Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Mojzesz 

Wiek: 37
Posty: 1
Skąd: Wioska z gorzelnią
Wysłany: 2008-09-13, 11:25    Harmonijki ustne Parrot 16 i 24 kanałowe

Ostatnio przeglądałem sobie sklepy wysyłkowe w poszukiwaniu harmonijki i natknąłem sie na cos takiego http://musicman.pl/sklep/harmonijka-ustna/ . Zastanawiam sie czy ktos kiedys gral na takiej harmonijce, która ma 16 lub 24 kanały (wogóle zaskoczyła mnie harmonijka dwustronna)? A jeżeli tak, to czy dla kogoś kto grał cały czas na harmonijce 10 kanałowej gra na takim instrumęncie będzie w miare konfortowa?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-13, 20:15    Odp: Harmonijki ustne Parrot 16 i 24 kanałowe

Mam 16-kanałową harmonijkę produkcji chińskiej (Stagg). Jest to harmonijka tremolo i jest wysoce prawdopodobne, że ten Parrot też jest harmonijką tremolo (ewentualnie może być to oktawówka, ale to mało prawdopodobne). Gra na takim instrumencie (mam tu na myśli harmonijkę tremolo ogólnie, a nie tego konkretnego Parrota, który jakością wykonania i dobrym brzmieniem raczej nie grzeszy ;) ) powinna być dość komfortowa nawet, jeśli długo grałeś na diatonikach. Układ dźwięków jest nieco inny, niemożliwy jest bending i overbending, ale dużo łatwiej wydobyć na niej pojedynczy, czysty dźwięk (to dlatego, że co drugi stroik w poziomie odpowiada za wdech, analogicznie z wydechem).
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-14, 00:58    Odp: Harmonijki ustne Parrot 16 i 24 kanałowe

Ja na swoim stoisku sprzedaję 16 kanałowe tremola Flying Eagle. Brzmi to fajnie ;) , a i gra się łatwo. A z tego co można znaleźć na stronie Pata Missina (w tym temacie jest link: http://www.harmoszka.com/...p?p=15192#15192 ), to i bending jest na nich mozliwy, ba! Daje on więcej możliwości niż na zwykłym diatoniku.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-14, 20:55    Odp: Harmonijki ustne Parrot 16 i 24 kanałowe

Faktycznie, jest możliwy, ale praktycznie nieużywany, co bardzo dziwi autora tekstu. Trzeba jednak nauczyć się trafiać w pojedynczy kanał (nie tylko w poziomie, ale także w pionie) i objąć ustami 2 kanały z poziomie.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-14, 22:30    Odp: Harmonijki ustne Parrot 16 i 24 kanałowe

Chociaż teoretyk muzyczny ze mnie średni, to wydaje mi się, że używając dobrze opanowanego bendingu na tremolo można zagrać wszystkie dźwięki skali chromatycznej (przynajmniej w drugiej i trzeciej oktawie) bez użycia overów, gdyż możemy znaleźć pozycje, gdzie będziemy jakby między kanałami diatonika. Wątpię jednak, by wyszło to na harmonijkach klasy Parrot.
Pozdrawiam :cool:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu