Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-07-07, 13:23    3cia pozycja

Jakie znacie fajne kawalki w 3ciej pozycji?:)
z gory dzieki za odp
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-07, 16:22    Odp: 3cia pozycja

Przede wszystkim "The Sailor and the Maid" ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-07-07, 18:59    Odp: 3cia pozycja

Summertime fajnie się gra w 3ciej pozycji.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-07-07, 22:59    Odp: 3cia pozycja

kamilteau napisał/a:
Przede wszystkim "The Sailor and the Maid" ;)

Co ty opowiadasz? Przecież to jest w pierwszej. Chyba że nie zrozumiałem żartu :)

Jaco, w trzeciej pozycji możesz grać wszystko. Ze słuchu jak zagrasz gamę w tej pozycji to już możesz coś układać. Jak nie chcesz ze słuchu, to skorzystaj z programu do transpozycji tabulatur i heja. Chcąc przerobić tabulaturę z I do III pozycji, wpisz transpozycję o -10 półtonów (z harp tab C do harp tab C). Można też inaczej: z harp tab D do harp tab C i ewentualnie o oktawę w dół.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-07, 23:02    Odp: 3cia pozycja

To nie żart, Jarku. "The Sailor and the Maid" jest grane w trzeciej pozycji, w tonacji h-moll (harp w A). Jeżeli nie wierzysz mi, to powiem tylko, że tak samo zeznaje JJ Milteau na swoim kanale na YT.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-07-07, 23:27    Odp: 3cia pozycja

No Sailor jest grane w trzeciej pozycji
jeżeli chodzi o inne utwory w 3. pozycji, Jarek wiemy że wsyzstko można zagrać w 3 pozycji, ale te które fajnie brzmią w 3. i oryginalnie są w 3. to jest telephone blues oraz thrill is gone


b.t.w. Work Songa można łatwo zagrać zarówno w 2 jak i 3 pozycji ciekawe jest przejście z 3 pozycji do niższej, drugiej
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-07-08, 17:24    Odp: 3cia pozycja

I czy III? No dobra, niech Wam będzie :) Widziałem w tabie, że używamy i tak tylko standardowych dźwięków harmonijki, więc myślałem, że to pierwsza. Ja jak gram w trzeciej, to mam na czwartym kanale (4)' zamiast 4

Myślę, że jakieś brzmienie charakterystyczne dla trzeciej pozycji wystąpi właśnie wtedy, gdy skorzysta się z innego zestawu dźwięków.

Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-09, 15:06    Odp: 3cia pozycja

Fajnie, że zainteresowaliście się trzecią pozycją. Ostatnio staram się grać wyłącznie w trzeciej. Molowe, smutne, melancholijne brzmienie ma swój specyficzny urok. Poza tym, jest to kapitalne ćwiczenie bendingu. Możliwości improwizacyjne ogromne. Moim zdaniem najwięcej wiedzy na ten temat znajdziecie na stronie Bartosza Łęczyckiego, w podrozdziale "Granie w pozycjach".
Pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2008-07-09, 16:16 ]
Aha! Zagrajcie sobie własną improwizację do utworu Back To Black Amy Winehouse! Harmonijka C, trzecia pozycja. Zobaczcie, jakie to fajne.
Cześć!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-07-10, 09:47    Odp: 3cia pozycja

Dzieki za wpisy w temacie.

gilva53 napisał/a:
Moim zdaniem najwięcej wiedzy na ten temat znajdziecie na stronie Bartosza Łęczyckiego, w podrozdziale "Granie w pozycjach".

Kurzcze, nie chodzi o to jak grac w 3ciej pozycji, bo takie info to na wiekszosci stron harmonijkowych znajdziemy.

http://www.markhummel.com/music.html - tam jest np. kawalek creeper returns 3cia pozycjia h-moll. Zagrywek jest masa. O takie kawalki mi chodzi na 3cia pozycje :P Zeby mase ciekawych zagrywek zawieraly, a nie takie do ktorych moge sobie cos poimprowizowac :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-07-10, 10:55    Odp: 3cia pozycja

Moim skromnym zdaniem granie w 3. pozycji daje nam bardziej poznać dźwieki w harmonijce, ponieważ ąłtwiej się sparzyć i zagrać źle
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-10, 11:18    Odp: 3cia pozycja

Z przykrością stwierdzam Jacoharp, że jesteś niekonsekwentny, albo nie bardzo sam wiesz o co Ci chodzi :razz: . Na precyzyjne pytanie: jakie znacie fajne kawałki w 3-ciej pozycji, otrzymałeś kilka równie precyzyjnych odpowiedzi. Kamilteau - The Sailor And The Maid, Maciej D. - Summertime (brawo dla Maćka!), Szczypior - Thrill Is Gone. Ja zaproponowałem, grany oryginalnie w tonacji Dm, niezwykle obecnie popularny utwór Back To Black.
Pozwoliłem sobie jeszcze zaproponować odwiedzenie strony Łęczyckiego, ponieważ poza bardzo ciekawym wykładem teoretycznym, zawiera ona trzy zagrywki. Gdybyś naprawdę chciał zgłębić "tajemnicę" trzeciej pozycji, to szybko byś się zorientował, że w tych trzech zagrywkach owa tajemnica zawarta jest całkowicie. Mojego na pewno, ale Twojego życia też nie starczy na zagranie tego co można wydobyć z trzech zagrywek zaproponowanych przez mistrza harmonijki, znakomitego muzyka i nauczyciela.
Poza tym, skoro nie chodzi Ci o to jak grać w trzeciej pozycji, rozumiem, że grać już umiesz. A jak umiesz to graj do kawałków przez nas zaproponowanych, z Twoim ulubionym Marka Hummela włącznie. ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-07-10, 22:11    Odp: 3cia pozycja

Kawalek Marka Hummela nie jest moim ulubionym, aczkolwiek jest dosc ciekawy:). Jestem bardzo wdzieczny za odpowiedzi ze Sumertime, Sailor i Thrill is Gone sa w 3 pozycji, aczkolwiek te kawalki juz znalem i wiedzialem ze sa w 3ciej pozycji:) Myslalem poprostu ze ktos wyskoczy z jakims kawalkiem ktory nie pojawia sie w kazdej przecietnej odpowiedzi na to jakie kawalki sa w 3ciej pozycji. Liczylem ze moze ktos zna jakas nieodkryta perelke w 3ciej pozycji:)

kurcze i temat siadl... :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Arcydruid 

Posty: 59
Wysłany: 2009-12-02, 17:16    Odp: 3cia pozycja

[quote="Jarek"]skorzystaj z programu do transpozycji tabulatur i heja[/quote]
Może ktoś podać namiary na takowe (oczywiście najlepiej freeware ;) )?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-12-17, 22:14    Odp: 3cia pozycja

Taki programik "Oktawiusz" - wpisz w Wujka Google i znajdzie ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu