Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
tosca303 

Wiek: 34
Posty: 4
Skąd: ciechocinek
Wysłany: 2007-11-13, 09:06    derwniany korpus od merine band delux

mam harmonijkce MBD w A i uczylem sie na niej grac ale podczas nauki bardzo plulem w korpus i mi nasiknal i mi niektore zabki wystaja i sie czasamic nie zbyt wygodnie gra cos z tym da sie zrobic prosze o pomoc
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-11-13, 10:30    Odp: derwniany korpus od merine band delux

Poczekaj, aż wyschną i się same skurczą. Przy czym pamiętaj, zeby nie przyspieszać schnięcia kaloryferem, czy innym źródłem ciepła,(!). Jeśli jednak nie zdają się kurczyć, to rada tylko jedna: rozkrecić i papierem ściernym zetrzeć do odpowiedniego poziomu.
Niestety, tracisz wtedy impregnat, i drewno powinno pozniej bardziej ciągnać wodę.
Robiłem tak ze zwykłą Marine Band, ale to dlatego, ze tam nie ma impregnatu, tylko farba, więc scierałem do woli.
Później sam polakierowałem, a przestrzeń pomiędzy zębami wyszlifowałem z lakieru. I tez ciągnie wodę, ale w dobrym miejscu, przez co nie wystaje grzebyk ;) .
Efekt jest w porządku, jak na moje wygodnie się gra :) .

Jeśli czujesz się na tyle sprawny manualnie i eksperymentalnie (zaznaczam: nie robiłem tego z MB Deluxe :P ) to pomysł ów, możesz wykorzystać.

W razie czego służę pomocą ;) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Totalny Amator 


Wiek: 45
Posty: 30
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: TYCHY/ ŻYWIEC
Wysłany: 2007-12-01, 00:35    Odp: derwniany korpus od merine band delux

czegos nie rozumie. przeciez MBD jest zaimpregnowana i grzebien nie powinien nasiakac co za tym idzie nie powinien sie wysuwac mam blues harpa i takiego problemu niema
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2007-12-01, 00:41    Odp: derwniany korpus od merine band delux

Ale zwykła Marynka nie jest zaimpregnowana i może nasiąkać. W Deluxach zazwyczaj nie ma tego problemu, bo grzebień jest zaimpregnowany (no chyba, że trafisz na felerny egzemplarz, z którego impregnat zlezie, co też się zdarza). Może egzeplarz tosca303 był tak felernie zaimpregnowany? BH także nie nasiąkają, gdyż są impregnowane.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SlawekMBDL 


Wiek: 39
Posty: 10
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-06, 13:42    Odp: derwniany korpus od merine band delux

wypowiem się pro forma, bo mowa o moim ulubionym modelu, otóż jak narazie nie wystąpił u mnie ten problem, ale z różnych źródeł (użytkowników) wiem, że to się zdarza w MBDL. Niestety nie wiem jak na to poradzić, może nałożyć jakiś taki... nowy impregnat?:>>
_________________
"...lecz nie dbam o to, bo moje życie to Blues"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-01-06, 19:51    Odp: derwniany korpus od merine band delux

Można zapobiec zakupowi wadliwego modelu przyglądając się harmoszce. Impregnat trefny jest bardziej błyszczący. A jeszcze lepiej, porównać do jakiejś innej Marynki, dobrej. Te o innym kolorze to prawdopodobnie będą te ze słabym impregnatem.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-09-01, 17:00    Odp: derwniany korpus od merine band delux

Mógł by kto napisać jak dokładnie zaimpregnować grzebień w marince ?? (chodzi mi o sam proces gotowania w wosku bo już udało mi się skombinowałem śruby :) kupiłem jakieś 2 chińskie harmonijki zabawki po 6 złotych i wyciągnąłem z nich to co było mi potrzebne)
Po prostu rozgrzewamy wosk i wkładamy drewienko wyciągamy i polerujemy (być może rozcieńczamy wosk z terpentyną)?? Ale jeśli ktoś mógł by to dokładnie opisać był bym wdzięczny być może gdzieś już pojawił się ten temat jeśli tak to przepraszam i proszę ewentualnie o link :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-09-01, 18:57    Odp: derwniany korpus od merine band delux

Pisałem już o tym ,ale ponieważ to częsty problem to zrobie filmik i dam na You Tube.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-09-01, 19:25    Odp: derwniany korpus od merine band delux

:D Tylko sprawa jest o tyle paląca w moim wypadku że dziś mam wolny wieczór i chciał bym to zrobić dziś :) . Więc jak by ktoś zdążył przed 21.00 to czuł bym się zobowiązany :) .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-01, 20:39    Odp: derwniany korpus od merine band delux

A ja mam sposób prostszy i szybszy. Wystarczy pojemnik z woskiem (odrobiną) zanurzyć w gorącej kąpieli wodnej i pozwolić się całości rozpuścić. Potem pędzelkiem nabieramy trochę wosku i smarujemy harpa. Odkładamy na dobę, potem polerujemy i całość skręcamy. Przed woskowaniem warto papierem ściernym wygładzić korpus.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu