Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
jakub 

Wiek: 37
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Formia
Wysłany: 2008-09-12, 04:31    [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Hej Wam!
Przypadkiem brodząc po witrynach (bynajmniej nie sklepowych;-)), natknąłem się na bardzo ciekawą stronę o harmoszkach.
Informacje są szczegółowe i wydaje mi się, po pierwszym rzucie okiem, że istotne, i pomocne.

Wersje językowe to
Galego
Valencià
Català
Português
English
Français
Deutsch
tak wię większość powinna być zadowolona ;-)

Choć w sumie nie musi być to przeszkodą dla "monojęzycznych" gdyż niektóre zagadnienia opisane są za pomocą licznych obrazków i nagrań mp3.

Pozdrawiam, Jakub.


http://todoarmonica.org/index.html


PS.
Nadal nie mogę wyjść z podziwu ile tam jest info...
Niebo dla samouka, przynajmniej początkującego. :viva:
_________________
"Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie." A.M.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
fiflip
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-13, 15:15    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Nie za bardzo umiem zmienić język. :)

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-13, 15:56    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

W załączniku masz screena gdzie się zmienia język :) (pod słuchawkami)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
fiflip
Meczek 

Wiek: 33
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-14, 11:40    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Jak skopiujesz adres str do google to możesz nawet na Polski tłumaczyć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-14, 12:39    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Te tłumaczenia na polski są tragiczne :) Dla przykładu przetłumaczony tekst z tej strony:

Cytat:
Zapraszamy do todoarmonica.org - strona o informacje, skierowania, nauki lub po prostu czytanie o najlepszych i najpopularniejszych małych instrumentów muzycznych wszech czasów: diatoniczny harmonii dziesięciu komórek lub Blues Harmonica.


Zresztą tłumaczenie na angielski też jest kiepskie... Bo również googlowski translator tłumaczy tą stronę :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-14, 13:00    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Over, dzięki. :)

A co do stonki, podoba mi się. :)

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-14, 13:13    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Ta strona po hiszpańsku tylko jest ok, a inne wersje strony np. na ang są tłumaczone tak że nie wiadomo o co chodzi... Tak samo na polski tłumaczy tą stronę... Masakra
Jak ktoś nie zna hiszpańskiego może sobie dać spokój...

np. na polski przetłumaczone to przez google (a na wszystkie języki prócz hiszpańskiego google tłumaczy) brzmi to tak:

Cytat:
Na zginanie jest jednym z najbardziej typowych dla Blues i harmonijka w ogóle. Stwarza też jako efekt fali, gdy sygnał zmienia się z wysokiego na niski lub odwrotnie. Jednocześnie z tej techniki tworzy zauważa, że "brakuje" w diatoniczny harmonijka (pozwala ustanawiające pół tonu, w niektórych przypadkach do dwóch i trzech, notatki sucked lub dmuchane normalne), tak aby poprzez dodanie nowych informacji dodatkowej do tych, które już harmonijka niemal stać się instrumentem chromatyczna (dwanaście zauważa w skali chromatycznej) i najbliższych wykonanie melodii "nie do pomyślenia" coś za ograniczone, ponieważ jest to harmoniczne 10 komórek.


I na inne języki tak samo bez sensu tłumaczy, chociaż to i tak niezwykle dobrze jeszcze przetłumaczone bo zazwyczaj gorzej tłumaczenie wychodzi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-14, 14:16    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

shusty, praktycznie zdublowałeś mojego posta ;>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-14, 20:50    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

serio?? :what:

Tak się stało, że gdy zacząłem go pisać, to Twojego posta jeszcze nie było.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-09-14, 23:27    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Ja umieć grać na harmonijka tak jak oni tłumaczyć :hah:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jakub 

Wiek: 37
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Formia
Wysłany: 2008-09-14, 23:39    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Hehe, nie, no nie jest tak źle, trzeba czytać między wierszami ;-) :P


Fiflip dzięki za punkt!
_________________
"Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie." A.M.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-14, 23:45    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

fajnie że zamiast kanał tłumaczy komórka ;D

[ Dodano: 2008-09-14, 22:50 ]
no i nie zapomnijcie że trzeba mieć trzymając harmonijkę "zaplombowane ręce"

Stronka ma naprawdę dużą zawartość, ale jeśli nie umiesz perfecto hiszpańskiego na nic Ci się ona zda ;(

Ale za to pośmiać z tłumaczenia można się co nie miara :hah: ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-15, 02:04    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Eeee tam! Wyobraźni troche :P Zaplombowane ręce, czyli szczelnie... Hmmm... Szczelnie co? Zamknięte? :P Przylegające? :P Tłumaczenie to nie taka prosta sprawa, ale myślę, że i tak każdy wie o co chodzi ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-15, 20:09    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Niby na upartego da się coś dowiedzieć i nawet można pogłówkować o co chodzi, ale po jakimś czasie i tak dużo z tego nie potrafię wynieść.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jezon 


Posty: 19
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2008-09-21, 19:01    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

" "Pocket Full of Soul" - Przyczepa na dokumentacji " :hah:
_________________
BLESS!!!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-21, 21:16    Odp: [Ciekawostka] OGROMNA ilość harmonijkowych informacji

Niestety wszystkie tłumacze elektroniczne tak działają :razz: . W tym wypadku nic nie zastąpi człowieka. Mimo wszystko strona bardzo fajna, nawet nie znajac języka można się sporo dowiedzieć z rysunków i filmików.
Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu