Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-08-24, 16:48    POMOCY!!! [problem] Marine Band

witam mam problem z Marine Band !!!!
gram na niej od niedawna ok 1 miesiąca (w ogóle gram tylko 1 miesiąc także jestem początkujący) po każdym graniu grzebień lekko się wybrzuszał tz drewienko wychodziło z za blach no i albo poranione usta albo przerwa aż wyparuje i wróci na swoje miejsce (chciałem go już kilka razy zaimpregnować ale nie moglem śrubek dostać :/ ) tym razem grzebień nie wrócił i jest troszkę odgięty ok 1 mm na zewnątrz poza tym 7 i 8 kanał troszeczkę bardzo sprzegaja:/ można z tym coś zrobić ??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-24, 19:20    Odp: POMOCY!!! [problem] Marine Band

Rozmontować, zostawić z dzień, dwa w stanie dezintegracji (żeby wilgoć ze środka się ulotniła), skoczyć do sklepu z narzędziami po śrubki (bo są na pewno, ewentualnie można zmontować całość na druciki średnicy gwoździa, nie na oryginalne części - wystarczy taki drucik zagiąć), zorganizować trochę wosku i złożyć harmonijkę po uprzednim zaimpregnowaniu. Powinno działać. Wyjściem dla leniwych jest kupienie Special 20 lub MBDx.

Cytat:
poza tym 7 i 8 kanał troszeczkę bardzo sprzegaja:/


Co przez to rozumiesz? Z własnego doświadczenia wiem, że w kanały 6,7,8 trzeba dmuchać precyzyjnie, bo inaczej mogą się łatwiej, niż to jest przy niższych dziurkach, odezwać sąsiednie. Domyślam się, że o to chodzi.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-08-24, 21:03    Odp: POMOCY!!! [problem] Marine Band

sprzęgają hmm poprostu nie grają a jesli nawet to świszczą jakieś dziwne dźwięki a przedtem graly normalnie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-08-24, 21:44    Odp: POMOCY!!! [problem] Marine Band

Na wyższych kanałach harmonijkę trzeba po prostu rozegrać, ale skoro grasz od miesiąca, to ten etap powinien być już za Tobą... Skoro twierdzisz, że kiedyś grały dobrze, to nieodpowiednia technika też raczej odpada. Po prostu rozkręć harpa, pozwól mu odetchnąć przez dzień lub dwa, możesz spróbować zaimpregnować. Może wtedy problemy się skończą.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sugar 

Wiek: 36
Posty: 18
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: zakopane
Wysłany: 2008-08-25, 17:50    Odp: POMOCY!!! [problem] Marine Band

mam nadzieję ekh... narazie dziękuję za pomoc :]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu