Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Nowicjusz 

Posty: 1
Skąd: z daleka
Wysłany: 2008-09-01, 18:33    Panowie taka sprawa

Witam wszystkich. Mam pytane czy da rady powiedzieć jakiej tonacji jest ta harmonijka z tej piosenki http://pl.youtube.com/watch?v=RenFSO_OoZk (3.40 minuta) i czy da rady zagrać ją na tonacj na harmonijce C ??? Dopiero zaczynam i nie wiem jescze czy mógłbym tak grać :( . Dziękuję
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-01, 20:42    Odp: Panowie taka sprawa

Ja stawiam na F. Strasznie wysoka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-01, 23:41    Odp: Panowie taka sprawa

Mam wrażenie, że zespół gra w A-dur, bo mi pasuje harmonijka D-dur w drugiej pozycji. Problem polega na tym jednak, że facet nie gra na harmoszce D, tylko na jakiejś innej, której nie potrafię zidentyfikować. Mogę się jednak szpetnie mylić. :razz:

[ Dodano: 2008-09-01, 23:54 ]
Zauważyłem teraz, że na czas "harmonijkowania" chłopcy zmienili tonację, bo mi zaczęła pasować harmonijka A w trzeciej pozycji. Albo po prostu mam jakieś zwidy i bredzę. 8/
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-09-02, 00:08    Odp: Panowie taka sprawa

Czy da rady zagrać z C?? hmm.... nawet jeśli nie to można tak zrobić żeby się dało :) po prostu musisz skombinować sobie programik p.t. audacity lub transcrible i zmieniasz tonacje na C :) powodzenia
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
*Bart Łęczycki 


Posty: 600
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-09-02, 10:50    Odp: Panowie taka sprawa

Witam!
Ten utwór TSA jest na pewno grany w tonacji A-dur do momentu aż wchodzi harmonijka wtedy tonacja podkładu jest podniesiona o cały ton w góre czyli do H-dur, po solówce harmonijki znowu powrót do A-dur. Te zmiany tonacji w trakcie utworu to tzw MODULACJE.
Aby ten utwór zabrzmiał nieco bluesowo należy zagrać w 2 pozycji czyli do podkładu A - harmonijka D, zaś do podkładu H - harmonijka E.
Myślę że grający tu harmonijkarz zwyczajnie pomylił tonacje albo nie dogadał się wcześniej z kapelą. Stąd małe nieporozumienie na scenie, ale nie szkodzi, i tak był ogień :)

Czy da się to zagrać na harmonijce C? Będzie z tym ciężko, da sie zagrać melodie ale nie akordy. Proponuje zgrać ścieżkę dźwiękową a potem odpowiednim programem zmienić jej tonację o cały ton w dół.

Pozdrawiam serdecznie! Życzę Wam miłego grania !
_________________
www.bleczycki.com
bleczycki@gmail.com
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
gilva53
  
Odpowiedz do tematu