Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor
Wiadomość
Sosik 

Posty: 1
Skąd: Z domu
Wysłany: 2008-06-19, 11:19    [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Chce kopić harmonijce tonacji C-dur i jaka wybrać Silver Star czy Blues Band ? Za wszystkie odpowiedzi i rady wielkie dzięki :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-06-19, 16:31    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Nie kupuj tych instrumentów ! Zrobiłem eksperyment i kupiłem ostatnio harmonijke Hering Free Blues w tonacji C własnie, i musze powiedziec że tylko nieznacznie odbiega od takich modeli jak Special 20 czy Golden Melody, a NAPEWNO o niebo lepsze od Silverek... A jej cena to 35 zł, czyli dziesięć złotych drozsze od SS a o niebo lepsze - WARTO !!!!!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-06-19, 23:21    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Narazie mam BB w C, imho chcialbym sobie kupic ta harmonijke jako druga tylko nie wiem jaka tonacja bedzie dobra do rocka ( utworow typu nirvana - smells like teen spirit), sam zastanawiam sie nad ton A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Jayp 


Wiek: 32
Posty: 13
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-07-10, 12:29    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Ja bym polecił Big River Harp (hohner) ale nie pamiętam ile kosztuje.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-07-10, 15:56    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Nie wiem, jak ten Hering, o którym pisze Szczypior, ale na pewno odradzam zarówno SS, jak i BB. To po prostu badziewia. Nieszczelne, źle zestrojone, po prostu beznadzieja! Aż się dziwię, że się Hohner nie wstydzi takiego dziadostwa sygnować swoim znakiem. I jak już gdzieś kiedyś pisałem - za fałszywy uważam argument, że "na początek wystarczy". Po pierwsze: źle się na nich gra, co początkującego tym łatwiej może zniechęcić. Po drugie: dużo łatwiej jest od początku wyrobić sobie dobre nawyki, niż potem korygować złe. A te tanie modele uczą "siłowego" grania (bo inaczej podciągi nie wychodzą) i jak potem przesiadasz się na droższego harpa, to raz-dwa go mordujesz, bo nie masz nawyku kontrolowania siły zadęcia. I po trzecie: jak masz dobry sprzęt, to nie masz na co zwalić, jak Ci coś nie wychodzi ;)

Pozdrawiam

Młynek
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rolf 


Wiek: 34
Posty: 424
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Rybnik
Wysłany: 2008-07-11, 21:15    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Nie zgodze sie z Twoja opinia :) Sam zaczynalem od Silver Star'a, kiedy nawet nie wiedzialem, ze sa harmonijki, na ktorych latwiej sie gra. I powiem szczerze, ze bardzo sie ciesze, ze na nim zaczynalem - na poczatku latwo cos popsuc, wiec lepiej popsuc SSa. Jak sie nauczysz na SS, to na innych, "lzejszych" harmonijkach, bedziesz gral dopiero dobrze. I moj jest jakos szczelny i w miare nastrojony, tak samo, jak silverki moich dwoch kolegow. Podsumowujac - na poczatek idealna ;-)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sony 


Wiek: 33
Posty: 20
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-07-15, 15:16    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Rolf napisał/a:
Nie zgodze sie z Twoja opinia :) Sam zaczynalem od Silver Star'a, kiedy nawet nie wiedzialem, ze sa harmonijki, na ktorych latwiej sie gra. I powiem szczerze, ze bardzo sie ciesze, ze na nim zaczynalem - na poczatku latwo cos popsuc, wiec lepiej popsuc SSa. Jak sie nauczysz na SS, to na innych, "lzejszych" harmonijkach, bedziesz gral dopiero dobrze. I moj jest jakos szczelny i w miare nastrojony, tak samo, jak silverki moich dwoch kolegow. Podsumowujac - na poczatek idealna ;-)


co ty za brednie opowiadasz :P .. SS to najokropniejszy instrument na ktorym mozna sie uczyc... z braku kasy no rozumiem tylko to bo nie kazdy moze wydac kolo 100 zl na harmonijke ale kiedy sie już kupi cos lepszego ja kupiłem Golden Melody(A) i sobie chwale.. a mam SS i BB... BB latwiejszy :P do dmuchania SS strasznie ociezaly
_________________
"Ilu jeszcze jest takich jak on... "
Golden Melody A, Seydel Session C,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-15, 16:54    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Co do ss, też miałem szczelną w miare fajnie grającą harmonijkę... I nie wiem czy to mi się tylko tak wydaje, czy rzeczywiście tak jest, ale w ss chyba jest ciut szerszy (milimetr, może dwa) rozstaw kanałów... Dzięki temu łatwiej nauka idzie lecz jak przeszedłem na specjala musiałem znów nauczyć się trafiać w pojedyńczy kanał (co prawda przestawienie się na s20 zajęło mi jeden wieczór). Ogólnie myślę, że ss nie jest aż tak tragiczny do nauki gry, i jeśli ktoś dopiero zaczyna przygodę z harmonijką, ze względu na cenę poleciłbym mu ss... Gdyby się okazało, że był to słomiany zapał to te 20 zł można przeżyć ;)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-15, 17:28    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Sam rozstaw kanałów może nie jest jakoś znacząco szerszy, za to sama harmonijka jest stosunkowo duża w porównaniu np. z Special20. Na tych obecnie produkowanych Silverkach ciężko jest się czegokolwiek nauczyć, postępy u mnie zaczęły się dopiero wraz z kupnem Blues Harpa. W tej chwili mój BH już dogorywa, ale na nim nauczyłem się podciągu, tongue blockingu i kontrolowania oddechu, dzięki czemu teraz mniej niszczę moje harmoszki. W dalszym ciągu używam BH do eksperymentów oraz do grania w niesprzyjających warunkach :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-15, 17:40    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

kamilteau napisał/a:
Na tych obecnie produkowanych Silverkach ciężko jest się czegokolwiek nauczyć, postępy u mnie zaczęły się dopiero wraz z kupnem Blues Harpa.


I tu się zgodzę, generalnie u mnie postępy również zaczęły się dopiero po kupieniu Special 20, lecz tak jak mówiłem, jeśli ktoś nie jest pewny czy harmonijka to będzie właśnie instrument dla niego, szkoda 80zł...

By the way:

kamilteau napisał/a:
kontrolowania oddechu


Mógłbym prosić trochę szerzej w osobnym temacie, gdyż nie znalazłem tego tematu na forum, ani na innych stronach harmonijkowych (gdzie ktoś by poświęcił temu ważnemu zagadnieniu troszkę więcej uwagi ;) )...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-15, 17:59    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

No to może tutaj napiszę, co przez te kilkanaście miesięcy udało mi się ustalić na temat kontroli oddechu podczas grania:
Najważniejsze, aby jak starać się jak najdłużej utrzymać stan, w którym nie jesteś ani kompletnie "wypompowany" (nie masz już z czego dmuchać) ani całkowicie wypełniony powietrzem. Chyba najprostszą metodą ratowania się w sytuacjach kryzysowych jest dmuchnięcie lub zassanie (zależnie od sytuacji) akordu - oczywiście nie zawsze pasuje to do utworu, ale przy graniu bluesa w 2. pozycji z reguły tak.
Inną sprawą jest miarowość oddechu. Tutaj nie ma innej opcji - trzeba ćwiczyć melodie, starać się je grać coraz szybciej, ale jednocześnie równiutko - na początku męczarnia dla przepony, ale grunt to opanowanie. Ze swojej strony polecam "The Sailor and the Maid" JJ Milteau - najpierw powoli, spokojnie, aż do oryginalnego tempa :)
No i może jeszcze poruszę kwestię kontroli oddechu przy bendingu. Przede wszystkim - nic na siłę! Nic tak nie niszczy harmonijki jak siłowo robiony podciąg, poza tym brzmi on fatalnie, zwłaszcza przy graniu z mikrofonem. Staraj się robić podciąg wargami bądź krtanią, tak jest najczyściej i najbezpieczniej.
No, to tyle z mojej strony :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-15, 18:15    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Ja jednak z powodu mnogości pytań uważam że to materiał na osobny temat, admina prosiłbym o przeniesienie :P

kamilteau napisał/a:
Staraj się robić podciąg wargami bądź krtanią


A jeśli ja poprostu inaczej układam język, powietrze inaczej wychodzi z kanału i dźwięk się obniża? Na 6 kanale nie zmieniam siły wdechu i podciąg wychodzi czysto, na innych już jest ciut gorzej...

kamilteau napisał/a:
Chyba najprostszą metodą ratowania się w sytuacjach kryzysowych jest dmuchnięcie lub zassanie (zależnie od sytuacji) akordu


A można ratować się nosem? ;>
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-07-15, 18:46    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Over napisał/a:
A jeśli ja poprostu inaczej układam język, powietrze inaczej wychodzi z kanału i dźwięk się obniża?


Tak też możesz, najważniejsze, aby nie robić tego na siłę. Z krtanią jest o tyle łatwiej, że im bardziej obniżasz krtań, tym bardziej obniżasz dźwięk. Na 6 kanale podciąg czasem wychodzi sam nieproszony, zwłaszcza gdy dopiero co "rozdmuchujemy" nową harmonijkę.
Owszem, można ratować się nosem, a akord czasem warto wykorzystać nie tylko w celach ratunkowych, ale też w celu zwiększenia dynamiki utworu.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 2 punkt(ów):
Over, Cadogan
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-15, 18:50    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Dzięki, pkt, za fatygę :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Młynek 


Wiek: 55
Posty: 730
Otrzymał 68 punkt(ów)
Skąd: Budapeszt
Wysłany: 2008-07-15, 23:01    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Tak czy inaczej - wszystko o czym pisze kamilteau dotyczy już instrumentów ze średniej półki. SS czy BB uczą czegoś dokładnie odwrotnego: nie techniki, a siły. Bo na tych badziewiastych modelach inaczej grać po prostu się nie da. Dlatego je odradzam. Zakładam bowiem, że ktoś, kto wykazał się już taką aktywnością, że zalogował się na specjalnym forum, aby znaleźć informacje - jest raczej zaangażowany i nie jest to słomiany zapał, który przejdzie po tygodniu. Więc polecam wydać te parę złotych więcej i kupić jednak coś porządniejszego. Marine Band Classic można dostać już od 65 PLN, to nie majątek, a różnica - nie do przecenienia. A wielbicielom SS czy BB powiem tyle: mój dziadek, który swoją karierę motoryzacyjną zaczął od "Syreny" i na niej zakończył - do końca życie utrzymywał, że to najlepsze auto na świecie i wszystkim je zachwalał. I ze swojego punktu widzenia pewnie miał rację - bo on innego auta po prostu nigdy nie poznał... Ale to nie znaczy, że naprawdę nie ma lepszych samochodów, niż "Syrena"...
_________________
"Skoro uważacie, że blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-07-15, 23:09    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Kontrola oddechu to w sumie najważniejsza rzecz w grze na harmonijce. I główne zasady. Żeby uzyskać najlepsze brzmienie powinno grać się energicznie, ale nie szaleńczo mocno. Do tego należy się zrelaksować, tak, żeby nie "dmuchać" i "wsysać", tylko oddychać. Oddech powinien wychodzić z głębi, z przepony, a nie z górnych partii płuc. Nosem ratować się można, ale to sprawia, że mniej powietrza przechodzi przez instrument, przez co mamy utratę brzmienia. Należy też odpowiednio planować grę, żeby uniknąć niespodzianek, o których pisał Kamil. Po pewnym czasie stanie się to wręcz naturalne i nawet nie zauważysz, kiedy dojdziesz do proporcji 7 dźwięków wsysanych na jeden dmuchany :) . Warto też wprowadzić akordy jako stały element. Pozwalają one dodać numerowi pulsacji, stanowią element perkusyjny, a dodatkowo w ułamku sekundy pozbywasz się mnóstwa powietrza. Co do podciągu. Obniżamy krtań, język, gardło. Ważne, żeby obniżać dźwięk techniką, a nie siłą zassania. Skoro nie wsysasz mocniej, a dźwięk wychodzi i jest ładny, to jest dobrze. Taka metoda oszczędza życie harmoszce i nadaje lepszego brzmienia, a to chyba jest główny priorytet.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Over 


Wiek: 37
Posty: 191
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-16, 00:48    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Młynek napisał/a:
Zakładam bowiem, że ktoś, kto wykazał się już taką aktywnością, że zalogował się na specjalnym forum, aby znaleźć informacje - jest raczej zaangażowany i nie jest to słomiany zapał, który przejdzie po tygodniu.


Uwierz mi że tak nie jest :) Zobacz ile osób jest zalogowanych, a nie napisało ani jednego postu, co raczej o czymś świadczy (i nie koniecznie o tym, że wszystkie odpowiedzi już tu znaleźli)...

Maciek, akordy... No właśnie, chciałbym coś o nich więcej wiedzieć, na tym forum jest całkiem mało o nich napisane... Czy są jakieś zasady tworzenia akordów, czy może to czysta improwizacja (słowo nr. 1 na tym forum :P )... I jedno mnie ciekawi, mianowicie, czy można całą piosenkę wygrać na akordach, jak tak to jakie dźwięki powinniśmy dobrać (dwa sąsiednie kanały?)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Makoovka 

Wiek: 30
Posty: 2
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-07-16, 13:03    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

hmm...moze nie cala piosenke,ale mozna by poakompaniowac akordami.
jest cos takiego jak dżem na 2 harmonijki.
jedna akompaniuje akordami a druga jedzie solówkę.
tu masz taki schemat przykładowy:
(1,4) (1,4) (1,4)
(1,2,3,4) (1,2,3,4) (1,2,3,4)
1,2,3,4 1,2,3,4
(1,2,3,4)
jest to taki synkopowany schemat - ósemka,ćwierćnuta,ósemka
dopiero od tego akordu na wydechu stosuje sie 2 ćwierćnuty i na koniec półnuta

ciekawie sie robi jak druga harmonijka jedzie solówkę
polecam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarek 


Wiek: 48
Posty: 44
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Siemianowice
Wysłany: 2008-07-22, 22:34    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Over, tytuł wątku to "Jaką harmonijkę wybrać". Jak chcesz pytać o akordy to utwórz nowy wątek w osobnym dziale. Inaczej uprawiasz "thread hijacking", czyli uprowadzenie wątku.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoobselberg 

Wiek: 34
Posty: 8
Skąd: Rembertów
Wysłany: 2009-03-10, 19:52    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

takie pytanie: zastanawiam się nad kupnem Hohnera Golden Melody lub Big River Harp. Różnica w cenie wynosi na Bratpolu ok. 20 zł. Czy jest między tymi harmonijkami jakaś różnica klas? Którą powinienem wybrać? Dodam że gram od kilku miesięcy, póki co na Bluesbandzie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-03-11, 18:46    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

SS na początek nie jest taki zły. Choć może lepiej to rozwinę.
Co prawda - są beznadziejne :D Ale... warto pograć na takim dziadostwie żeby docenić coś dobrego. Tak czy inaczej, nawet do bardzo czułych harmonijek trzeba mieć wyćwiczony oddech a dla kogoś kto zaczyna dopiero grać dynamiczna zmiana wdechu na wydech (i odwrotnie) zawsze wiąże się z niekontrolowaną siłą, więc na początku warto wydmuchać wszystkie stroiki z SS, żeby wiedzieć że jest jakiś próg za który lepiej nie przechodzić. Jednocześnie - potwierdzam słowa przedmówców co do SS ale to moje zdanie też radzę wziąć pod uwagę.

hoobselberg: czy różnica klas jest - tego nie wiem, natomiast mogę powiedzieć Ci, że jak przesiądziesz się na obojętne którą z nich z Bluesbanda to poczujesz ogromną różnicę. Jeśli zbierasz zestaw tonacji, w których chcesz grać to nie zaszkodzi mieć obie.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zeelof 

Wiek: 32
Posty: 25
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2009-03-11, 20:33    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Nie polecam w żadnym wypadku Silver Stara. Instrument jest nieszczelny i trzeba się namęczyć przy wydobywaniu dźwięków. Sam dopiero się uczę gry na harmonijce a zdecydowałem się na Silver Stara ze względu na cenę i opinię sprzedawcy który [i]prawdopodobnie[/i] nie zna się na tych instrumentach... Jak byś poszperał po forum to znajdziesz moje posty w których zadałem pytanie jaki instrument najlepiej wybrać na start i polecane było wiele instrumentów lecz ja to olałem... Teraz decyzji żałuję i mierze się z zakupem Suzuki HarpMaster również w tonacji C. Harmonijka jest polecana i używana również przez zawodowców w tym temacie a stosunek jakości do ceny jest rewelacyjny. Harmonijka kosztuje w granicach 70zł i jest najtrafniejszym moim zdaniem wyborem a opinię taką wystawiam poprzez pozytywne komentarze od różnych harmoniarzy takich jak np. Roman Badeński. Tak wiec jak na poważnie mierzysz się z grą na tym instrumencie radzę wydać te kilkanaście złotych i być zadowolonym uczniem i się łatwo nie zniechęcić do gry...
_________________
Jak zadałem głupie bądź istniejące pytanie to przepraszam...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kaamil 

Wiek: 31
Posty: 14
Skąd: Opole
Wysłany: 2009-03-11, 21:02    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

dzisiaj doszedł harpmaster wczoraj wysłany z Białystoku a dzisiaj w Opolu :D i to naszą pocztą :] . Jest to mój pierwszy harp ale moge go już polecić
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
oxygen48 


Wiek: 30
Posty: 8
Wysłany: 2009-06-09, 17:21    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

hejka :D jestem tu nowa i mam pierwsze pytanie.Mam zamiar kupić harmonijkę ,będzie to moja druga i nie mam pojęcia jaka wybrać no i w jakiej tonacji oczywiście.Zaczęłam grać na Hohner Silver Star C,ale ona jest jakaś sztywna :? ,a poza tym chce się przerzucić na Blues.Myślałam aby kupić Hohner Golden Melody ale nie wiem czy się nada i w jakiej tonacji powinna być żeby miała głębokie,ciepłe brzmienie.
z góry,dzięki :]
_________________
oxygen48
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2009-06-09, 18:29    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Na bluesa Golden Melody nieszczególnie się nadaje. Strój równomierny zastosowany w niej powoduje, że akordy nie brzmią zbyt zachęcająco. Jeżeli masz już jakąkolwiek harmonijkę w C, to chyba teraz pora na A. Model? Dział "Sprzęt" zaprasza, od siebie mogę doradzić Hohner Special 20, Marine Band Deluxe, albo z tańszych Hering Free Blues :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
oxygen48 


Wiek: 30
Posty: 8
Wysłany: 2009-06-10, 16:30    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Dzięki wielkie,kupiłam dzisiaj special 20 i jest strasznie fajna :D
_________________
oxygen48
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-06-10, 16:44    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Bardzo dobry wybór. A jaka tonacja?
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
oxygen48 


Wiek: 30
Posty: 8
Wysłany: 2009-06-10, 16:45    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Tonacja A
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
hoOn 


Posty: 148
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: wro
Wysłany: 2009-06-10, 17:19    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

Tydzien temu ja tez kupilem po Blues Harpie w C i jestem mega zadowolony! Super jest jak na razie pod kazdym wzgledem a przede wszystkim pod tym , ze mi nie ciacha kacikow ust jak te blaszki od MS.. :razz:
_________________
beltam blekit w glowie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gofator 


Wiek: 40
Posty: 166
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: Otmuchów
Wysłany: 2009-06-10, 18:50    Odp: [Rada] Jaka harminijke wybrac ?

MS-owe blaszki są masakryczne. a dziś dotarł do mnie Seydel Blues session w tonacji A. I tam to w ogóle kulka- wszystko pięknie okrągłe :)
_________________
Hooray, Hooray, These Women Is Killin' Me
Zanim założysz nowy temat zaglądnij tutaj ->
http://forum.harmoszka.co...cych-vt2606.htm
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi