Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 11:10    [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Witam, to mój pierwszy post tutaj. Sytuacja przedstawia się w ten sposób, że moja dziewczyna od dłuższego czasu chciała sobie kupić harmonijkę i nauczyć się na niej grać.
Jej urodziny niedługo i dlatego w prezencie chcę jej kupić właśnie harmonijkę. Tylko problem jest w tym, że kompletnie nie mam pojęcia zielonego o tym zacnym sprzęcie :( Poczytałem trochę Wasze forum, dowiedziałem się już jaką tonację kupić, jakich firm unikać, tylko teraz mam parę pytań i prosiłbym o rzeczową odpowiedź.
Kasy mogę przeznaczyć na harmonijkę do 130 zł. Nie chcę kupować chińskiego, za przeproszeniem shitu, lecz już coś porządnego, żeby dobrze grało.
Wysegregowałem parę harmonijek i powiedzcie mi, która z nich jest najlepsza (dla ambitnej osoby początkującej :D ).
Oto moje typy:
1. HOHNER MARINE BAND DELUXE C
http://www.allegro.pl/ite...uxe_c_nowa.html

2. SEYDEL SESSION +książka + CD
http://www.allegro.pl/ite...d_do_nauki.html

3. SEYDEL BLUES SOLIST PRO
http://www.allegro.pl/ite...solist_pro.html

I... Nie wiem co jeszcze :) Prosiłbym o ocenę tych modeli i ew. podanie nazw, linków czy czegokolwiek do innych równie dobrych do 130 zł. Chciałbym kupić już bardziej profesjonalną, coby grała lepiej i w ogóle.
Co sądzicie?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-29, 11:17    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Kurcze, stary, jak Ty czytasz forum? :) W każdym poście trąbią że dla początkującej osoby najlepsza jest Hohner Specjal 20... I ja w sumie się pod tym podpisuję... A za zaoszczędzone 30zł kupisz jej kwiaty :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Jarek, Kołdziak
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 12:14    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Over napisał/a:
Kurcze, stary, jak Ty czytasz forum? :) W każdym poście trąbią że dla początkującej osoby najlepsza jest Hohner Specjal 20... I ja w sumie się pod tym podpisuję... A za zaoszczędzone 30zł kupisz jej kwiaty :P

Tak szczerze mówiąc to przeczytałem tylko jeden temat ^^ Ale dzięki za podpowiedź... Taka?
http://www.allegro.pl/ite..._20_a_nowa.html
Tylko, że w tonacji C?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-29, 15:53    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

No dla początkującej osoby proponuję tonację C... Twoja dziewczyna szybko załapie o co chodzi to na gwiazdkę kupisz jej inną harmonijkę w innej tonacji :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 16:33    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Taaa albo tą, tremolową :D Ale dzięki za informacje, bo mi się przydały :D Kupię w takim razie tą z linka ostatniego.
Jakby ktoś miał jeszcze coś do dodania to proszę się nie krępować :D
I jeszcze jedno pytanie. Czy na harmonijce da radę się nauczyć sama czy zakupić też jakąś książeczkę z poradami? Bo nie mam pojęcia jaki jest stopień trudności gry na harmonijce i jak wygląda nauka (osobiście gram na elektryku, ale gitara i harmoszka to chyba jednak dwa inne światy :D ).
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-29, 17:20    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Da rade sama... A raczej z pomocą forum. Oczywiście wszelkie pomoce ułatwiają sprawę, ale podstaw się tu nauczy a potem ćwiczyć i słuchać innych harmonijkarzy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 17:23    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

To podam jej linka do tego forum jak przyjdzie pora :)
Jeszcze raz dzięki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-08-29, 17:33    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Nie ma za co :) Życzę powodzenia! ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 21:33    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Jak na początek, to ten zestaw z książką też będzie świetny. Seydel to naprawdę dobra firma, a np. Kamilteua chwali sobie Blues Session. Czyli za stówkę masz bardzo dobrą harmoszkę i sprzęt do nauki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-29, 21:44    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Absolutnie, o Blues Session nie mogę powiedzieć złego słowa, z czystym sumieniem można brać! :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 22:21    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Tylko teraz Panowie jest pytanie :D
This
http://www.allegro.pl/ite...d_do_nauki.html

Or

this
http://www.allegro.pl/ite..._20_a_nowa.html

W tym z płytą jest taki minus, że nie ma etui/tego pudełeczka na harmoszkę, a to jest przydatne, coby się nie zabrudziła czy coś.
Bardziej chodzi mi o jakość harmonijki :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 22:25    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Ja grałem na Special 20 i mogę go zachwalić z czystym sumieniem, ale jakbym teraz zaczynał, to wziąłbym tego Seydela, a u kaletnika zrobił taką skórzaną skarpetę, w jakiej normalnie niższe Seydele są sprzedawane (fota gdzieś w moim poście w galerii instrumentów). Mógłby być z dedykacją :) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Kołdziak
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-29, 22:40    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Hmm no to teraz dylemat :) Ale już jest nieźle, bo zostały mi tylko dwa modele do wyboru :D W sumie jeszcze trochę czasu jest, ale ja lubię mieć już wszystko wcześniej przygotowane, dlatego pomyślałem o tym teraz. Z tą "skarpetą" to chodziło Ci o coś takiego?
http://www.allegro.pl/ite...l_na_pasek.html
Na alledrogo to kosztuje 45 zł więc sądzę, że jednak ciut za dużo :D

A jakiś kaletnik się znajdzie pewnie w mieście i to nie jeden, wymiary bym mu podał (harmoszki) to by mi pewnie zrobił, ale poszukam jeszcze takiego jakiegoś pudełeczka, może na allegro się pojawi, albo ktoś zechce sprzedać :D A z dedykacją ciekawy pomysł :)

Czyli teraz jestem bardziej na ten zestawik nastawiony. Ale opinie innych jeszcze mile widziane :D
A za Wasze dziękuję, i jak coś to nie krępujcie się i pomagajcie, bo w tym temacie zielony jestem, ale już jakby mniej ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 22:49    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Bardziej o coś takiego mi chodziło. Kaletnik za to weźmie maksymalnie dychę. Dwa płatki skóry zszyte bokami:

http://img177.imageshack....=seydel4qs9.jpg

http://img111.imageshack....=seydel5lw2.jpg
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-08-30, 14:28    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

A no w sumie to też jest dobre. Posłużę się Twoimi fotkami jeślibym do kaletnika szedł. Bo tam nie ma żadnego opakowania, a ona jest chromowana, więc łatwo się może obić, obetrzeć i w ogóle uszkodzić mechanicznie. Ale ta skarpeta dobry wynalazek :D Dzięki.
Jak na razie biorę zestaw, ale jeszcze jest sporo czasu, więc jakby ktoś miał lepszą ofertę to chętnie przejrzę.

EDIT.
A Golden Melody? DOstałem podpowiedź, żebym sobie Seydela darował, brał albo S20, albo GM... Ale słyszałem i czytałem na tym forum, że Goldenki są bardzo nietrwałe i są ogólnie skrajne opinie o tych harmoszkach...

Więc chyba jednak Special 20 zostaje :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-09-02, 19:12    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

A Golden Melody proponowałbym kupić na urodzinki za rok, jak już się troszkę nauczy grać na S20 :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Kołdziak 


Wiek: 32
Posty: 8
Skąd: Radomsko
Wysłany: 2008-09-02, 19:37    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

Dobra, to biorę S20 i sprawa się załatwiła :D Dzięki wszystkim za pomoc, napiszę jak się podobała i jak się sprawuje (albo obdarowana sama napiszę, bo Jej polecę to forum)!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SanDiego 


Wiek: 27
Posty: 59
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Opole
Wysłany: 2008-10-19, 13:14    Odp: [Rada] Co wybrać dla początkującej osoby?

No i żeś nie napiał... a Special20 to był super wybór.
_________________
A odpowiedzi nie dał nikt...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu