie należy. Nie mówię, że na pewno nie ma ich w sprzedaży, ale nawet, jeśli są, to ich dostępność jest bardzo ograniczona.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-21, 15:05    Odp: Hohner Marine Band

Kupno płytek do wersji MS to rzeczyiście żaden problem ale kupno Marinki MS to jest problem ;]
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-21, 15:08    Odp: Hohner Marine Band

Marinki MS były swego czasu w sprzedaży. Wycofano je jednak, ponieważ pod każdym względem przypominały one Blues Harpa. Miałem to cudo w ręku. Gdy w prawej ręce miałem Marinkę MS, a w lewej BH, musiałem uważać, aby potem oddać właścicielowi jego harmonijkę - wyglądały identycznie :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-21, 19:14    Odp: Hohner Marine Band

Heh.... Czyli właściwie kupując Blues Harpa MS wyszłoby na to samo??? Tzn. jakościowo, brzmieniowo itd???
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-21, 19:20    Odp: Hohner Marine Band

Miałem okazję grać na Blues Harpie MS i muszę powiedzieć, że nie jest on czymś rewelacyjnym jak na swoją cenę. Wydaje mi się, że MB Classic jest od niego lepsza, a jeżeli zależy Ci na długim używaniu harpa bez żadnych problemów z demontażem i przeróbkami, kup wersję Deluxe.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-21, 22:37    Odp: Hohner Marine Band

Marine Band i Marine Band MS to dwie różne harmonijki. Jak wspomniałem, MB MS ma bliżej do Blues Harpa niż do MB Classic. Ale to już nie Twoje zmartwienie, bo Marinkę MS dawno wycofano z produkcji :P Ze swojej strony polecam Marine Band Deluxe.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-22, 20:50    Odp: Hohner Marine Band

:D :what: No właśnie a i by zależało na możliwości wymiany płytek stroikowych i w ogóle harmonijce takiej żebym mógł się przywiązac a nie dać w odstawke gdy się zużyje i kupić entą..... :(
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-22, 21:00    Odp: Hohner Marine Band

Jeśli chodzi o harmonijki z wymiennymi płytkami, to oprócz MBDx i serii MS sugerowałbym zsatanowić się również nad Heringiem Vintage 1923, do którego też można (teoretycznie ;) ) je kupić. Sama harmonijka jest tania, 79 złotych, przy czym brzmieniem i wygodą gry dorównuje, a wykonaniem, z lutniczego punktu widzenia, przewyższa Marinkę Dx. Krążą co prawda opinie na temat jej niskiej trwałości, lecz wydaje mi się, że wymaga ona po prostu delikatnej gry i stałej kontroli siły oddechu, by nie "przedmuchać".
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-22, 22:01    Odp: Hohner Marine Band

Pulatom napisał/a:
Vintage 1923 ... wykonaniem, z lutniczego punktu widzenia, przewyższa Marinkę Dx


Zależy co masz na myśli. Vintage 1923 jest szczelniejszy od MBDx, ale korpus jest wykonany dość siermiężnie - kanały mają różną szerokość.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-22, 22:14    Odp: Hohner Marine Band

Ale za to korpus jest lepiej impregnowany niż w MBDx, płytki stroikowe mają 1,2 mm i są przykręcane na 5 śrub, i wydaje mi się, że wloty do kanałów są takie jakby gładsze. Co do różnych szerokości kanałów, to raczej nie sprawia to problemu w grze, gdyż, przynajmniej w moim egzemplarzu, różnice te nie są jakieś wielkie. Ogólnie śmiem stwierdzić, że 1923 to model dorównujący MBDx.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-23, 14:50    Odp: Hohner Marine Band

Hmm..... Obawiam się o trwałość Vinteaga..... a jakieś inne modele??
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-23, 15:33    Odp: Hohner Marine Band

Niestety wydaje mi się, że nie ma za dużego wyboru wśród harmonijek z wymiennymi płytkami. Można ewentualnie poszukać w ofercie innych firm, np. Suzuki czy Tombo. Jeśli chcesz harmonijkę o dobrej trwałości, to z popularnych modeli najlepsza chyba jednak będzie Marine Band Deluxe. MSy są co prawda wyjściem tańszym, ale ich jakość jest sporo gorsza.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-23, 15:40    Odp: Hohner Marine Band

Jest jeszcze Seydel ale cholernie jest droga.....;/ Z kolei na Vintage byłem już kiedyś zdecydowany, jednak niepochlebne koentarze ostudziły mój zapał....
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-23, 16:11    Odp: Hohner Marine Band

Panowie... wiem, że sam się włączyłem do tej dyskusji ale ten offtop robi się już przydługi :) Zapraszam do dyskusji w działach poświęconych wymienionym przez Was modelom harmonijek lub w jednym z licznych na tym forum działów "Co wybrać?" :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-09-23, 17:39    Odp: Hohner Marine Band

Bardzo przepraszam, myślałem (a może raczej miałem nadzieję :P ) że wymiana informacji zakończy się na czymś w stylu "Owszem, do MBDx można dokupić płytki stroikowe, bardzo łatwo je dostać" :p no ale się przeliczyłem. Chyba jednak zdecyduję się na Vintage... albo Blues Band Ms :P
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2009-02-03, 13:18    Odp: Hohner Marine Band

http://pl.youtube.com/wat...re=channel_page

Czy ktoś sie spotkał z takim przypadkiem?
Ja osobiscie mam jedna Marinke w ton D i śpiewa pięknie.
Mam zamiar kupić sobie następna w tonacji Bb bo właściwie w sklepie w którym sie zaopatruje jest tylko ten model w tej tonacji. Tak teraz sie zastanawiam bo ogolnie brzmienie ogolnie tej harmonijki jest świetne (to moje zdanie). Ale czy warto wydawać więcej na model ze stajni Seydel??

Prosze o dyskusje:D
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-02-03, 16:44    Odp: Hohner Marine Band

Seydle ostatnio podrożały. 110zł za Blues Solista, 150 za Blues Solista Pro, Panowie... Myślę, że Marine Band jest lepszym rozwiązaniem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2009-02-03, 17:47    Odp: Hohner Marine Band

Mam Seydela Blues Solista i Marine Band, obie w tonacji A. Pierwszy padł po 3 miesiącach grania, co było dość niemiłą niespodzianką. Jak na razie jest to jedyna harmonijka, którą zabiłem, co nie świadczy raczej dobrze o wytrzymałości tego sprzętu. Jeśli chodzi o wygodę gry to obie wypadają podobnie, może z delikatną przewagą Marinki. Brzmienie moim zdaniem lepsze ma produkt Hohnera, ale różnica nie jest wielka. Duży plus dla Solista za montaż na śrubki, a nie gwoździki.
Obie harmonijki są godne polecenia, ale ja bym jednak wybrał Marine Band. Dodatkowy argument na korzyść tego instrumentu to cena.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu