Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-22, 23:04    [GP II] HB IV - wyniki i komentarze

Nadszedł czas ogłoszenia wyników tej edycji. Punktacja przedstawia się następująco (w kolejności zgłoszeń):

aeroarte
koza harp 2 2 2 3 2 1 = 12
maciekkoperski 1 = 1
SZCZYPIOR 1 1 2 2 1 = 7
Lady_Stardust 2 2 1 1 = 6
kamilteau 2 3 1 1 1 1 2 1 = 12
Maciekdraheim 3 2 1 2 1 1 = 10

I miejsce ex aequo: [b]koza harp[/b] i [b]kamilteau[/b] po 12 punktów!
GRATULACJĘ!

II miejsce - Maciekdraheim - 8 punków
III miejsce - SZCZYPIOR - 7 punktów
IV miejsce - Lady_Stardust, czyli Ania - 6 punków
V miejsce - maciekkoperski - 1 punkt
i aeroarte (punktów brak, ale sam słyszałem postępy, niemniej punktów do rozdania zabrakło).

Gratuluję!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-06-23, 01:26    Odp: [GP II] HB IV - wyniki i komentarze

Bardzo się cieszę, że kamilteau i Maciekdraheim uplasowali się tak wysoko. Moją uwagę zwrócił szczególnie występ kamilteau, który po raz pierwszy zagrał niesłychanie starannie i czysto. Postęp jest wprost kosmiczny. Widać, że jego improwizacja była dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Tak właśnie należy robić przygotowując nagranie (występ na scenie ma prawo wyglądać nieco inaczej). Miałem ochotę dać mu całe 5 punktów!
Maciej D. - wyraźny postęp i fajna linia melodyczna.
Ania - jak zawsze ładna melodia. Na tym etapie brakuje mi jedynie bluesa. Bluesa powinno być nieco więcej. Na podkreślenie zasługują próby użycia wibrata. Nie umiem tylko powiedzieć, które to jest wibrato (przeponowe, gardłowe, policzkowe?).
O Szczypiorze nie ma się co rozpisywać, bo wiadomo że idzie w dobrym kierunku, gra bardzo ciekawie, a ostatnią HB potraktował zbyt nonszalancko.
Maciekkoperski zagrał (o ile się nie mylę) w pierwszej pozycji co automatycznie ograniczyło możliwości improwizacyjne, a często powtarzana, ładna melodyjka miała nieco ludowy charakter.

Jak zauważyliście moja ocena nie jest "fachową" analizą, bo fachowcem nie jestem. Staram się ostatnio nie wymądrzać. Muszę jednak zatrzymać się nieco dłużej przy prezentacji, która bardzo mnie zasmuciła. Ubiorę się więc na chwilę w skórę pani Elżbiety Zapędowskiej i wypowiem asertywnie prawdę.
Podczas oceny jakości nagrania stosuję (mając nadzieję, że inni też tak robią) jedno kryterium, wg. którego osoba fałszująca eliminowana jest automatycznie z tej oceny. Tak też było w przypadku nagrania Kozy. Wysłuchałem tej improwizacji z dużym zaciekawieniem, bo fajnie grał w poprzedniej edycji, a tu jeszcze zastosował dwie harmonijki. Niestety, ilość fałszywych dźwięków powaliła mnie całkowicie. Zacząłem stawiać kreski, ale po kilkunastej dałem spokój. Poza tym harmonijka Fdur, przy podkładzie G, powinna grać w trzeciej pozycji. Trzeciej pozycji nie było. Pojawił się za to, już totalny, fałsz. I pewnie występ Kozy przeszedłby obojętnie, gdyby nie fakt, że facet zajął pierwsze miejsce (ex equo). Groza!!! Na uszy Wam wszystkim padło???
Elżbieta Zapędowska powiedziała niedawno: "ludzie, którzy fałszują dzielą się na dwie grupy: tych co mają kłopoty ze słuchem i kompletnie głuchych...". Wiem, że Koza nie musi zaliczać się do żadnej z tych grup. Po prostu pewnie nie chciało mu się korygować błędów.
Do drugiej grupy wg. Zapędowskiej zalicza się u nas ktoś inny, ale bez niego nie może być Harmonijkowych Bitew i naszego forum. Graj Jarku dalej, nie przejmuj się, naprawdę robisz postępy :)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-06-23, 09:48    Odp: [GP II] HB IV - wyniki i komentarze

Dziękuję wszystkim za przyznane mi punkty oraz moim współzawodnikom za wspaniałą rywalizację :harp:
Gilva, zatkało mnie... Więc to było starannie i czysto?? Nagrałem to coś naprędce, tak po prostu, żeby wziąć udział w HB, więc o dopracowaniu pracy w najdrobniejszych szczegółach nie mogło być mowy (przed nagraniem sam jeszcze nie wiedziałem, co zagram). W ogóle długo się wahałem, czy w ogóle udostępniać moją pracę. Może powinienem robić tak dalej?? ;)

A teraz słów kilka na temat prac kolegów:

Maciek Draheim - melodycznie, a zarazem bluesowo. Bardzo podobało mi się brzmienie Twojej harmonijki.
koza - punkty dałem nie za użycie dwóch harmonijek, lecz za ciekawe riffy. Mi się podobało, zwłaszcza ze względu na dużą ilość pomysłów i to, że się nie powtarzałeś.
SZCZYPIOR - no cóż, coraz ciężej będzie Ci nas zaskoczyć, bo wiemy, na co Cię stać. Improwizacja niemniej bardzo fajna, taka, rzekłbym, w Twoim stylu.
Ania - podobnie jak u Szczypiora: wyrobiony pewien styl gry, kultywowany podczas kolejnych Bitew. Tym razem zabrakło mi punktów, co nie znaczy, że nie doceniam Twojej pracy.
Maciek Koperski - pokazałeś, że w pierwszej pozycji też można grać ciekawie (kiedyś próbowałem tak grać i wiem, jak ciężko jest znaleźć takie dźwięki, żeby wszystko brzmiało poprawnie i była w tym chociaż odrobina bluesa). Po pewnym czasie zacząłeś jednak powtarzać zagrywki, czterominutowy podkład to chyba jednak nieco za długo na granie w "straight harp"
aeroarte - jest lepiej, już prawie wszystkie dźwięki "siedziały" w tonacji. Graj dalej i nie zniechęcaj się, wszystko jest na dobrej drodze.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-06-23, 11:40    Odp: [GP II] HB IV - wyniki i komentarze

Na początek wypada mnie przeprosić Was wszystkich, ponieważ sto nie Ja zkończyłem HB, a taki jest mój obowiązek, jednak nad miastem Poznań o godzinie 23 zebrały się czarne chmury i jak zaczęły pioruny trzaskać że poprosiłem Maćka żeby zakończył HB

Maciek , wielkie dzięki !!!

a teraz zbieram sie za czytanie komentarzy, nie ukrywam, że bardzo to lubie !
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mihaś 

Wiek: 33
Posty: 9
Skąd: katowice!
Wysłany: 2008-06-25, 12:10    Odp: [GP II] HB IV - wyniki i komentarze

ja pamiętam, że u conajmniej jednej osoby poraziła mnie utrata rytmu przy improwizowaniu, czego przeboleć nie umiałem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu