Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-24, 11:30    [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Zatem pora na wyniki i komentarze poszczególnych prac.

suchi - 3+1+2+3+3+2+1+3+1+3+2=24pkty
mihaś - 2+1+2+3+1+1+2=12pktów
maciekkoperski - 2+2+1+2+2+1+2+2+3=17pktów
Jacoharp - 1+1+1+1+1+2+1+1+1=10pktów
Jarun - 2+1=3pkty


Zatem zwycięzcą tej edycji HB jest [b]suchi[/b], który zdobył 24pkty.
Pozostałem miejsca:
II. [b]maciekkoperski[/b] 17pktów
III. [b]mihaś[/b] 12pktów

Zachęcam do komentowania prac, oraz do wzięcia udziału w kolenej edycji HB, która powinna się zacząć 29 lipca +- 1 dzień :) .

Podkład można przesyłać do użytkowników: Maciekdraheim, SZCZYPIOR lub do mnie

Pozdrawiam i Gratuluję!

Rzeszot
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-24, 21:09    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Podkład był trudny. Szybki, ale melodyjny. Moim zdaniem najlepiej poradził sobie suchi. Zagrał wyrazistą, bluesową, dosyć urozmaiconą improwizację w drugiej pozycji. Wyraźnie widzę pewne wrodzone predyspozycje suchiego do harmonijkowego rzemiosła. Ciekawe bardzo co będzie dalej. Gratulacje!
Ciekawie gra maciekkoperski. Brakuje urozmaicenia. Aż się prosiło, żeby zamiast powtarzać w kółko fajną melodyjkę, zagrać na jej temat improwizację. Efekt byłby murowany.
Słowo do forumowiczów Rolfa i nusi. Jak chcecie brać udział w naszej kapitalnej zabawie to się nie wygłupiajcie. Niepoważne oceny powodują niesmak. Ośmieszacie samych siebie.
A najważniejsze, że znalazła się nasza Ania!!! Zagraj nam coś ładnego Aniu. Jak zwykle :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
suchi 


Wiek: 33
Posty: 151
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-24, 21:36    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Dziękuje wszystkim bardzo za głosy oddane na mnie i obiecuje ze nastepnym razem postaram sie jeszcze bardziej i uwazam ze pozostali gracze poradzili sobie tak samo jak ja :)
_________________
"Blues to muzyka w której większe emocje grają uczucia niż kalkulacje"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-07-24, 21:55    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

A ja dałem Maćkowi 3 punkty właśnie za to ,że nie przekombinował i można było się pobujać przewidywalnie. Inni też podobali mi się i HB moim zdaniem ma coraz wyższy poziom - co cieszy.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-24, 22:07    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Gratuluję wszystkim uczestnikom ciekawych prac. Mi najbardziej przypadły do gustu prace Maćka Koperskiego i suchiego. Maciek stworzył bardzo fajny, wpadający w ucho motyw, suchi zaś zagrał rasową improwizację bluesową. Trochę szkoda, że zabrakło zaprawionych w bojach, doświadczonych w Harp Battle harmonijkowych wymiataczy, takich jak Maciek Draheim, Szczypior, czy Ania, ale cóż - to, że są wakacje, wcale nie oznacza, że ludzie mają na wszystko więcej czasu ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-07-24, 22:26    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Dziękuję wszystkim za ocenę i komentarze bo to bardzo pomaga. No a sama ocena ... myślę że przyczynił się do tego fakt iż
kamilteau napisał/a:
że zabrakło zaprawionych w bojach, doświadczonych w Harp Battle harmonijkowych wymiataczy, takich jak Maciek Draheim, Szczypior, czy Ania,

Najbardziej cieszy mnie atmosfera HB i myślę że w następnej edycji będzie nas jeszcze więcej :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2008-07-26, 15:47    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Wszyscy zagrali ten kawałek bardzo fajnie , jedni lepiej technicznie , drudzy bardziej na czuja :) Niemogę się doczekać następnej edycji :P Pozdrawiam !!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-27, 11:17    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
Słowo do forumowiczów Rolfa i nusi. Jak chcecie brać udział w naszej kapitalnej zabawie to się nie wygłupiajcie. Niepoważne oceny powodują niesmak. Ośmieszacie samych siebie.


Gilva53 - po prostu bardzo irytuja mnie takie sytuacje, ze bardzo wiele osob wklada w HB sporo czasu i wysilku, a potem efekt koncowy psuje zwykle niedbalstwo jednostki. Skoro twierdzisz, ze sie osmieszylem... No coz, nie bede zaprzeczal, ale ocenialem jak najbardziej powaznie, a to, o czym napisalem wczesniej w temacie "Ocenianie prac" nie bylo rzecz jasna jedynym kryterium mojego wyboru. Mysle, ze nikomu nie stala sie krzywda, Suchi wygral miazdzaca przewaga, a jesli chcesz dalej kontynuowac dyskusje, to zapraszam na PW, nie ma sensu zasmiecac forum.
Pozdrawiam.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-27, 23:53    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Zgadzam się z użytkownikiem Gilva53 (nie będę odmieniał nicka, bo jakoś dziwnie brzmi), że niepoważne jest takie podejście do sprawy. W tej całej zabawie oceniamy grę, a nie "tło". Gdybym nagrywał swoją improwizację i nagle weszła mama, i zawołała mnie na obiad, to bym dalej grał i nawet bym to nagranie wysłał, bo... może to nagranie było maksimum moich możliwości, albowiem nagle przyszło to "natchnienie", którego często brak.
Są tacy co piłują w kółko jeden riff i udostępnią publice dopiero 1000-czne nagranie, które wyszło najlepiej, ale są tacy, którzy właśnie peszą się przy nagrywaniu i im nic nie wychodzi. Jeśli ktoś wysyła pierwsze nagranie na konkurs, ponieważ wydaje mu się, że zagrał najlepiej jak potrafi, ponieważ nagle "trema" minęła, "przyszło natchnienie", to oceńmy dźwięki płynące z harmonijki, a nie płynące z otoczenia.
Jeśli mieszkam przy ruchliwej ulicy i nie ma możliwości, żebym nagrał bez szumów, warkotów silników, trąbień i innych dźwięków wielkomiejskich, to mam poddać się i nie nagrywać?... Chyba jednak nie...

Aha, nie faworyzuję tutaj bynajmniej suchiego, ale "upominam" w razie gdyby podobna sytuacja się powtórzyła.

Moje komentarze wkrótce.

Pozdrawiam, dobrej nocy!
Rzeszot
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-28, 10:54    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Nic dodać, nic ująć! Dzięki Rzeszot! :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-28, 12:28    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Mnie również pozytywnie zaskoczyły nagrania kolegów, trzymacie poziom. Zmartwił mnie tylko fakt niepełnego nagrania Jacoharpa. Nikt się tym nie zainteresował, a punkty leciały bez mrugnięcia okiem. Nie obwiniam w tym momencie Jacoharpa, bo podejrzewam, że on nawet sam nie wiedział, że jego nagranie źle się zapisało na serwerze, no ale ktoś mógł wcześniej na to zwrócić uwagę a nie oceniać niepełne nagranie, bo to strasznie nie fair w stosunku do innych uczestników. Niektórym przeszkadza dźwięk komunikatora w tle a niedokończone nagranie to już szczegół.......
Takież moje zdanie jest.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-28, 15:56    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Rzeszot napisał/a:
Zgadzam się z użytkownikiem Gilva53 (nie będę odmieniał nicka, bo jakoś dziwnie brzmi), że niepoważne jest takie podejście do sprawy. W tej całej zabawie oceniamy grę, a nie "tło". Gdybym nagrywał swoją improwizację i nagle weszła mama, i zawołała mnie na obiad, to bym dalej grał i nawet bym to nagranie wysłał, bo... może to nagranie było maksimum moich możliwości, albowiem nagle przyszło to "natchnienie", którego często brak.
Są tacy co piłują w kółko jeden riff i udostępnią publice dopiero 1000-czne nagranie, które wyszło najlepiej, ale są tacy, którzy właśnie peszą się przy nagrywaniu i im nic nie wychodzi. Jeśli ktoś wysyła pierwsze nagranie na konkurs, ponieważ wydaje mu się, że zagrał najlepiej jak potrafi, ponieważ nagle "trema" minęła, "przyszło natchnienie", to oceńmy dźwięki płynące z harmonijki, a nie płynące z otoczenia.
Jeśli mieszkam przy ruchliwej ulicy i nie ma możliwości, żebym nagrał bez szumów, warkotów silników, trąbień i innych dźwięków wielkomiejskich, to mam poddać się i nie nagrywać?... Chyba jednak nie...

Aha, nie faworyzuję tutaj bynajmniej suchiego, ale "upominam" w razie gdyby podobna sytuacja się powtórzyła.

Moje komentarze wkrótce.

Pozdrawiam, dobrej nocy!
Rzeszot


Masz racje co do tego, ze moze to nie wynikac z niedbalstwa, ale z tego, ze nagralo sie cos, czego juz pozniej nie da sie powtorzyc - a to już zupełnie zmienia postać rzeczy. Jednak jesli mamy oceniac ogolne, SUBIEKTYWNE wrazenie, jakie wywarl na nas utwor, to dla mnie (subiektywnie, moim zdaniem) zostalo ono popsute przez wspomniany wyzej dzwiek, i wystawiajac SUBIEKTYWNA ocene kierowalem sie moimi odczuciami i wlasnie tym, jak bardzo podobal mi sie utwor. Takie jest moje zdanie i mozecie sie z nim zgadzac lub nie, ale mysle, ze nie powinno byc to powodem do klotni, bo nie robilem tego ani dla zartu, ani dla zepsucia zabawy.

Wszystkich urazonych moim zachowaniem przepraszam, jak pisalem, jestem nowy w spolecznosci tego forum i nie chce sie z wami klocic, a nastepnych bitew po prostu nie bede juz ocenial.

Lady_Stardust napisał/a:
. Niektórym

Domyslam sie, ze chodzi o mnie i o Nusi, ktora sie ze mna zgodzila.
Lady_Stardust napisał/a:
przeszkadza dźwięk komunikatora w tle a niedokończone nagranie to już szczegół.......
Takież moje zdanie jest.


Wydawalo mi sie, ze po prostu Jacoharp celowo nagral tylko tyle, o czym juz pisalem wczesniej, ale to on sam musi nam wyjasnic.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-28, 17:14    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Myślę, że pouczanie innych, w jaki sposób mają oceniać, mija się lekko z celem. Każdy ma jakieś swoje kryteria, według których ocenia prace, i one są uzasadnieniem dla przyznawanych punktów. I w zasadzie nic nam do tego. Bo w to, że głosujący przesłuchują wszystkich prac zanim je ocenią, nie śmiem nawet wątpić. Dźwięk komunikatora... dobrze, że ktoś w ogóle zwrócił na to uwagę i powiedział o tym otwarcie, zmiana statusu na "niedostępny" podczas nagrywania lub wyłączenie aplikacji to przecież moment :) . Zawsze to jakaś nauka na następny raz. Niedokończone nagranie... no tu też mamy problem. Jednym te kilkadziesiąt sekund może się podobać bardziej niż kilka minut zagrane przez innego uczestnika. Oczywiście można by dywagować, co było(by) dalej w nagraniu Jacoharpa, ale skoro praca została dopuszczona do bitwy, to znaczy, że można ją oceniać tak, jak każdą inną. Tak więc apeluję, miejmy własne, jasne zasady oceniania i nie ingerujmy w to, jak oceniają inni! :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Lady_Stardust 

Wiek: 33
Posty: 131
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-07-28, 20:32    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Bądźmy konsekwentni. To znaczy, że mogę sobie wysyłać minutę nagrania i będzie ono normalnie oceniane? Super, zazwyczaj pierwsza minuta mi najlepiej wychodzi.... Po prostu ktoś powinien wcześniej zwrócić uwagę, jestem pewna, że Jacoharp wysłałby poprawną wersję, która została skrócona przez lipny serwer.
Nie odbieram Jacoharpowi jego miejsca, jego "próbka" bardzo mi się podobała i gdyby trzymał taki poziom do końca nagrania to na pewno mógłby liczyć na punkty. A w tej sytuacji w ogóle nie głosowałam bo zgłupłam. Tu nie chodzi o kryteria oceniania, tylko o czystą, ludzką uczciwość.
Możecie sobie pomyśleć, że czepiam się pierdół, ale wole żeby potraktowano to jako prośbę o zwrócenie uwagi na takie mankamenty na przyszłość. Jak już coś robimy to róbmy to porządnie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-28, 20:45    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

IMHO najlepszym wyjsciem byloby dodanie do regulaminu punktu "nagrania nie wolno skracac" (wzglednie "nagranie mozna skracac ;-) czy jedno, czy drugie - to temat na osobna dyskusje)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-28, 22:21    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Lady_Stardust napisał/a:
Bądźmy konsekwentni. To znaczy, że mogę sobie wysyłać minutę nagrania i będzie ono normalnie oceniane?


Dostałaś przykład na to, że w tej chwili właśnie tak jest. Wszystkie prace zostały dopuszczone i miały te same prawa. Oczywiście to jest jakaś luka w regulaminie, którą przydałoby się jakoś zapełnić, chociażby po to, aby nie dochodziło w przyszłości do podobnych dyskusji. Np. to, o czym pisze Rolf - wprowadzenie stosownego punktu do regulaminu i zalecenie bojkotu serwerów takich jak sendspace.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-28, 22:56    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Nikt nie broni wysyłania krótszych fragmentów, ale wtedy trzeba się liczyć z "konsekwencjami", że albo nie zostanie praca oceniona, albo zostanie słabo oceniona, albo zostanie wybitnie oceniona (niepotrzebne skreślić).

Lady_Stardust napisał/a:
Możecie sobie pomyśleć, że czepiam się pierdół, ale wole żeby potraktowano to jako prośbę o zwrócenie uwagi na takie mankamenty na przyszłość. Jak już coś robimy to róbmy to porządnie ;)


Może i pierdoły, ale dobrze, że to poruszyłaś.

kamilteau napisał/a:
Myślę, że pouczanie innych, w jaki sposób mają oceniać, mija się lekko z celem. Każdy ma jakieś swoje kryteria, według których ocenia prace, i one są uzasadnieniem dla przyznawanych punktów


Jasne, ale zabawa polega na ocenianiu gry, a nie technicznych mankamentów sprzętu nagrywającego i tła, które również wydaje jakieś dźwięki. Na tej samej zasadzie można by nisko, albo w ogóle nie oceniać nagrań wykonanych na mikrofonach za 10zł, bo jakość nagrania jest miałka, słaba, zaszumiona itd.

Dlatego apeluję, żeby oceniać dźwięki z harmonijki, a nie wszystko inne, oceniajmy TREŚĆ, a nie FORMĘ.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-28, 23:17    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Rzeszot napisał/a:
Jasne, ale zabawa polega na ocenianiu gry, a nie technicznych mankamentów sprzętu nagrywającego i tła, które również wydaje jakieś dźwięki. Na tej samej zasadzie można by nisko, albo w ogóle nie oceniać nagrań wykonanych na mikrofonach za 10zł, bo jakość nagrania jest miałka, słaba, zaszumiona itd.


Techniczne mankamenty sprzętu nagrywającego dotyczą niemal wszystkich uczestników HB. Nagrywamy w domach, a nie w studiach, do mikrofonów o często niewygórowanej wartości. I nawet do mikrofonów za 10zł można zrobić nagranie, jak na domowe warunki, przyzwoite. Rozumiem, że w nagraniu mogą pojawić się jakieś niezawinione przez nagrywającego odgłosy z zewnątrz, jak odgłos przejeżdżającego samochodu czy pies. Ale tak samo potrafię zrozumieć zastrzeżenia dotyczące komunikatora GG - rzeczy, którą przecież można wyłączyć. Ja dałem suchiemu 2 punkty i nie brałem pod uwagę tego niepożądanego dźwięku, bo po prostu podobała mi się jego improwizacja. I tyle! ;)

Rzeszot napisał/a:
Nikt nie broni wysyłania krótszych fragmentów, ale wtedy trzeba się liczyć z "konsekwencjami", że albo nie zostanie praca oceniona, albo zostanie słabo oceniona, albo zostanie wybitnie oceniona (niepotrzebne skreślić).


Przydałoby się to uściślić, w celu uniknięcia kontrowersji. Jeżeli coś może być jasne, to może niech takie się stanie :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2008-07-29, 00:23, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
maciekkoperski 

Wiek: 48
Posty: 51
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Puszcza Knyszńska
Wysłany: 2008-07-28, 23:38    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

temat czasu nagrania objawił się już poprzednio - nieśmiało pytałem o to przy okazji HB2-IV edycja (proponuję tam zajrzeć)i w ówczas pojąłem że jest tak jak się umówimy, jeśli ktoś chce grać cały to gra cały a jeśli nie to nie - w końcu oceniamy subiektywnie to co usłyszymy a o to co zostanie przedstawione winien zatroszczyć się autor zadając sobie trud sprawdzenia tego co wrzucił na serwer - to chyba oczywiste. W końcu nikt z nas nie wypuszcza od siebie nie sprawdzonych informacji, nagrań, itd.?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 00:22    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Miałem już na ten temat nie pisać. Odpowiedź kamilteau, sformułowana w taki sposób żeby zrozumiał swoje błędy, musiałaby być kilkustronicowym esejem. Dzisiaj nie jestem w formie. Powiem tylko, że w tej sprawie nie zgadzam się z ani jednym Twoim słowem. Masz naturę tzw. "jedynego sprawiedliwego". Trzeba czy nie, stajesz w obronie "uciemiężonych". Głupie to. Twierdzenie, że pouczanie innych jest czymś niewłaściwym jest niczym innym jak pouczaniem innych. Każdy ma swoje kryteria - no pewnie, że tak. Filozof ma swoje kryteria, ksiądz ma swoje kryteria, ma swoje kryteria mądry nauczyciel i głupi nauczyciel, złodziej i morderca - ci też mają swoje kryteria, polityk ma kryteria, niedouczony prostaczek ma kryteria i nawet Gilva53 ma kryteria. Wszyscy oni mają swoje kryteria z tym, że zadaniem ludzi mądrych jest wyselekcjonowanie z tego misz maszu kryteriów stanowiących ogólnie przyjętą normę. Ciebie chłopie wkurza sam fakt zwracania drugiemu uwagi. To bardzo niebezpieczna postawa. W prostej linii prowadzi do anarchii.
Tak więc miły kamilteau - nie posłucham Twojego apelu i mam zamiar ingerować w idiotyczne wypowiedzi stosując kryteria wyselekcjonowane w mozolnym procesie życia przez ostatnie pięćdziesiąt pięć lat. Jedyne "róbta co chceta" jakie toleruję to to, które wykreował wspaniały Jurek Owsiak ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-29, 00:46    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
Masz naturę tzw. "jedynego sprawiedliwego". Trzeba czy nie, stajesz w obronie "uciemiężonych". Głupie to.


gilva53 napisał/a:
Ciebie chłopie wkurza sam fakt zwracania drugiemu uwagi. To bardzo niebezpieczna postawa. W prostej linii prowadzi do anarchii.


Nie uważam się za "jedynego sprawiedliwego", próbuję tylko zrozumieć obie strony w tej sprawie. Zrozumieć Rolfa, którego poirytował ów dźwięk, jak również tych, którzy twierdzą, że nic złego się nie stało. A że ci drudzy stanowią tu większość... no cóż, nie mam na to wpływu i przypuszczałem, że może mi się za taką postawę "dostać". Anarchia? Napisałem: miejmy własne, jasne zasady, a anarchię cechuje właśnie brak zasad. Tak więc nie "róbta co chceta", tylko "róbta w zgodzie z własnym sumieniem". Oceniajmy tak, abyśmy sami mieli czyste sumienie, tyle chciałem powiedzieć i przepraszam, jeżeli kogoś uraziłem i użyłem nieodpowiednich słów. Że tak pozwolę sobie powtórzyć sentencję: "Jak zwykle zawinił tu język niewprawny". Samo zwrócenie uwagi absolutnie mnie nie wkurza, jak to stwierdziłeś, podchodzę do tej sprawy raczej ostrożnie i kilka razy się zastanowię, zanim zwrócę komuś uwagę. Tak więc jeżeli potraktowałeś mój poprzedni post właśnie jako zwrócenie uwagi zwracającym uwagę, przepraszam jeszcze raz, bo nie to było moim celem. Chyba ubrałem moją wypowiedź w niezbyt odpowiednie słowa i to był mój największy błąd, do którego się teraz przyznaję i biję się w pierś. Niech Bitwy pozostaną przede wszystkim dobrą zabawą, taką, jaką były do tej pory :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 01:04    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Cieszę się, że Ty, generalnie, mądry chłopak jesteś! :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 01:59    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Cytat:
Trzeba czy nie, stajesz w obronie "uciemiężonych". Głupie to.


Akurat jeżeli uważa się, że "ciemiężeni" są niesłuszne, to obrona ich, szczególnie przed przeważającą liczbą "przeciwników", nie jest głupia, lecz, w moim odczuciu, jest najsłuszniejszym posunięciem, jakie można wykonać. Bo co można zrobić? Schować głowę w piasek i siedzieć cicho? Przytakiwać większości? To jeszcze gorsze.

Cytat:
Masz naturę tzw. "jedynego sprawiedliwego"


Odnoszę dziwne wrażenie, że przyganiał kocioł garnkowi.

Cytat:
mam zamiar ingerować w idiotyczne wypowiedzi stosując kryteria wyselekcjonowane w mozolnym procesie życia przez ostatnie pięćdziesiąt pięć lat


Były (i są) miejsca na tej planecie, gdzie jeden człowiek lub grupa decydowała, jakie poglądy mają mieć inni, , której wydawało się, że wszystkim tym pomoże (jedna Partia-jeden Naród). Ale my żyjemy obecnie w wolnym kraju. Każdy ma prawo do własnej opinii, a jak do niej doszedł to jego prywatna sprawa. Ocena dzieła sztuki, jakim niewątpliwie jest każda, nawet najgorsza improwizacja, jest subiektywna. Każdy odbiera to inaczej i na podstawie swoich odczuć wyrabia sobie zdanie. Idąc dalej można twierdzić, że idiotyczne jest słuchanie muzyki klasycznej, bo przecież blues jest lepszy, przez x lat dochodziłem do takiego wniosku. Oczywiście tutaj już przesadzam.

Cytat:
Słowo do forumowiczów Rolfa i nusi. Jak chcecie brać udział w naszej kapitalnej zabawie to się nie wygłupiajcie.


Wyrażenie własnej opinii niezgodnej z Pańską (lub jeżeli mogę użyć takiej formy: Twoją) to wygłupy? Czy jeżeli w czyjejś ocenie zaważył czynnik "przyłożenia się do roboty", w moim osobistym odczuciu w tym przypadku była to drobna przesada, to już powód do takiego potraktowania? Czy Bitwy to nie zabawa dla wszystkich użytkowników forum, niezależnie od ich doświadczenia w ocenianiu prac, stopnia wyczulenia na szczegóły w muzyce (takie jak nieznaczne "sąsiady" itp.)? Wszyscy mamy swoje poglądy i różnie patrzymy na świat. Czy to, że czyjeś oceny nie rozumiemy, nie zgadzamy się z nią, to znaczy, że mamy jej nie szanować?

Przepraszam za chyba jednak zbyt ostry ton tego posta. Nie chciałem nikogo urazić.[/quote]
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-29, 09:56    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Dzieki za wszystkie glosy oddane w mojej obronie, nie mniej jednak mysle, ze temat juz mozna zakonczyc. Chcialem napisac posta, w ktorym bronie swoich racji, ale postanowilem, ze lepiej bedzie, jak sobie pogram na harmonijce :harp: Bo dalsza dyskusja nie ma juz sensu. Kazdy ma swoje zdanie i niech przy nim pozostanie, a ja - jak pisalem - nie wezmne w HB wiecej udzialu, a przynajmniej nie w ocenianiu, zeby znow nie doprowadzic do drazliwych dyskusji i sporow.
Pokoj z wami :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-29, 10:34    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

Przykro mi petrolhead, ale muszę stwierdzić nieadekwatność Twojej "riposty" do poruszonych przeze mnie zagadnień. Nijak się ma Twój "piernik" do mojego "wiatraka". Myślę, że zawiniła tu pora (środek nocy) w jakiej pisałeś swój post :(

Hej Rolf! Przeczytałem kilka Twoich postów i widzę wyraźnie, że jesteś autentycznym miłośnikiem harmonijki ustnej. Dla mnie, zwariowanego upowszechniacza tego instrumentu, to wystarczający powód aby cieszyć się z "pozyskania" kolejnej, rąbniętej na tym punkcie, "duszyczki". Nie obrażaj się. To forum - jak ktoś niedawno bardzo mądrze napisał - nie powinno być "towarzystwem wzajemnej adoracji". Oceniaj Harmonijkowe Bitwy! Ale postaraj się skupić na istocie tej zabawy, czyli na umiejętnościach grających. Jestem pewien, że wtedy Twoja opinia będzie pożyteczna dla nas wszystkich! Pozdrawiam ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-29, 11:28    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

petrolhead napisał/a:
czynnik "przyłożenia się do roboty"


Nas w szkole też oceniają za "stosunek do przedmiotu". W tym wypadku jest to raczej szacunek dla słuchacza - to trochę tak, jakby podczas występu dla publiczności zadzwonił nam telefon komórkowy - jednego słuchacza w ogóle to nie razi, innemu wyda się to brakiem profesjonalizmu na tym najniższym już poziomie. Ja też uważam taką postawę za skrajną, ale rozumiem ją, i tyle chciałem od początku powiedzieć. Nic więcej ;) To nie było rozdawanie punktów "za twarz", "za płeć" ani za wybór tonacji, zaważył czynnik czysto techniczny, nawet jeśli była to skrajność, to zwróciła na coś uwagę i skłoniła do wyciągnięcia wniosków. Ostatecznie przecież nikomu się nic z tego powodu nie stało i tylko dobrze by było, abyśmy na tych dwóch zamieszaniach (odnośnie hałasów w tle oraz skróconych nagrań) skorzystali, bo inaczej cała ta dyskusja pozostanie tylko pustymi słowami :harp:

Rolf napisał/a:
postanowilem, ze lepiej bedzie, jak sobie pogram na harmonijce :harp:


No i to jest słuszne podejście :harp:

Rolf napisał/a:
Pokoj z wami :harp:


I z Tobą też ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-29, 23:47    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

tak mi się nasunelą czytajac te posty ze obrońca uciemierzonych to bardziej "advocatus diaboli" niz jedyny sprawiedliwy :P

Po drugie A propo krótszego nagrania, hmm... wogole nie rozumiem co w nim przeszkadza:P

Sam chciałem wysłac już pare razy na bitwe nagranie ale nie mogłem tych pełnych minut nagrać własnie przez mame/ brata/klakson/błąd windowsa czy komórke któej zapomniałem wyciszyć.
A nie uważam zeby wyciecie tych 2 sekund było dobre. Bo po pierwsze potem i tak ucieka natchnienie. A po drugie manipulacja przy nagraniu wydaje mi sie nofair jako ze wełdug mnie powinno to być bez przeróbek jakich kolwiek.

Dlatego Lady_Stardust jak byś mogła też następnym razem przymknąć na takie coś oko tomoze i ja w końcu coś bym wysłał :P P

No i kolejny problem to co zrobić gdy gramy dobra improwizacje a tu przyjdzie SMS ? Wtedy od nowa ? A przecież wiadomo ze juz sie nie odtworzy tego natchnienia.

Pozdrawiam serdecznie i pokojowo :P
KamilM
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-29, 23:57    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

KamilM napisał/a:
No i kolejny problem to co zrobić gdy gramy dobra improwizacje a tu przyjdzie SMS ?


To zależy. Czasem dźwięk oznajmiający przyjście SMSa potrafi skutecznie rozproszyć grającego i z kontynuowania dobrej improwizacji nici. Sam kiedyś tak miałem i byłem zmuszony nagrywać jeszcze raz, bo to, co grałem dalej, już do niczego się nie nadawało ;) No i nikt nie mówił o manipulacji przy nagraniu, jedyna uczciwa modyfikacja to zmiana głośności ścieżek podkładu i harmonijki, przynajmniej moim zdaniem.

KamilM napisał/a:
tak mi się nasunelą czytajac te posty ze obrońca uciemierzonych to bardziej "advocatus diaboli" niz jedyny sprawiedliwy :P


Heh... jak zwał, tak zwał :P Ja w każdym razie nie żałuję wystąpienia w roli "obrońcy uciemiężonych" czy "adwokata diabła". Bo "jedyny sprawiedliwy" trochę tu nie pasuje ;)

Pozdrawiam, ze znakiem pokoju :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
KamilM 

Wiek: 33
Posty: 115
Skąd: Otwock
Wysłany: 2008-07-30, 00:23    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

moim też.
NO włąsnie pisałem o tym taka rzecz skutecznie rozprasza. I co wtedy ? Nagrywać od nowa czy zamieścic te półtorej minuty do sygnału gg ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-30, 10:52    Odp: [GP II] HB V - wyniki i komentarze

No widzę, że "atak na zgreda" trwa. Ale zapędziliście się Panowie w kozi róg. A szczególnie KamilM (a tak Cię lubiłem :( ).
Kamilu otwocki! Z grubsza, różnica między nami polega na tym, że ja miałem szczęście do mądrych nauczycieli (to w nawiązaniu do mojego nieco wcześniejszego postu), którzy skutecznie wpoili mi prawidłowe zasady ortografii, składni, gramatyki, używania podstawowych zwrotów polskich i obcojęzycznych itp. Utrwalały się te zasady w wieloletniej pracy dziennikarskiej. Ty, nieboraku, takiego szczęścia (z nauczycielami) - jak widzę - nie miałeś. Sadzisz byki, jeden za drugim, i nie rozumiesz podstawowych zwrotów. Mało tego, próbujesz poprawiać coś czego nie rozumiesz na wersję kompletnie błędną! A takie postępowanie, poza tym, że jest niedbalstwem - jest też bardzo niegrzeczne!!! Głównie (bo nie tylko) mam na myśli to Twoje zdanie (cytuję w wersji poprawionej ortograficznie): "... obrońca uciemiężonych to bardziej "advocatus diaboli", niż jedyny sprawiedliwy.". Nie będę robił wykładu, bo to będzie dla Ciebie ułatwienie. Proponuję abyś zaopatrzył się w stosowne słowniki, dokonał analizy, a potem to wszystko zapamiętał! Dodam tylko, że wszystkie zwroty, których użyłem w tamtym poście, zostały użyte świadomie i z rozmysłem. Dotyczy to także użytych cudzysłowów.
A teraz, chcąc być trochę advocatus diaboli, napiszę tak: uczymy się przez całe życie; a Ciebie KamiluM i tak bardzo lubię! Do zobaczenia w Otwocku lub w Harendzie!!! ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu