Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-08-28, 21:52    [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Tak się mówi, że warto słuchać najlepszych którzy grali na harpie itp. bo to b. ważne. I tu wysuwam swoje pytanie: Gdzie ich słuchać, bo jakoś ambicji nie mam kupowania CD. A w necie jakoś konkretnie nic mi się do słuchania nie nawinęło.

No i z czym się konkretnie osłuchiwać.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-08-28, 21:59    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Junior Wells, Muddy Waters, John Popper, Sonny Terry wszystko na youtubie. Fakt że dużo tego nie ma ale zawsze coś

http://pl.youtube.com/watch?v=q0P0FDsqwzI to moje ulubione nagranie tak dla przykładu. Poszukaj. Coś znajdziesz. Oprócz tego na forum jest dział o harmonijkarzach. Przejrzyj i poszukaj na YT.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-29, 01:18    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

To co napisał Osa, poza tym Sonny Boy Williamson II (proste, ale magiczne zagrywki), James Cotton, Little Walter, Big Walter Horton (znakomite brzmienie "akustycznej" harmonijki), Rod Piazza, William Clarke i wielu innych. Z naszych artystów w pierwszym rzędzie Bart Łęczycki i Sławek Wierzcholski. Poszperaj i znajdź tych, których gra Ci najbardziej odpowiada ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-08-29, 16:04    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Nom cóż, wiedzieć jakich wykonawców słuchać, to z forum też trochę wywnioskowałem, ale dzięki ;D

Hmm... myślałem raczej, aby wrzucić na komórkę utworki w mp3 i sobie słuchać przecudnych dźwięków harmonijki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-08-31, 19:12    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Wczoraj jak co tydzień była okazja posłuchać audycji w Polskim Radiu Program 3 "Bielszy odcień Bluesa". Jednego razu przez pół godziny leciały utwory z zdaje się, Little Walter'em, a może Sonnym Terry'm. Magia!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-08-31, 20:06    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Zrezygnowałem z szukania w necie płyt do ściągnięcia.
Jak chcę posłuchać blues'a to włączam winampa i tak jest sporo fajnych radyjek w którym grają tylko blusa i to tematycznie od tych z lat 50' 60' do całej reszty. No cóż harmonijki zawsze niema....
Ale wyczaiłem trochę utwórków na wrzucie gdzie jest harp i po prostu tworzę sobie na wrzucie playliste np. z takich utworków jak tu i nie tylko:
Kod:
http://mr.smooth.wrzuta.pl/katalog/5mPZG2zhe0/klasyka_bluesa
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-31, 22:01    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

A spróbuj w piątek o 22 posłuchać radia na www.sfera.umk.pl . Mój brat ma tam audycję bluesową i wrzuca sporo harmoszki.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-08-31, 22:53    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

ok dzięki ;D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
grzejnik 

Wiek: 29
Posty: 1
Skąd: Malinowice
Wysłany: 2008-09-28, 09:48    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Ja tam kulturalnie wchodze na yoputube wpisuje imie jakiegos znanego harmonijkarza sluchawki na uszy i gra !

[ Dodano: 2008-09-28, 07:49 ]
youtube *
_________________
' Za oknem dziwni ludzie ,inny wymiar inne życie '
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
shusty 


Wiek: 33
Posty: 436
Otrzymał 26 punkt(ów)
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 2008-09-28, 15:00    Odp: [Pytanie] Ale konkretnie gdzie tego słuchać i czego??

Ja tam wole mieć na kompie listę i sobie ją zapuścić, niż ciągle n youtube siedzieć i wpisywać wykonawców, tak mogę sobie np. sprzątać jednocześnie pokój.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu