Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
papciopawcio 


Wiek: 33
Posty: 32
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-08-31, 20:59    Pęczniejący Marine Band DELUXE?

W moim MB DeLuxe napęczniały kanały 1-7. Drewno wyszło na wierzch i nie zamierza wracać. Grzebień pomiędzy 8-10 jest głęboko schowany pomiędzy pokrywami.

Troszkę mnie to wkurza... z tego co wiem impregnat miał temu zapobiec. Powiedzcie mi mistrzowie czy to jest normalne? Czy też tak macie? Da się to jakoś naprawić?

A i jeszcze... Ostre blachy ranią moje usta. Jest na to jakiś sposób? Czy może po prostu należy się do tego przyzwyczaić?

Boże jaki ja nieszczęśliwy... ;(
_________________
youtube.com/papciopawcio
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-08-31, 21:09    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Mi też wyłaził ale się przyzwyczaiłem a teraz się schował i nie wyłazi. Jak Ci przeszkadza to rozkręć i zaimpregnuj sam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-08-31, 21:26    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

drewno pracuje, a mocno namoknięte puchnie i nie wraca. Impregnat przed obfitą śliną i wilgocią powinien chronić a jeśli przyczyna jest inna, to dla drewna powinno to być normalne, że się zmienia, ale potrafi wrócić.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-31, 21:29    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Proponuję rozkręcić harmonijkę, dać jej wyschnąć porządnie (chociażby przez noc) i złożyć do kupy. Mi kiedyś MBDx spuchła, straciła szczelność, ale ta metoda pomogła.
Jakoś nigdy nie uważałem, że ten sprzęt ma ostre krawędzie. Pewnie trzeba się przyzwyczaić. A możliwe jest też, że masz nierówno skręconą harmonijkę (co tłumaczyłoby fakt schowanego grzebienia) i to powoduje nadmierne wystawanie blach, które w tej pozycji mogą ranić usta.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
papciopawcio
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-31, 21:56    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Nierówno skręcone się zdażają, dlatego warto poluźnić śruby i ustawić wszystko na własną rękę. Ja tak poprawiłem fabryke. Podobno też zdarzają się egzemplarze z trefnym impregnatem (mój na szczęście jest cacy), ale wtedy robimy tak, jak ja z Seydelem. Rozkręcamy, woskujemy, dajemy wyschnąć, polerujemy, skręcamy.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-31, 23:19    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Brzegi MBDx mogą ranić usta podczas bardziej agresywnej gry, zwłaszcza na pierwszych kanałach. Niestety, w takiej sytuacji nie możemy złagodzić kantów harmonijki, gdyż powierzchnia płytki stroikowej jest taka sama jak powierzchnia korpusu i blaszki, tak czy siak, będą wystawać (takie łagodzenie jest możliwe np. w Special 20). Poza tym w ten sposób uszkodzimy warstwę impregnatu. Jeżeli jednak impregnat jest trefny - patrz post Maćka :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
papciopawcio 


Wiek: 33
Posty: 32
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2008-09-01, 13:51    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Po rozłożeniu okazało się, że faktycznie mój egzemplarz był krzywo skręcony...
Zostawiłem go na noc jak radził pan petrolhead. Dodatkowo ustawiłem go w pozycji stojącej i docisnąłem . Wcześniej długości poszczególnych rowków grzebienia były dość duże... Ale teraz po nocy wszystko wróciło do normalnego stanu! Tak więc dziękuję wam bardzo za pomoc. Bóg wam zapłać i niech moc będzie z Wami! Fajnie mieć do czynienia z profesjonalistami... :pada:

A i jeszcze jedno... Jaki ma być ten wosk do impregnacji i w jakich sklepach można coś takiego dostać?

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam.
_________________
youtube.com/papciopawcio
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-09-01, 20:49    Odp: Pęczniejący Marine Band DELUXE?

Wosk pszczeli, w świeczkarniach i innym podobnych. Ja miałem taki domowy impregnat do mebli na bazie wosku pszczelego od znajomego stolarza-pszczelarza. Wystarczy naprawdę odrobinka.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu