Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 37
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 02:59    Hohner Blues Harp A vs Hohner Blues Harp B Flat

Chce sobie zakupić kolejnego Blues Harpa jednak zastanawiam się nad tonacją. A czy B Flat??
Mam już jednego w G i C. Adam Gussow w swoich instruktarzach gra często na B i wydaje mi się że ma czaderskie brzmienie. Jednak cały czas zastanawiam się nad wyborem tonacji do bluesika. :/
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-08-27, 11:22    Odp: Hohner Blues Harp A vs Hohner Blues Harp B Flat

Myślę że po prostu wybierz co sam uważasz za słuszne. Obie tonacje mają głębokie brzmienie i specyfika Blues Harpa doda im jeszcze "mięcha". Jeżeli o mnie chodzi to najpierw wziąłbym A póżniej Bb
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 37
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 15:34    Odp: Hohner Blues Harp A vs Hohner Blues Harp B Flat

W sumie po przemyśleniu tematu przyznaje rację. Na B przyjdzie czas... :D
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-27, 20:49    Odp: Hohner Blues Harp A vs Hohner Blues Harp B Flat

Obie tonacje brzmią pięknie, ale A częściej będziesz używał w życiu. Choć w Bb też warto się zaopatrzyć (choćby pod lekcje Gussowa).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-08-27, 22:40    Odp: Hohner Blues Harp A vs Hohner Blues Harp B Flat

Warto nauczyć się przeszukiwać forum. Można się dowiedzieć wiele ciekawego. Pytania podobne do Twojego pojawiają się co miesiąc. Na przykład temat Najlepsza tonacja dla drugiej harmonijki
Jest to problem natury filozoficznej: poświęcić samemu pięć minut, czy kazać zrobić to innym :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu