Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-29, 21:47    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Dzięki! Wielkie dzięki! A czy będą jeszcze jakieś lekcje tłumaczone? Bo są conajmniej ciekawe i naprawde dobre! Tak więc ktos jeszcze potłumaczy (ja nie umiem)?

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Slawo 

Wiek: 33
Posty: 6
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2008-03-20, 00:41    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Zachęcam do dalszego tłumaczenia :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-12, 23:19    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Specjalnie dla was :) moj kanal overstream, gdzie postaram sie zamescic choc kilka tlumaczen. Na razie druga czesc lekcji 7. (czesc tej lekcji byla wczesniej przetlumaczona):
http://www.overstream.net...me=RolfzRybnika

Przydalo sie to komus? Bo chcialem pare lekcji jeszcze zrobic, ale dla samego siebie - to nie ma sensu :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
shusty
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-07, 21:26    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Jejku, te lekcje są super. Naprawdę byłbym wdzięczny, gdyby kolejne odcinki były przetłumaczone.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-07, 22:50    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Mnie zniechęcił do tłumaczenia wkurzający soft (ten http://www.overstream.net/), przewijanie tam działa jak chce. Przetłumaczyłem chyba pół jednego filmiku i straciłem cierpliwość do tego przewijania. Gdyby znaleźć jakąś lepszą metodę edycji tych plików, to potłumaczyłbym jeszcze :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
fiflip 

Posty: 13
Skąd: Okolice Torunia
Wysłany: 2008-09-08, 07:25    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Super jest to tłumaczenie. :)

Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się tej pracy. :)

Jak mi się uda, to może postaram się coś potłumaczyć, ale nie za dobrze u mnie z angolem. :)

Pozdrawiam,
Filip
_________________
http://fiflip.posadzdrzewo.pl/" - [b]Pomóż mi![/b]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-08, 10:34    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

_Big_Mac_ napisał/a:
Gdyby znaleźć jakąś lepszą metodę edycji tych plików, to potłumaczyłbym jeszcze :)


Metoda jest w sumie... Można zrobić tak jak tłumacze "Whose Line is it Anyway?". Ściągasz plik na dysk i dodajesz tekst programem np.: subedit (subedit.com.pl)
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-08, 13:51    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

shusty, właśnie dostałem pierwszego punkta :D Skoro tak, to obiecuję przetłumaczyć lekcję ósmą (już zacząłem tłumaczenie). Jesli chodzi o softa, to chyba nie wina overstream'a, ale youtube'a, bo na nim też nie idzie zbyt dokładnie przewijać (przewinąć idzie dokładnie do tego momentu, do którego da się na youbute).
Pozdrawiam :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-08, 20:31    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Radzę wam, aby ściągnąć na dysk filmik z youtube, co jest proste po czym w jakimś programie dodać napisy - tak byłoby naprawdę wygodnie, nie to co się męczyć online, chociażby z tym przewijaniem. Wiele ludzi już z tego skorzystało, szkoda tylko, że się nie odezwali.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-08, 23:07    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Spróbuję jutro tak zrobić. Jakieś preferencje odnośnie numeru lekcji?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-09, 18:05    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Ja byłbym za tym, aby były po kolei robione, te 2 pierwsze nie przetłumaczone można odpuścić, ale reszte jako, że to nauka, a najlepiej się chyba uczy z lekcji po kolei. Tym bardziej, że kolejna wymaga opanowania już jakiegoś poprzednich. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-09, 23:11    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

subedit nie otwiera mi plików flv. Mam ściągać z jutuba flv, konwertować na mpgi, dodawać napisy i wrzucać z powrotem, żeby yt przerobił to znów na flv? :) Musi być na to lepsza metoda.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-09, 23:36    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

niestety przykro mi... inaczej nie da rady a konwertowanie z flv jest łatwe i szybkie, a jak uploadujesz na YT to on sam robi po swojemu to i z tym problemu nie ma.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-10, 00:12    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Sprawdzałeś, czy nie ma dużych strat jakości po takich konwersjach?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-09-10, 08:20    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

_Big_Mac_ napisał/a:
subedit nie otwiera mi plików flv. Mam ściągać z jutuba flv, konwertować na mpgi, dodawać napisy i wrzucać z powrotem, żeby yt przerobił to znów na flv? :) Musi być na to lepsza metoda.

Wydaje mi się, że łatwiej będzie ściągnąć film na dysk, zrobić napisy w Subtitle cośtam - zapisać w SRT - a poźniej te zrobione napisy importować w overstream. Tam jest opcja Tools i jest import - przed chwilą sprawdzałem ;p
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-10, 17:13    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Nie, nie ma strat dużych w kompresjach. FLV jeśli coś "obkraja" to nie widać różnicy. Teraz na YT można o wielkich rozmiarach pliki wstawiać, i nie jest pogarszana jakość.

A jeśli to co mówi Sygi jest prawdą, to najwygodniejsza ta metoda się wydaje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-10, 20:06    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Rolf napisał/a:
Skoro tak, to obiecuję przetłumaczyć lekcję ósmą (już zacząłem tłumaczenie).


Ja znalazłem właśnie soft do konwersji flv -> avi i jutro spróbuję zabrać się za 9.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-20, 15:38    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Jeśli już bierzesz się za 9 to znaczy że 8 już przetłumaczona??

Bo nigdzie nie mogę znaleźć przetłumaczonej
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-20, 21:22    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Nie wiem, Rolf się zadeklarował z 8.

Mi się powoli zaczyna urwanie głowy z nowym rokiem akademickim, 9 może się trochę opóźnić :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-20, 23:44    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Pozostaje mi czekać....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jakub 

Wiek: 37
Posty: 15
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Formia
Wysłany: 2008-09-26, 02:03    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Dzięki za dotychczasowe tłumaczenia!
Są bardzo(!) wartościowym materiałem do samodzielnej nauki.
Teraz rok akademicki to pewnie nie macie chłopaki wolnej chwili na tłumaczenia
ale gorąco apeluję o polskie wersje tylko tych najbardziej przydatnych i istotnych odcinków. Resztę w przerwie świątecznej ;P
Fajnie, ze 018 jest przetłumaczony, nie miałem pojęcia o 12 taktowej bluesowej progresji, a teraz jestem, że tak powiem, niezmiernie zaspokojony. Bo przecież dobrze wiedzieć coś na temat tego, co się gra/chce grać.
Z góry dzięki! Pozdrawiam!
:]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mach 


Wiek: 39
Posty: 5
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-09-26, 12:48    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Pomysł z tłumaczeniami jest genialny. To co robicie jest super! Dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-09-26, 23:40    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Sorry za zwloke, spróbuje w ciągu paru najbliższych dni skończyć to tłumaczenie ósmego..
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
rady3 

Wiek: 57
Posty: 23
Skąd: Kościan
Wysłany: 2008-09-28, 16:45    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Witam!
To mój pierwszy post na tym forum. Niedawno kupiłem harmonijkę i ją męczę. No jakoś idzie. Dzięki za przetłumaczenie tych lekcji. Są super pomocne. Piszecie, że ściągnięcie z YT lekcji to nie problem. Hmmm no jak dla kogo. Ja nie umiem. :roll: Możecie podpowiedzieć jak?


Rolf zajrzyj na tłumaczoną przez Ciebie lekcję 007 część 2. Niestety przed połową kończą się napisy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Sygi 

Wiek: 31
Posty: 153
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Przysucha
Wysłany: 2008-09-29, 14:38    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

jest taki programik, youtube downloader czy cos ;)
u mnie to sie nazywa save4pc light
Do załatwienia u wujka Google.
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-29, 15:03    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Do ściągania z YouTube polecam program Vdownloader który, oprócz ściągnięcia pliku umożliwia przekonwertowanie go do jakiegoś "normalniejszego" niż FLV formatu oraz również pobranie tylko ścieżki dźwiękowej z nagrania do formatu mp3.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-29, 17:12    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Wpadłem na pewien pomysł. Można by założyć na YT własny profil: harmoszkacom , na który wrzucałoby się przetłumaczone filmy. Dostęp do niego (hasło) miałaby grupa tłumaczy. Oprócz tłumaczeń można wrzucać jakieś ciekawe nagrania harmonijkowe zarówno użytkowników, jak i jakieś znalezione głęboko w sieci.

Co wy na to?
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
_Big_Mac_ 


Wiek: 36
Posty: 32
Skąd: Wrocław/Zielona Góra
Wysłany: 2008-09-29, 17:33    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Niegłupie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-29, 18:00    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Aha, jeszcze jedna sprawunia. Wysłałem do Gussowa zapytanie, czy zgadza się na takie coś. Teraz tylko czekam na odpowiedź.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-29, 18:48    Odp: [Video] Tłumaczenia harmonijkowych video-tutoriali

Ok, załatwione. Gussow zgodził się na takie tłumaczenia, pod warunkiem, że w opisie do pliku będzie link: www.modernharmonica.com .
Zostaje tylko założyć jedno konto na YT, żeby można było je subskrybować.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu