Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-08-29, 00:01    Pomoc Bb

Zastanawiam się nad kupnem harmonijki w tonacji Bb pod lekcje Adama Gussowa powiedzcie czy potem przyda mi się w dalszym graniu (do czegoś innego niż lekcje z Gussowem)?? czy będzie tylko leżała odłogiem??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-29, 00:07    Odp: Pomoc Bb

Na pewno jest na nią mniej materiału niż na A, ale np. z Sonnym Terrym powinno grać się dobrze. Sporo Bb używa się tam, gdzie grają dęciaki, bo im najłatwiej jest grać w F (II poz. na Bb), lub Bb (II poz. na Eb). Nie jest to harmonijka najczęstsza, ale i tak dość użyteczna, świetnie brzmiąca i bardzo przyjemna w prowadzeniu.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-08-29, 09:25    Odp: Pomoc Bb

Dodam od siebie, że często pogrywam sobie z chłopakami na mieście, przygrywając na harmonijce do gitary i bębna - gramy różne popularne polskie piosenki. Moje harmonijki to A, C, D - więc operując pierwszymi trzema pozycjami mogę pograć praktycznie do każdej granej przez nich piosenki (w tych pozycjach moge grac w tonacjach G, A, B, C, D, E) - brakuje mi tylko dźwięków do grania w F... Czyli brakuje mi harmonijki Bb, której używałbym w II pozycji :) Dlatego sam zamierzam ją kupić, i Tobie to również polecam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-08-29, 10:34    Odp: Pomoc Bb

dzięki za pomoc :) ale jeśli już jesteśmy w temacie to powiedzcie jaka harmoszka brzmi najlepiej w tonacji Bb ?? bo tu też mam dylemat :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-08-29, 11:59    Odp: Pomoc Bb

To już zależy od tego jakie masz upodobania. Każdy model harmonijki ma inne brzmienie. Myślę że MB deluxe powinna pięknie śpiewać zresztą nie ma innego wyjścia. Blues Harp ma ładne brzmienie. Jeżeli cie stać to 1847 :D Posłuchaj sobie różnych modeli i sam decyduj
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-29, 12:59    Odp: Pomoc Bb

Hering Vintage 1923. Jeśli chodzi o brzmienie to jest bezkonkurencyjny.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-29, 13:51    Odp: Pomoc Bb

Tak jak napisał Bartek, to zależy od indywidualnych upodobań. Jeżeli chcesz ciepłe, "drewniane" brzmienie, to Marine Band Classic, Seydel Blues Solist, ewentualnie wspomniany wcześniej Hering Vintage. Donośnie i bardziej metalicznie brzmi Marine Band Deluxe, Seydel 1847 ma brzmienie zbliżone do saksofonu.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu