Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 01:30    Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Zainspirowany stronką www.harmonicaboogie.com chciałem was zapytać drodzy forumowicze, czy nie mielibyście ochoty na zorganizwanie małego Harpbattle :P idea byłaby prosta - jakiś ktoś (powiedzmy, że admin/moderator :P) proponuje jakiś podkład muzyczny (może być darmowy z netu albo stworzony przez kogoś z was, waszych znajomych, znajomych waszych znajomych etc.) a następnie, każdy chętny improwizuje/komponuje zagrywke pod dany podkład i umiesza ja na łamach forum. Aby dodać "nutkę rywalizuacji dla mobilizacji" można po jakimś czasie będzie zrobić jakieś głosowanie kto był najlepszy, choć to nie jest najważniejsze. Ciekawsze myśle będzie porównanie różnych wykonań :) Czy ktoś byłby chętny wziąć udział w takiej formie "rywalizacji"? :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Govean
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-22, 07:34    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Bardzo ciekawy pomysł... Rywalizacja od zawsze była silną motywacją do nauki :) Przede wszystkim trzeba było by ustalić ścisłe zasady, oraz osoby oceniające (ewentualnie jawne głosowanie [tj. nie ankieta]).

Proponuję żeby każdy teraz napisał jakiś punkt od siebie do regulaminu, a na koniec wszystko zbierzemy w całość :) Kiedy będzie regulamin można się pokusić o pierwszą edycję konkursu :)


Pozdrawiam.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Ifrost 

Wiek: 37
Posty: 39
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Limanowa / Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 11:45    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Moja propozycja regulaminu jest taka:


    I POSTANOWIENIA OGÓLNE
    1. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik forum.
    2. W konkursie może wziąć udział dowolna liczba uczestników.
    3. Do każdej edycji konkursu wybierany jest jeden podkład muzyczny dowolnego gatunku (do każdej edycji inni podkład).
    4. Do danej edycji konkursu uczestnik możne zgłosić tylko jedną improwizację/kompozycję.
    5. Jedna edycja konkursu trwa 1 miesiąc:
    przesyłanie propozycji - dwa tygodnie
    głosowanie - tydzień
    czas na podumowania i wybór nowego podkładu - tydzień

    II WYBÓR PODKŁADU
    1. Do pierwszej edycji konkursu podkład wybiera Administrator forum, do każdej następnej podkład wybiera zwycięzca poprzedniej edycji.
    2. Przy dużej liczbie głosów sprzeciwu odnośnie zaproponowanego podkładu Administrator może anulować daną edycję konkursu ale nie poźniej niż przed wysłaniem pierwszej improwizacji/kompozycji.
    3. Jeżeli podkład został zamieszczony bez zgody autora Administrator może anulować daną edycję konkursu w dowolnym momencie.

    III UCZESTNICTWO
    1. Uczestnicy umieszczają swoje propozycje za pośrednictwem forum.
    2. Aby wziąć udział w danej edycji wystarczy na forum umieścić plik/link do własnej improwizacji/kompozycji przy danym podkładzie.
    3. Każdy uczestnik może wysłać tylko jedną propozycję biorącą udział w konkursie, w przypadku wysłania większej liczby propozycji, w konkursie brać udział będzie tylko pierwsze zgłoszenie
    4. Propozycje można przesyłać do dwóch tygodni od umieszczenia podkładu (pełne 14 dni).

    IV OCENA ROZWIĄZAŃ
    1. Po terminie zgłoszeń Organizator przedstawia zbiorczą listę propozycji biorących udział w danej edycji przesłanych przez uczestników.
    2. Przez 1 tydzień od zakończenia przesyłania rozwiązań każdy z forumowiczów może oddać głos na jedną z propozycji.
    3. Oddanie głosu odbywa się poprzez umieszczenie wyraźnej informacji na kogo się głosuje.
    4. Każdy może oddać tylko jeden głos, w przypadku oddania większej liczby głosów, brany pod uwagę będzie tylko pierwszy głos.
    5. Każdy z uczestników konkursu może głosować na dowolnie wybraną przez siebie propozycję.
    6. Zwycięzcą danej edycji konkursu zostaje uczestnik, który zebrał największą liczbę głosów W przypadku równej liczby głosów przyznawane jest miejsce ex equo.
    7. Zwycięzca w ciągu 5 dni od zakończenia danej edycji konkursu wybiera podkład na nową edycję. Jeśli nie dokona wyboru, nowy podkład wybiera Administrator.

    V POSTANOWIENIA KOŃCOWE
    1. 6 edycji konkursu (6 miesięcy) składa się na jedną serię konkursów, po której przyznawane jest Grand Prix dla najlepszego uczestnika (liczy się suma punktów przyznawanych wg schematu: 1 miejsce - 5 punktów, 2 miejsce - 3 punkty, 3 miejsce - 1 punkt). W przypadku równej liczby punktów liczy się odpowiednio ilość zajętych pierwszych/drugich/trzecich miejsc. Jeśli ilość tych miejsc jest również taka sama to dla miejsc poza pierwszym przyznawane jest miejsce ex equo. Dla wyłonienia pierwszego miejsca w takim przypadku potrzebne będzie jeszcze jedno głosowanie o przebiegu którego zadecyduje Admnistrator.


Może trochę się zapędziłem, ale jak szeleć to szaleć :D w prawdzie niewiadomo w ogóle jaki tak naprawdę będzie odzew ale jest sporo ludzi na forum i myślę, że uda się regularnie organizować bitwy :) Jeśli wszystko by wypaliło proponuje utworzyć nowy dział na forum tak żeby każdy przebieg bitwy można było umieścic w osobnym temacie. Wiem, że teraz są wakacje, cześć z nas powyjeżdża więc można śmiało trochę pozmieniać terminy (np. zamiast dwóch tygodni na wysłanie dać cały miesiąc). Proponuję, żeby każdy się wypowiedział jak to widzi :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-06-22, 11:55    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Jestem za :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-22, 12:01    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Popieram. :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-22, 13:00    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Pomysł bardzo fajny. Ja się na to piszę.
pzdr :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-22, 14:16    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Dobra.. mamy wakacje, to się to zrobi :) .
Sądzę, że w na początku lipca wyjdzie pierwsza taka akcja.
Muszę jednak trochę ponaprawiać forum, bo jest "popsute". Zastanawiam się, czy w ogóle nie zrobić forum od nowa i przenieść posty, tematy oraz użytkowników.
Wydaje mi się, że będzie się można spodziewać w niedługim czasie napisu: Przepraszamy za utrudnienie. Forum w naprawie, zapraszamy za tydzień.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-22, 14:26    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

No nie wiem :? . Może lepiej przeczesać forum i ulepszyć skoro masz czas...

pzdr ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Łukasz 


Wiek: 40
Posty: 66
Otrzymał 35 punkt(ów)
Skąd: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 14:29    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Mnie też nie podoba się pomysł zamykania forum. Jeśli w tym czasie trafi tu jakiś potencjalny nowy użytkownik, raczej nie pomyśli, żeby wrócić za tydzień.
_________________
There is no such thing as a wrong note. Just poor choices.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-22, 16:09    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Jego problem. Ja wolę mieć sprawne forum.
Z tym tygodniem to żart. Raczej wyrobimy się w jeden dzień, ale to jeszcze trochę będzie trzeba zaczekać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-22, 21:17    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

choć adminem nie jestem proponuje pod podkład wziąść http://www.youtube.com/watch?v=QjA5faZF1A8 to może się to wydawać absurdalne jednak zagranie tego nie powinno być aż tak trudne
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-22, 21:26    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Nie-eee :/ Mi osobiście w ogóle nie leży ten kawałek- zarówno sam w sobie, jak i na tło harmonijkowej zagrywki. Proponuję, więc żeby harmoszka wybrał coś innego.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-23, 08:04    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Wg. mnie każda rozgrywka na innym rodzaju muzyki np. 1-blues 2- country 3-rock itp.

pzdr :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-23, 08:43    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Moim zdaniem największym problemem będzie dobranie podkładów (darmowych)...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blindfrog 

Wiek: 39
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-06-23, 09:40    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

A może rozwiązaniem będą pliki MIDI?? Co Wy na to??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-06-23, 10:33    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Midi? Nie za bardzo...

pzdr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-23, 11:48    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Dlaczego nie midi. Nie chodzi o jakość dźwięku podkładu tylko o to co my do tego zagramy.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-23, 11:52    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Wszystko musi dobrze grać... nie będę grał do jakiegoś pobrzdąkiwania midi... nienawidzę mida.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2007-06-23, 11:56    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Faktycznie z midi to nie najlepszy pomysł... Rozejrzę się za ciekawymi podkładami prześle je harmoszce i może coś z tego dobierze.

Przypomnę tylko, że w dziale z mp3 mamy link do strony z podkładami!
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-23, 11:58    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja się chce jeszcze wypowiedzieć, na temat tego podkładu z youtube. Myślę, że by się nadał tylko, że na późniejszy termin, na jakiś wielki finał albo coś, bo wg. mnie to on będzie trudny do improwizacji na harpie.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-24, 18:06    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Tu znalazłem stronę z podkładami harmoszkowymi:

http://www.harmonicaboogi...ues/btracks.php

Tylko ważny jest wybór tonacji, tak, żeby każdy użytkownik miał harpa zdatnego do pogrywania.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-24, 20:14    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Proponuję C, gdyż wydaje mi się, że każdy taką ma bo to podstawowa tonacja.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Blindfrog 

Wiek: 39
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-06-24, 20:26    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Cytat:
Proponuję C, gdyż wydaje mi się, że każdy taką ma bo to podstawowa tonacja.


No niby tak, jak ktoś gra w I pozycji, ale jak ktoś gra w II to wtedy ten sam utwór gra na harmonijce F. Na harmonijce C w II pozycji gra sie tonacji G. Tak wzgdlędem ścisłości.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-24, 21:03    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

No w sumie tak, ale załóżmy, że każdy gra w I pozycji :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-06-24, 21:06    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ale nie każdy gra w I pozycji. Ja np. gram niemal wyłącznie w II czasami w III. Z I korzystam bardzo rzadko. Sporo innych osób wykorzystuje również II pozycję, prawdopodobnie najlepszą do bluesa. Właśnie przez różne pozycje mogą być problemy w wyborze tonacji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sieja1234 


Wiek: 32
Posty: 330
Otrzymał 14 punkt(ów)
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-06-24, 21:40    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Najlepiej jakby był jeden podkład w różnych tonacjach.
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-24, 21:53    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Cytat:
Najlepiej jakby był jeden podkład w różnych tonacjach.

Tak.. a może jeszcze niech każdy sobie wybierze swój podkład?
Będzie C-dur i tyle. A to dlatego, że "większość" ma C.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Blindfrog 

Wiek: 39
Posty: 21
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Tarnobrzeg
Wysłany: 2007-06-24, 21:55    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

No to może wybrać jeden podkład w jednej tonacji, a potem to niech sie każdy na swoją ręke martwi o harmonijkę, żeby mu pasowało.

Jeśli możesz to zaczynaj zdania z dużej litery.
Przy okazji prośba o to, abyś poprawił inne swoje posty z takimi błędami.
Ta uwaga tyczy się wszystkich, którzy to robią!
Admin
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Govean 


Wiek: 38
Posty: 214
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-06-24, 22:04    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Znajdę jakiś odpowiedni podkład i zrobię już pierwszą edycję.. I edycja będzie wyglądać tak (jako, że 30czerwca wyjeżdżam na 2 tygodnie na wakacje - bez internetu):
- od dnia w którym rozpocznie się pierwsza edycja (do 30 czerwca).. do 15 lipca do godziny 24:00 (2 tygodnie mniej więcej chyba, że podkład znajdę wcześniej), będzie trwało zgłaszanie swoich improwizacji. Następnie od 16 lipca od godziny 00:01 do około 22 lipca będzie trwało głosowanie na najlepszego wykonawcę. Kolejne dni do 31 lipca będą miały na celu odszukanie kolejnego podkładu (który wybiera zwycięzca).

Przy okazji ważna zmiana w regulaminie od Ifrosta (który przyjmujemy, ale zmienimy troszkę):
Pewien punkt regulaminu wygląda tak:
"7. Zwycięzca w ciągu 5 dni od zakończenia danej edycji konkursu wybiera podkład na nową edycję. Jeśli nie dokona wyboru, nowy podkład wybiera Administrator."
Patrząc trzeźwo na to widzę, że zawsze będzie to wyglądać tak, że to ja będę wybierać podkład. Dlatego chcąc się od tego uchronić zmieniam to tak:
- Zwycięzca MUSI zgłosić podkład do 5 dni od zakończenia. Jeśli tego nie zrobi zostanie wykluczony z uczestnictwa w kolejnych dwóch edycjach.
Przykro mi, że tak makabrycznie, ale mam nadzieję, że wszyscy mnie rozumieją.

Przy okazji: pozwalam sobie na zmianę nazwy tematu.
Jeszcze jedna sprawa do omówienia:
Jak mają się nazywać nasze boje - jak będą określane
- Harmonijkowa Bitwa
- Harp Battle
- Harmonica Battle
Skrót (wszech obecny - żeby nie trzeba było pisać pełnej nazwy to "HB")
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kubux 

Wiek: 30
Posty: 43
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2007-06-24, 23:14    Odp: Harmonijkowa Bitwa ;) - wstępne przygotowania.

Ja jestem za polską nazwą "Harmonijkowa Bitwa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu