Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-08-05, 17:18    Przeszczep.

Witam wszystkich. Nadszedł chyba kres dni mojego ulubionego Pro Harpa C.... Mam jeszcze Marin Banda w takiejż tonacji ale mimo to sentyment... postanowiłem przeprowadzić przeszczepy niektórych części i tak : planuję kupić przez Allegro.pl (dla miłościwie nam kupujących) harmonijkę Silver star lub Blues Band ze szlachetnym zamiarem zabrania wszelkich śrubek itp i zamienienia dość zużytych w moim Pro Harpiku..... i tu moje pytanie : czy będą pasowały???? zastanawia mnie też zamiana płytek stroikowych z np. Blues Banda do Pro Harpa lub z Silver Stara do Pro Harpa Daję linki do tych harmonijek z allegro :
http://sklepy.allegro.pl/...ijka_ton_c.html

http://sklepy.allegro.pl/..._bluesband.html

http://sklepy.allegro.pl/...obra_od_ss.html

Liczę na Wasze rady i uwagi co do tego pomysłu, wiem że ratowanie harmonijki i w tym celu defragmentowanie innej ale.... po prostu mam do niej duży sentyment (wiele miłych wspomnień)
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-08-05, 18:51    Odp: Przeszczep.

Żeby dorwać śrubki nie musisz kupować harmonijki. Rozkręć swoją, weź elementy, które chcesz zmienić i idź do sklepu, gdzie takim towarem handlują. Wybór jest duży, że coś odpowiedniego znajdziesz na pewno. I wyjdzie zdecydowanie taniej.

Co od wymiany stroików to sytuacja się komplikuje. Płytki z Blues Banda do Pro Harpa pasować nie będą, bo są po prostu za małe. Nie wiem, jak jest z częściami od Silverki, ale podejrzewam, że podobnie. Wymiana pojedynczych stroików może też być trudna ze względu na inny rozmiar. No i nawet jeśli operacja się uda, to brzmienie harpa się zmieni na zdecydowanie gorsze. Jeżeli bardzo zależy Ci na przywróceniu dawnej świetności swojemu instrumentowi to Hohner oferuje całe płytki stroikowe do modeli z serii MS, czy do Pro Harpa także. Kosztują już jednak konkretne pieniądze, na przykład tutaj 55zł.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-08-05, 20:28    Odp: Przeszczep.

hmm chyba zdecyduję sie na to co polecasz ponieważ efekt jest pewny, a kwestia śrubek do pokryw no cóż... Takie śrubki widzialem pierwszy raz dopiero gdy kupiłem Pro Harpa, pytałem w sklepie muzycznym o mozliwość sprowadzenia takich śrubek ale....;]
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-06, 14:51    Odp: Przeszczep.

Na pewno w sklepie z narzędziami (w tym również wkrętami, śrubkami i innymi tego typu bajerami) będzie to co potrzebujesz, jak nie dokładnie to samo, to dobierzesz coś co będzie pasować.
Co do płytek i korpusów:
-nie polecam przekładania płytek z SS i BB do innych harmonijek, bo są: badziewne, tragiczne itd. :)
- Korpusy SS i BB nie zapewniają odpowiedniej szczelności, więc dołożenie do nich dobrych stroików, będzie równoznaczne z utratą dobrego brzmienia.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2008-08-06, 17:21    Odp: Przeszczep.

hmmm..... no chyba zdecyduje się na kupno tych nowych stroików po prostu.
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu