Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-30, 10:56    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Hej, hej, hej. Spokojnie. Nie chodzi mi o dźwięk komunikatora, komórki, mamy, psa, czy szlifireki kątowej. Nie przejmować się i grać dalej. Dom to nie studio nagraniowe, ja to rozumiem. Ale nagranie powinno być pełne. Skoro wszyscy uczestnicy nagrywają te 4 minuty to pozwalanie na jakieś wyjątki jest nie fair. Wszyscy mają ten problem- mnie też różne rzeczy rozpraszają, czasem tracę pomysł, czasem popełnie jakiś błąd i całe nagranie zepsute. Czasem podoba mi się tylko początek, czasem koniec. Ale zamieszczam całe nagranie, bo o to w tym chodzi.
Już nie wspomne ile razy miałam sytuacje kiedy nagrywałam solówkę życia, ktoś wszedł do pokoju i koniec, blokada :P no ale trudno, trzeba nagrać jeszcze raz...
Zmienianie zasad i pozwalanie na zamieszczanie tylko fragmentu nagrania byłoby dla mnie totalnym nieporozumieniem. Przecież tu nie chodzi o to, żeby popisywać się umiejętnościami. Takie nagrywanie do podkładu jest namiastką grania na scenie, jamowania, uczy budować solówkę, rozplanowywać ją . Dlatego apeluję, żeby pilnować tego jednego- grania do końca, bez względu na wszystko.
Love.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-07-30, 12:51    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Cytat:
Nie będę robił wykładu, bo to będzie dla Ciebie ułatwienie.


Widzę, że to, co napisałem poprzednio nic nie dało, więc powiem wprost. TROCHĘ SZACUNKU! W prawie każdym Pańskim poście można znaleźć zdanie, z którego aż bije ignorowanie i lekceważący stosunek do młodszych użytkowników, którzy mają czelność powiedzieć coś innego niż wynika z Pańskiego 55-cio letniego doświadczenia, bo jakże to Pan mógłby nie mieć racji? Większa część postu, z którego fragment cytowałem to tłumaczenie KamilowiM jaki to on głupi i jakie ma porażające braki w wiedzy. Owszem, można kogoś poprawić, czy zwrócić mu uwagę. Nie chodzi mi o zawartość merytoryczną Pańskich postów, tylko o chamską formę. I liczę, że teraz już do Pana coś dotrze.

Zgadzam się w zupełności z Lady_Stardust, że nie można nagrać improwizacji do kawałka podkładu. Jak taka praca znów zostanie zgłoszona to proponuję oceniać tak, jakby nic nie zostało zagrane do brakującej części podkładu.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Ostatnio zmieniony przez petrolhead 2008-07-30, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-30, 12:52    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
No widzę, że "atak na zgreda" trwa. Ale zapędziliście się Panowie w kozi róg.


Nie uważam, abym się zapędził w kozi róg, bo podejrzewam, że to zdanie jest też skierowane także do mnie. Przeprosiłem za ton wypowiedzi - faktycznie, mogłem sobie darować ten apel, i tak każdy z nas ma własne sumienie i według niego będzie postępował. Każde sumienie jest inne i w to nie ma już chyba sensu wnikać. Ale w dalszej kwestii nie zmieniam zdania. Postąpiłem zgodnie z samym sobą stając po stronie użytkownika, który został, w moim mniemaniu niesłusznie, zmieszany z błotem (nie bójmy się tego określenia) za to, w jaki sposób ocenia prace. I nie chodzi o samo zwrócenie uwagi, ale o sposób, w jaki została ta czynność wykonana. Więc jeżeli jeszcze kiedyś uznam, że należy stanąć w czyjejś obronie, to to zrobię - nie dla przekory, nie dla zasady, ale dlatego, że tak mi każe sumienie i aby to samo sumienie później nie czyniło mi wyrzutów. Nie uważam się za "jedynego sprawiedliwego", bo takim nie jest nikt z nas, po prostu staram się przede wszystkim rozumieć ludzi i ich decyzje. Tyle ode mnie. Nie chciałem nikogo urazić, a jedynie wyjaśnić motywy mojego postępowania. Myślę, że na tym można by zakończyć dyskusję o całej sprawie, znamy swoje stanowiska i uszanujmy je :)

Lady, oczywiście, masz rację, idealnie byłoby, gdyby ta sprawa została wyjaśniona. Znacznie ułatwiłoby to ocenianie prac i byłoby to jak najbardziej w porządku w stosunku do tych, którzy nagrywają od początku do końca. Pisałem wcześniej, że niektórym bardziej może się podobać czyjeś 40 sekund niż 4 minuty innej improwizacji, ale to już jego sprawa. Ma do tego prawo, ale w celu uniknięcia takich właśnie kontrowersji warto się tym zająć tak, aby było bez zarzutu. Jeżeli na jamie muzyk ma do dyspozycji 4 chorusy na solówkę, to musi te 4 chorusy zapełnić, a nie zejść po drugim ze sceny, bo zabrakło mu pomysłu na to, co ma być dalej. Poza tym nie czarujmy się, jeżeli kogoś stać na chorus lub dwa chorusy improwizacji, to jeszcze te następne dwa albo trzy też da radę zagrać, chociażby "kręcąc się" wokół motywu, na którym oparł początek utworu. Tak jest bezpiecznie i nie ma się do czego przyczepić ;)

Pozdrawiam wszystkich :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-07-30, 14:07    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

tak... przeczytałem wszystkie posty. Potem zrobiłem to jeszcze raz. I dalej nie wiem co było przedmiotem tych "wyników i komentarzy".

Apeluję do Was wszystkich - skończcie z tą strzelaniną. Zachowajcie rozsądek. Milcząc można powiedzieć więcej niż krzycząc.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-30, 16:04    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Ja jeszcze co do tego, czy nagranie musi byc pelne, czy nie musi - mnie tam wszystko jedno, no ale najwazniejsze moim zdaniem jest ustalenie jednej wspolnej wersji i zapisanie tego w regulaminie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-30, 17:16    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Petrolhead. Przystopuj. Ignorowanie i lekceważący stosunek do młodszych? Chamska forma?? Nie, nie, nie, kolego, zastanów się. Ostatnie co można znaleźć w postach Gilvy to chamstwo i ignorancja. Sory, nie mogę pozostać obojętna na takie zarzuty w stosunku do tego człowieka. Kurcze, przykro mi jest strasznie i tyle, kropka, już nie chce mi się nic więcej pisać....... :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-07-30, 19:16    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Cytat:
A poza tym powiem Ci, że zupełnie nie boję się Twojej ośmieszającej riposty. Ty byś po prostu nie potrafił. Nawet w takt mojej muzyki.


Cytat:
Odpowiedź kamilteau, sformułowana w taki sposób żeby zrozumiał swoje błędy, musiałaby być kilkustronicowym esejem.


Cytat:
Słowo do forumowiczów Rolfa i nusi. Jak chcecie brać udział w naszej kapitalnej zabawie to się nie wygłupiajcie. Niepoważne oceny powodują niesmak. Ośmieszacie samych siebie.


Ot, kilka przykładów. Jeśli tego nie widzisz Lady, to szkoda.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-30, 20:06    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Faktycznie. Bije się w pierś ,że jeśli zrobiłem jakieś błędy to jest to tylko i wyłącznie moje niedbalstwo. I nie mam zamiaru zasłaniać się papierem na cokolwiek bo powinienem sprawdzać posty w Wordzie nie ważne jaka dysfunkcja mi doskwiera. Zaniedbanie to wzięło sie zapewne późnej godziny, zmęczenia jak i tego ze posty były krótkie i potraktowałem je jako szybki środek wyrazu a nie cześć ważnej wypowiedzi. Następnym razem oczywiście sprawdzę błędy.

I też kajam się za błędne użycie zwrotu. Oczywiście powinno być jeśli już to advocatus Dei( jako osoby szukającej usprawiedliwienia czy dobrych stron danego osobnika) choć oczywiście rozumiem ,że mogło to być błędne zastosowanie
Nie chciałem też żeby uznał to Pan za jaki kolwiek atak na siebie dlatego wstawiłem tą emotikonke która w netykiecie symbolizuje wypowiedz z przymrużeniem oka. Zresztą może błędem było pisanie własnego zdania (o tym jaką role pełni kamilteau). Nie negowałem oczywiście zdania Gilva53 po prostu napisałem jak JA bym to nazwał.
Dlatego przepraszam bo ni jak nie miałem prawa zwracać uwagi(nawet jeśli nie było to zamierzone ale tak odebrane) osobie starszej i bardziej doświadczonej ode mnie.Mam nadzieje ze nie będzie Pan za to żywił do mnie urazy.

No i rozumiem zwracać mi uwagę czy nawet obrazić ale moi nauczyciele czy mentorzy to całkiem inna sprawa. Może skuteczność ich nauczania nie objawia się w moim zachowaniu ale jednak nie chciał bym żeby byli obrażani.

Cytat:
Głównie (bo nie tylko) mam na myśli to Twoje zdanie

Ale jedna sprawa mnie jeszcze męczy: co ma mi Pan jeszcze do zarzucenia( oprócz wyżej wymienionych kwestii które mam nadziej wyjaśniłem)

petrolhead: Też nie uważam ,że nazywanie czyjegoś zachowania chamskim było odpowiednie. A i nie można Panu Gilva53 zarzucić ignorowania czy lekceważącego stosunku do młodszych od siebie użytkowników forum.

Wracając do tematu w regulaminie nie ma słowa o tym ile musi być nagrane improwizacji do podkładu ani w jaki sposób. Wiec trzeba by to sprecyzować bo będą wychodziły nie porozumienia. Chociaż wydaje mi się ,że to ile trwa podkład nie ma znaczenia. Bo może ta improwizacja jest bardzo dobra w swojej dwu chorusowej formie? A nie w 4 minutowym tłuczeniu tego samego.

Pozdrawiam
KamilM

P.S
Zazwyczaj na forach które odwiedzam sprawy tego typu czy też zwracanie komuś uwagi jest załatwiane na PW ale skoro tu się zaczęło to i niech się tu skończy
P.S.II
Mam nadzieje ,że tym razem do mojej wypowiedzi nie wkradły się błędy ortograficzne,interpunkcyjne,stylistyczne,gramatyczne czy logiczne.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-07-30, 21:44    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Panowie - nie ma o co kruszyć kopii ! . Błędy ? - są i będą ,w ferworze walki ,a Jurek naprawdę nie chciał nikogo urazić ,jak Go strofował /mnie też je....ał równo /,ale On taki jest ,ma autentyczne poczucie misji i kocha bluesa i Wam młodym wszystkim chce na dobre. Zaczynajmy następną Harmonijkową Bitwę ,a ta słowna niech sie już skończy!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-30, 22:41    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Nie tak szybko nie tak szybko...
Jednak trzeba parę kwestii wyjaśnić

Regulamin nie mówi o nich ani słowem
Co z długością nagrania ?
I co z dźwiękiem szlifierki kątowej w tle?
I jakie modyfikacje dopuszczane są na nagraniu?

A to są ważne kwestie które trzeba wyjaśnić przed następną bitwą żeby nie było nie porozumień
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-07-30, 23:24    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Ja o tym nie pisałem ,bo to nie ulega kwestii.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-07-30, 23:46    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

uffff, dzieje się tu wiele niedobrego, nagle wszystkim zależy na regulacjach. Miałem osobiście wiele wątpliwości (jako prawnik) co do regulaminu HB ale trwało to krótko, cała ta zabawa to wszakże wypadkowa naszych oczekiwań, fantazji i tego co łączy forumowiczów. Jestem szczerze zaskoczony całą tą dyskusją, która jest wystarczająco przykra, na tyle aby zwątpić w sens publikacji swoich nagrań w kolejnej edycji HB ( bo i po co?). Moim zdaniem każdy kto tworzy (cokolwiek), odpowiada za swoje dzieło i jednocześnie nabywa prawa autorskie, to jak jego dzieło zostanie opublikowane zależy już tylko od niego a to jak zostanie ocenione zależy od kontestatorów.
Naprawdę trudno pojąć o co toczy się ta duskusja ale prawdopodbnie nie poprawi to atmosfery HB.
Pozdrawiam wszystkich.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-31, 00:03    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

maciekkoperski napisał/a:
Naprawdę trudno pojąć o co toczy się ta duskusja ale prawdopodbnie nie poprawi to atmosfery HB.


Dyskusja toczy się, to było jej głównym założeniem, o ocenianie muzyki, a nie przypadkowo nagranych dźwięków.
Pojawiła się kwestia długości nagrania i dobrze.

KamilM napisał/a:
Co z długością nagrania ?

Kiedyś ustaliliśmy, że podkład nie może być dłuższy niż 3 minuty. Kwestia ta poruszona była już po pierwszych edycjach HB. Czemu teraz był taki długi nie wiem.

KamilM napisał/a:
I co z dźwiękiem szlifierki kątowej w tle?

Jeśli ktoś bardzo chce go ocenić nie zważając na partię harmonijkową, to droga wolna, ale to by mogło oznaczać, że nie do końca rozumie jaki jest sens tej [u]ZABAWY[/b].

KamilM napisał/a:
I jakie modyfikacje dopuszczane są na nagraniu?

Rozumiem, że dotyczy to długości nagrań. Myślę, że jeśli podkład przekracza te 3 min. to dopuszcza się skrócenie nagrania.
Może po prostu ustalić. Przyjmowane są nagrania o długości nie mniejszej jak 2,5min.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-31, 00:32    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

maciekkoperski napisał/a:
nagle wszystkim zależy na regulacjach


Dlatego lepiej coś z tym zrobić, żeby temat nie powracał. Pojawił się i jeśli teraz nic nie zostanie postanowione, to będzie się za nami ciągnął jak przysłowiowy smród. Takie moje zdanie :)

Rzeszot napisał/a:
Myślę, że jeśli podkład przekracza te 3 min. to dopuszcza się skrócenie nagrania.
Może po prostu ustalić. Przyjmowane są nagrania o długości nie mniejszej jak 2,5min.


No na przykład w ten sposób, dobry pomysł :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-31, 00:39    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Hej petrolheadzie! Długo zastanawiałem się nad prawdziwym mechanizmem poruszającym tryby Twojej do mnie wrogości. Mam kilka wariantów, ale nie podzielę się nimi z Tobą. Dla dobra naszych kolegów - forumowiczów. Nie trzeba ich narażać na kolejne zaciekłe potyczki. Tutaj przede wszystkim mamy rozmawiać o najpiękniejszym instrumencie świata - harmonijce ustnej.
Miałem zamiar napisać post, punkt po punkcie polemizujący z Twoimi zarzutami. Długi i wyczerpujący. Zmieniłem jednak koncepcję po przeczytaniu Twojego ostatniego "dzieła". Podajesz w nim cytaty z moich postów zarzucając mi ich "chamską formę". Moim zdaniem nieopatrznie strzeliłeś sobie gola do własnej bramki. Pytałem parę osób z najbliższego otoczenia: czy te (i inne jeszcze) wypowiedzi są chamskie? Odpowiedź (w największym skrócie): nie! A może są zbyt ostre? Nie! Powiesz, że "ankieta" jest mało wiarygodna. Możliwe, ale dodam, że przy drugim pytaniu (ostre) "ankietowani" poznali cały kontekst mojej riposty. Poznali to, co Ty sprytnie pominąłeś, a co być może jest najważniejszym elementem naszego "sporu". Pozwolę więc sobie, na rozwinięcie pominiętych kontekstów.
Cytat pierwszy. Jest to odpowiedź na zaczepny, prowokacyjny post Grabarza, który napisał, że skieruje w moją stronę "ośmieszającą" ripostę. Notabene szkoda, że Grabarz zniknął. Lubiłem te fajne, intelektualne potyczki. Pisaliśmy do siebie PW.
Cytat drugi. Kamilteau napisał pouczenie, żeby innych nie pouczać(!) skierowane właściwie do mnie, oraz znowu pouczył: "...miejmy własne zasady oceniania...", "...nie ingerujmy". Ten mentorski ton nigdy mi się nie podobał, a z treścią nie zgadzam się całkowicie.
Cytat trzeci. Od tego zaczęła się cała draka. Wielce kulturalny, szalenie autorytatywny fachowiec Rolf "...nie daje punktu za niedbalstwo" najlepiej grającemu chłopakowi i "...bardzo mu się nie podoba dźwięk komunikatora..." (sic!). Przypomnę tylko, że pozwoliłeś sobie zacytowany przez siebie fragment mojej wypowiedzi nazwać "zmieszaniem z błotem" Rolfa oraz wypowiedzią "chamską".
Napastliwa retoryka jaką się posługujesz, oraz wykrzykiwanie oczywistych nieprawd ("...w prawie każdym Pańskim poście..., aż bije ignorowanie i lekceważący stosunek do młodszych użytkowników") to dowody na to, że powala Cię siła argumentu, która wyzwala Twoją agresję.
Mój stosunek do młodych ludzi zawsze był i będzie jak najbardziej pozytywny. Nie mogę o tym pisać więcej bo byłoby to z mojej strony nieskromne. Ale mój udział w Harmoszce jest tego namacalnym przykładem, że nie wspomnę o blues session w Harendzie, którą to imprezę wymyśliłem i z Bartkiem zorganizowaliśmy - nie dla emerytów przecież.

Teraz dwa słowa o KamiluM. Z Kamilem znamy się osobiście już ponad rok. Jest to jeden z najsympatyczniejszych, najuczciwszych i najprawdziwszych młodych ludzi jakich spotkałem. Jest też bardzo mądry i rozważny. Dlatego zdziwiło mnie niepomiernie, że ten chłopak napisał, głupie jak but, zdanie podważające wiarygodność mojej wiedzy. Na dodatek zakończył to buźką z wywalonym jęzorem w geście zadowolenia z dobrze wykonanej roboty. Zirytowała mnie nie treść zdania, które napisał. Po chwili zrozumiałem po prostu, że Kamil, w owczym pędzie, przyłączył się odruchowo do Waszego (Twojego i kamilteau) "huzia na Józia" (czyli na mnie). Wymierzyłem mu ojcowskiego klapsa. Przyznaję, że może był ciut za mocny. Oczywiście pogadaliśmy na PW i wszystko już jest w porządku.

Lubię młodych ludzi, wsłuchuję się w nich, często czerpię z ich mądrości wiele dobrego. Z niektórymi z Was miałem ogromną przyjemność pogadać na PW. Wielka frajda.
Ale, na razie, petrolhead muszę Cię zmartwić. "To co pisałeś poprzednio nic nie da" dopóki nie przestroisz mentalnie swojego stosunku do mojej skromnej osoby. Jeśli nie uda Ci się tego zrobić to nie "licz, że teraz już do mnie coś dotrze".

Wiesz co. Jadę teraz na cały sierpień w okolice Olsztyna. Wprawdzie czuję się niestety fatalnie, ale może spotkalibyśmy się w tym pięknym mieście, z kamilteau oczywiście też. Pogadalibyśmy sobie, może pograli na harmonijkach, wrąbali coś smacznego (ja stawiam).
Co Ty na to?
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-31, 13:36    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
Wielce kulturalny, szalenie autorytatywny fachowiec Rolf


i twierdzisz, ze to jest uprzejme? bo moim zdaniem wlasnie za takie wypowiedzi zyskales sobie niezbyt przychylna opinie u niektorych forumowiczow.

Cytat:
"...nie daje punktu za niedbalstwo"


bo takie jest moje zdanie, zreszta dyskutowalismy juz o tym i mysle, ze nie ma sensu, bys znow ten temat poruszal. mam nadzieje, ze w zaden sposob to Suchiemu nie ubliza.... jesli jednak Suchi jestes urazony moim zachowaniem, to przepraszam. a najlepiej napisz, czy jestes, czy nie jestes.

Cytat:
najlepiej grającemu chłopakowi


to juz tylko TWOJA subiektywna opinia - moim zdaniem Mihas gral lepiej.

Cytat:
i "...bardzo mu się nie podoba dźwięk komunikatora..." (sic!).


to, ze jestes innego zdania nie upowaznia Cie do mieszania innych z blotem.

Cytat:
Przypomnę tylko, że pozwoliłeś sobie zacytowany przez siebie fragment mojej wypowiedzi nazwać "zmieszaniem z błotem" Rolfa oraz wypowiedzią "chamską".


co do "chamstwa", rzecz wzgledna, ale mogles napisac: "Zle oceniasz, Rolf", lub "Jestem innego zdania, Rolf", a nie tak, jak wyzej...

P.s.

Przykro mi, ze jeszcze przedwczoraj do mnie pisales:

Cytat:
jesteś utentycznym miłośnikiem harmonijki ustnej. Dla mnie (...) to wystarczający powód aby cieszyć się z "pozyskania" kolejnej, rąbniętej na tym punkcie, "duszyczki".


Tez mam Ciebie za osobe rownie "rabnieta", w tym pozytywnym sensie oczywiscie, ale to tak nawiasem mowic... bo dzisiaj juz dla odmiany piszesz:
Cytat:
Wielce kulturalny, szalenie autorytatywny fachowiec Rolf


No coz, nigdy sie za autorytatywnego fachowca w tej dziedzinie nie uwazalem - a piszesz to z ironia, wiec mam rozumiec, ze jestem wielce niekulturalny, nieautorytatywny i niefachowy? I nie wiem, skad ta zmiana zdania, myslalem, ze zakonczylismy nasz spor, a tu nagle na nowo wywolujesz moje imie, od razu w otoczeniu roznych epitetow. Jak chcesz mi naublizac, to lepiej wal na PW, nie wiem, czym sobie na to zasluzylem, ale na pewno nic nie wnosi to do tematu Harmonijkowej Bitwy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-31, 13:43    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Nie jestem urazony Rolf i przepraszam za ten dźwiek komunikatora gdyż zauwazyłem że przez to moje "niedbalstwo" wywołała sie taka burza
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-31, 17:28    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
Kamilteau napisał pouczenie, żeby innych nie pouczać(!) skierowane właściwie do mnie


Dalej utrzymuję, że nie było to pouczenie (co najwyżej apel, a te dwie formy coś od siebie różni, prawda?), i nie miało ono konkretnego adresata. Przykro mi, że odebrałeś to jako atak na swoją osobę, przyznaję też, że mogłem użyć nieco innej formy (mniej, jak to nazwałeś, "mentorskiej") i za to przeprosiłem. Przykro mi się zrobiło, gdy nazwałeś okazane przeze mnie Rolfowi wyrazy zrozumienia głupim postępowaniem. Napisałeś, że bronię innych, czy tego trzeba, czy nie. Moim zdaniem było trzeba. Poczułem się zlekceważony i zmieszany z błotem, podobnie jak Rolf. Ja nie widzę w tym nic głupiego, zresztą na ten temat niejednokrotnie wypowiedział się sam "uciemiężony": że dźwięk komunikatora nie był JEDYNYM ani NAJWAŻNIEJSZYM kryterium jego oceny (bo w takim razie za co dał punkty innym uczestnikom?). Zarzuciłeś mu bycie niepoważnym zupełnie tak, jakby przez kaprys ukarał suchiego odebraniem punktów za "niedbalstwo" i jakby tylko to dla niego się liczyło. O zmieszaniu z błotem nie mówił petrolhead, mówiłem ja. I dalej swoje stanowisko podtrzymuję, ale w tej kwestii wypowiedział się już sam Rolf i nie ma sensu powtarzać, bo wypowiedział się, moim zdaniem, rzeczowo i obronił swoje racje w 100%. Nie rozumiem tylko (chociaż bardzo chciałem zrozumieć), dlaczego znowu przez ironię nazwałeś go "wielce kulturalnym, szalenie autorytatywnym fachowcem" i czemu miało to służyć. Bo jeśli odparciu zarzutów petrolheada, to chyba można było zrobić to w taki sposób, aby skupić się na sednie sprawy, a nie znowu krytykować.
Ale jako, że człowiek ze mnie z natury ugodowy i kłócić się nie lubię, nie zareagowałem wtedy (po Twojej odpowiedzi na mój apel) agresją na agresję i starałem się załagodzić sytuację, zaznaczając jednak, że zdania nie zmieniam. Czasem po prostu warto posłuchać, co inni mają do powiedzenia i jakie motywy nimi kierują (znów refleksja ogólna, bez konkretnego adresata). Wszyscy wtedy na tym korzystamy, nie budzimy niczyjej wrogości, a przy tym pozostajemy wobec siebie szczerzy i otwarci. Nie miej więc do mnie urazy za moje stanowisko. Przeczytałem uważnie kilka razy każde słowo, które do mnie skierowałeś, tyle samo razy każde słowo przeanalizowałem i z równym skupieniem zabierałem się za wyciąganie wniosków z tych wypowiedzi. Nie zlekceważyłem ani przez chwilę tego, co mówisz. Najchętniej zapomniałbym o całej sprawie, naprawdę nie chcę znowu wszczynać polemiki, bo jak już mówiłem, znamy swoje zdania. Ja szanuję Twoje zdanie, więc proszę (nie pouczam, już nawet nie apeluję), abyś i Ty uszanował moje. Tylko tyle, i aż tyle :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-31, 19:41    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

I jeszcze słowo do Rolfa.
Widzę, że nie wyraziłem się dostatecznie jasno. No cóż, mnie się to czasami zdarza. Postaram się więc podeprzeć Twoim językiem i jeszcze raz przedstawić istotę sprawy.

Oceniając w HB napisałeś: "... nie daję punktu za niedbalstwo", oraz "... bardzo mi się nie podoba dźwięk komunikatora". Przypomnę, że oceniany był Twój kolega, który sporo pracy włożył w przygotowanie improwizacji. Twierdzisz, że to jest uprzejme? Bo jeżeli tak, to to już tylko TWOJA subiektywna opinia. Mogłeś przecież nie napisać nic, albo napisać tak np.: "Następnym razem, wyłącz proszę gg, bo dźwięk komunikatora przeszkodził mi w odbiorze Twojej gry".

W swoim ostatnim poście zacytowałeś sam siebie: "... nie daję punktu za niedbalstwo", po czym uzasadniłeś ten niegrzeczny zwrot następująco: "bo takie jest moje zdanie". Moje zdanie zaś jest takie, że sugestia napisana przez Ciebie dalej: "... myślę, że nie ma sensu byś znów ten temat poruszał" nie może być przeze mnie spełniona. No właśnie, wracając do Twoich twierdzeń, ciekaw jestem jaką Ty zyskałeś opinię u niektórych forumowiczów za swoje wypowiedzi? ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-07-31, 19:44    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

W odpowiedzi na poprzedni post gilvy53

Bardzo mnie denerwuje (kusi mnie, żeby użyć mocniejszego słowa: wku***a), jak widzę, że ktoś odnosi się do innych z pogardą, niezależnie kto to, czy się z nim zgadzam, czy nie, czy ma rację lub nie. A w Pańskich wypowiedziach taką pogardę wyczuwam. I Rolf ma rację, że to we właśnie takich zdaniach, jak te przytoczone.
Odnośnie wrogości: nie żywię do Pana wrogości. Tak jak napisałem chodzi tylko o to, że wypowiedzi w podobnym tonie, jak poprzednio cytowałem, niezmiernie mnie denerwują i to była główna przyczyna napisania jednego z poprzednich postów w tak agresywnej formie (mogłem to zrobić łagodniej, fakt, i z tego miejsca przepraszam za ten nieparlamentarny styl, nie tylko Pana, ale i innych użytkowników).
Odnośnie spotkania: bardzo chętnie. Cały weekend będziemy z kamilteau w Rentynach na imprezie u kolegi, więc może uda się wygospodarować kilka chwil na zobaczenie się i omówienie nie tylko tej spornej kwestii, ale przede wszystkim innych, ciekawszych tematów. Jeśli nie, to najpiękniejsze miasto świata Olsztyn zaprasza.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-31, 20:44    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

W Rentynach będę niestety dopiero w niedzielę, wczesnym popołudniem. A tej "spornej" kwestii proponuję nie poruszać już nigdy i nigdzie. Resztę dogadamy na PW. ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
jarek
Gość
Wysłany: 2008-08-03, 19:34    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

No właśnie, PW, trochę za późno na to wpadłeś, Gilvo. Do pewnego momentu wszyscy trzymali się tematu, jakim jest HB. Dopiero Ty w swoim drugim poście przeszedłeś już całkowicie do osobistych wycieczek i moralizatorstwa z pozycji starszego i mądrzejszego. A przecież radził Ci roztropnie młodzian Rolf: "jesli chcesz dalej kontynuowac dyskusje, to zapraszam na PW, nie ma sensu zasmiecac forum".

Gilva, trzy razy napisałeś długie i obraźliwe posty skierowane do 3 kolejnych osób. Jeżeli chciałeś im coś powiedzieć po ojcowsku, to priv najodpowiedniejszy. Ale wygląda na to, że chciałeś się przy okazji popisać. Nie wyszło. Zraziłeś do siebie część słuchaczy.

No i ten zwrot: "jeśli chcecie brać udział w naszej zabawie". Czy to Ty określasz, czyja to zabawa? Jeżeli tak, to proponuję, żebyś doprecyzował regulamin, bo czasu masz jak widać dużo. Chodzi mi o sprawę skracania nagrań.

W tej chwili sprawa skracania nagrań jest jak rozumiem wyjaśniona jako "wolno". Tylko, że nowi uczestnicy nie znajdą tego w regulaminie, a już na pewno nie przekopią się przez ten offtopowy wątek i nie przeczytają tego :)

W sumie to czekam na nowy podkład, bo może też mi co wyjdzie :) Rolf, oceniaj!
Pozdrawiam wszystkich :)
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-08-03, 19:36    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

To nie gość, tylko ja, coś mnie wylogowało w trakcie pisania.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
nusi 

Wiek: 32
Posty: 2
Skąd: śląsk
Wysłany: 2008-08-04, 15:19    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Ach! Albo potrafimy się bawić, szanować swój światopogląd szanując zarazem opinie innych, potrafimy trzymać swoje pistolety, jak grzeczne dzieci w kaburach, albo... twórzmy regulamin na regulaminie. Regulamin dla oceniających, regulamin korzystania z regulaminu, etc. ... Wybór należy do Miłych Forumowiczów.
Powracając do tematu wątku to ta edycja HB była bardzo ciekawa. Ja również jestem tu całkiem nowa, więc nie wiem jak przebiegały poprzednie, ale z Waszych komentarzy dotyczących "StarychWyjadaczy" już nie mogę doczekać się następnej. :)

Pozdrawiam Wszystkich ciepło i słonecznie. Pogody i hartu ducha w obronie Jej. ;)

[ Dodano: 2008-08-04, 16:19 ]
Ach! Albo potrafimy się bawić, szanować swój światopogląd szanując zarazem opinie innych, potrafimy trzymać swoje pistolety, jak grzeczne dzieci w kaburach, albo... twórzmy regulamin na regulaminie. Regulamin dla oceniających, regulamin korzystania z regulaminu, etc. ... Wybór należy do Miłych Forumowiczów.
Powracając do tematu wątku to ta edycja HB była bardzo ciekawa. Ja również jestem tu całkiem nowa, więc nie wiem jak przebiegały poprzednie, ale z Waszych komentarzy dotyczących "StarychWyjadaczy" już nie mogę doczekać się następnej. :)

Pozdrawiam Wszystkich ciepło i słonecznie. Pogody i hartu ducha w obronie Jej. ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-08-05, 13:30    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Cześć :) Kiedy będzie VI edycja HB ?? Nie mogę się doczekać .. :D Pozdrawiam :harp:
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-08-05, 20:47    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Jak komuś będzie chciało się rozpocząć odpowiedni temat :) . Ale bądźcie dobrej myśli, bo podkład jest już nadesłany.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu