Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-13, 23:03    Harmonijki Huang

Czy ktoś z szanownych forumowiczów miał do czynienia z harmonijkami tej firmy?

Tutaj można zakupić harmonijki Huanga, w polskich sklepach się z nimi nigdy nie spotkałem.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-09-13, 23:52    Odp: Harmonijki Huang

Też mnie kiedyś zastanowiło co to za firma ,bo pan na stronce http://www.angelfire.com/music/HarpOn/. wymienia ją ,a na przykład Seydla nie ,a to bardzo poważna stronka.
http://www.huang-inc.net/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-09-14, 23:43    Odp: Harmonijki Huang

No cóż, przyznam, że się zetknąłem, nawet wykonywałem na czymś takim swoje pierwsze rzężenia. Jakieś 15 lat temu sprzedawali takie zestawy do nauki: harp Huang Silvertone, książeczka i kaseta. Jakość porównywalna z Hohner Silver Star 2008, ale brzmienie zdaje się gorsze. Jak kupiłem SS, to do tej już nie wracałem. Ma szersze odstępy pomiędzy kanałami, co początkowo ułatwia trafianie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-09-15, 08:06    Odp: Harmonijki Huang

Cena 15 PLN powinna powiedzieć wszystko....
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-15, 16:19    Odp: Harmonijki Huang

15 PLN?? Można wiedzieć, skąd masz takie dane lub gdzie widziałeś ją w sprzedaży po takiej cenie??
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-09-15, 16:38    Odp: Harmonijki Huang

Kilkanaście lat temu kupiłem kiedyś taką. I jakoś tak to kosztowało. Dziadostwo, przy której nawet SS to cudo (a jaką mam opinię na temat SS - wiesz).
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-09-15, 16:54    Odp: Harmonijki Huang

Aha, dziękuję :) Czyli to coś z półki Parrotów i tym podobnej Chińszczyzny... No i mam odpowiedź, dlaczego o tej firmie niewiele słychać i nie ma nawet własnej strony internetowej.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-10-21, 12:41    Odp: Harmonijki Huang

Odnawiając temat powiem, że miałem ostatnio styczność z tymi harmonijkami będąc u Maestro Z.Zgrai.
Harmonijki produkuje pan Cham-ber Huang w USA i tam też są gównie sprzedawane.
kamilteau napisał/a:
No i mam odpowiedź, dlaczego o tej firmie niewiele słychać i nie ma nawet własnej strony internetowej.

I tu niespodzianka :) - firma posiada swoją stronę www w internecie.Szukając tej nazwy trzeba wpisać w wyszukiwarce pełną nazwę, bo samo Huang to jak popularny Kowalski w Polsce.
http://www.chamberhuang.com/index.html
Czy można by nazwać produkt chińskim, amerykańskim, czy też chińsko-amerykańskim? :/
Cham-ber Huan to Chińczyk mieszkający w USA i tam też założył firmę, która produkuje harmonijki.Jest też świetnym muzykiem, który opanował grę na chromatykach i diatonikach.Produkuje również harmonijki koncertowe, np. akordowe, oktawowe.
Mr Huang jest również znakomitym nauczycielem oraz wydawcą podręczników do nauki na harmonijkach.
Na jego stronie j.w. są zdjęcia z tych wydawnictw.
http://www.chamberhuang.com/fav.html
Ja pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie okładki nut na chordomonicę, które zrobiłem niedawno z zasobów mistrza Zgrai.
Ciekawa sprawa ma się z sygnowaniem jego wyrobów marką Hohnera.Harmonijka chromatyczna CBH 20166 Professional ma właśnie logo Hohnera.
Huang jest to również aktualnie amerykański oddział Hohnera.
Nadmienię, że harmonijka CBH jest b. ciekawym modelem przez swą konstrukcję, a z tego so usłyszałem to śmiem twierdzić, że jest najgłośniejsza na Świecie.Ma również nietypowo osadzoną przesuwkę w tylnej częsci, a nie z przodu przy grillu jak w większości.
Nie będę tu się rozpisywał na tematy szczegółów tej i pozostałych harmonijek pana Huanga, ale jak będzie potrzeba to zbiorę na ten temat wiedzę.
Wrzucę tylko zdjęcia dla zaznaczenia, że inne harmonijki Huang istnieją w różnych modelach, a nawet zestawach. :)
_________________
Keep breathing music ...
Ostatnio zmieniony przez Felix 2020-01-08, 10:19, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
#Maciekdraheim
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-28, 11:26    Odp: Harmonijki Huang

Felix. z tą najgłośniejszą harmonijką na świecie to bym nie przesadzał, tak się złożyło że w kwietniu będąc we Frankfurcie na jam session w ramach warsztatów harmonijkowych, które prowadził m.in. Steve Baker, Ben Bouman i ja, zrobiliśmy małe porównanie
CBH oraz modelu Suzuki SCX, oraz Suzuki Gregoire Maret (z metalowymi pokrywami).
Moim zdaniem CBH wypadła blado w porównaniu z dwoma modelami Suzuki, których krótką prezentację zrobił młody Mistrz Filip Jers.

Co do oryginalności konstrukcji CBH to zgodzę się z Tobą, ale brzmieniowo nie powaliła mnie na łopatki.

Pozdrawiam!
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2012-10-29, 08:59    Odp: Harmonijki Huang

Bart Łęczycki napisał/a:
Moim zdaniem CBH wypadła blado w porównaniu z dwoma modelami Suzuki, których krótką prezentację zrobił młody Mistrz Filip Jers

W przypadku modelu Suzuki sygnowanego Georgre Maret nie mogę się wypowiedzieć, bo jej po prostu nie słyszałem, ale SUZUKI SCX jak najbardziej była w zasięgu moich doznań słuchowych podczas koncertu harmonijkarza Jazzowego Krzysztofa Kijasa w Art Cafe Muza w zeszłym roku, co też nagrałem i jest na moim profilu YouTube. http://www.youtube.com/wa...&feature=relmfu
Słyszałem też akustycznie, bez mikrofonu.
W Twoim Bartku teście tej harmonijki, który wnikliwie przeczytałem pisze:
"Instrument może nie jest bardzo głośny, ale w mojej opinii głośny być nie musi. Od czego mamy systemy nagłośnieniowe, wzmacniacze i mikrofony? :o )
Czy więc zmieniłeś zdanie i będzie jakaś korekta do tego testu?
CBH miałem w rękach i słyszałem jak żywo - jest naprawdę bardzo, bardzo głośna - może są to doznania subiektywne? :roll:
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 12:38    Odp: Harmonijki Huang

Felix ja mówię o moich odczuciach słuchowych w teście porównawczym.
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz o CBH że jest najgłośniejsza na świecie, bo musiałbyś słyszec wszystkie modele harmonijek chromatycznych w jednym miejscu i podobnym czasie.

Zresztą nie wydaje mi się aby parametr głośności decydował o jakości harmonijki.
Pozdrawiam zdroworozsądkowo :)
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
slotly 


Posty: 27
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-11-09, 16:52    Odp: Harmonijki Huang

Akurat mam CBH-2016 i tak go porównałem do Meisterklasse 7565 . Jeżeli chodzi o głośność przy podobnej sile dmuchu to CBH wypada słabo. Dalej zrobiłem porówanie do CX-12 i tu też wypada słabo a nawet CX-12 wydaje się głośniejszy od Mesterklasse 7565

W teori chyba dużo zależy od konstrukcji pokryw, które w niektórych harmonijkach działają jak tuba.

Tak żartobliwie umieszczam link do fimiku jak można poprawić dzwięk, tu akurat nie w harmonijce.

https://www.youtube.com/w...ayer_embedded#!

[ Dodano: 2012-11-12, 17:55 ]
CBH 2016 po rozłożeniu.

Harmonijka ma wiele ciekawych rozwiązań.

Korpus, pokrywy, ustnik z żywicy DELRIN firmy DuPOINT.

Slide jest półokrągły z tej samej żywicy z domieszką teflonu dla zmniejszenia tarcia.

Miejsce styku korpusu i suwaka i ustnika niesamowicie szczelne.

Zastosowanie dźwigni pomiędzy registrem, a przyciskiem skraca skok a cały mechanizm działa bardzo lekko.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Felix 


Posty: 1596
Otrzymał 123 punkt(ów)
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2015-09-27, 14:24    Odp: Harmonijki Huang

Odświeżam temat: taki oto nieużywany model wpadł mi do rąk:
Postaram się niebawem przetestować tą chińszczyznę.
_________________
Keep breathing music ...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu