Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Misiexx 

Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2008-06-25, 19:14    [Problem] Tłumienie kanału 1 na wdechu

Witajcie, to mój pierwszy post.
Grywam sobie na gitarze(klasycznej, za chwilę elektrycznej) i bardzo lubię harmonijkę. Kupiłem więc w Bratpolu SilverStara (C), na początek, żeby się czegoś nauczyć. Grałem 3 godzinki, aż tu nagle patrzę(słyszę), że pierwszy kanał jest stłumiony na wdechu. Patrzę, a tam w środku ta górna złota blaszka jakby odstaje z tyłu. W trzeciej części, odstaje na wysokość około 0,1mm. Można to tak narysować:

_____\_ Nie wiem czy to jest złamane, ale dźwięk jest przytłumiony i jestem zrozpaczony, gdyź strasznie mi się harmonijka spodobała :/

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam


Przepraszam, miałem błąd i stworzyłem przypadkowo dwa tematy...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Araxil 

Wiek: 32
Posty: 5
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 2008-07-23, 09:11    Odp: [Problem] Tłumienie kanału 1 na wdechu

Jesli jest zlamana to widac to wtedy juz nic sie nei da zrobic, ale jesli nie to plytke stroikowa najlepiej ocieplic suszarka lub czyms podobnym i powoli poprawiac stroik. Pozniej wziasc cienko ziarnisty papier scierny i dostroic ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-23, 15:28    Odp: [Problem] Tłumienie kanału 1 na wdechu

Najlepiej gdybyś wrzucił jakieś zdjęcie. Raczej nie jest to "złamanie". Może Ci się jakiś paproch zapodział i dlatego jest stłumiony dźwięk.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-27, 11:15    Odp: [Problem] Tłumienie kanału 1 na wdechu

A ja polecam http://www.harmoszka.com/topics27/245.htm

Adam Gussow porusza ten temat w którejś ze swoich lekcji :) (Chodzi o obniżenie podbródka na pierwszym kanale, tak by stworzyć większą przestrzeń rezonansową w buzi)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu