Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 21:18    [Problem] Kolekcja harmonijek

Zacząłem się zastanawiać ostatnio co z tym fantem zrobić.
Przez wakacje będę miał trochę więcej gotówki i planuje zakup harmonijek w kilku tonacjach by mieć taki mini podstawowy zestaw (i może jakąś walizeczkę by mieć je w jednym miejscu i nie szukać po całym pokoju ;) ).

Mam już Special 20 w tonacji "A" , w tonacji "C" przyjdzie do mnie na dniach.

Przyzwyczaiłem się do Special 20 i lubię jego brzmienie ale czy kolekcja samych Speciali to dobry pomysł ??
Zostać przy tym co znam i czuje się dobrze czy próbować czegoś nowego??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 21:23    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Skoro Special 20 Ci pasuje, to najbezpieczniej jest go nie zmieniać. Jednak wg mnie warto pokusić się o wypróbowanie czegoś innego. Może znajdziesz swój drugi ulubiony model? Ja staram się, żeby każda nowa harmonijka to był inny model i inna tonacja. Dzięki temu poznaję różne instrumenty, ich wady i zalety, a w efekcie wiem coraz lepiej czego tak na prawdę oczekuję od harmonijki. Zrób jednorazowy eksperyment. Jeżeli taka forma Ci przypasuje, to próbuj dalej :D , jak mimo wszystko Special okaże się najlepszy pod każdym względem, zostań przy nim. Jednak wg mnie różnorodność pomaga.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 22:13    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

A jak to jest z drewnianymi korpusami bo myślałem żeby spróbować coś z drewnem.
Tylko, że jak gram to mam dość duży "ślinotok" ;) i czy to nie będzie problemem.
Kilka drewnianych mogło by wzbogacić moją kolekcje, ale boje się, że będą pęcznieć.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 22:18    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Marine Band Deluxe i Blues Harp nie pęcznieją (przynajmniej mi), ale jak harmoszka pęcznieje, to odrobina wosku pszczelego, który kupisz w każdej świeczkarni i po problemie. Po prostu pojemnik z woskiem wkładasz do garnka z gorącą wodą. Czekasz, aż się roztopi. Zanurzasz pędzelek w ciekłej miksturze. Dwa pociągnięcia i po problemie. Odstawiasz grzebień na dobę, potem polerujesz suchą szmatką, skręcasz i masz super customowaną harmonijkę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
Sandokan
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 22:21    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Dzięki za rewelacyjną podpowiedz :) teraz już wszelkie obawy się rozwiały więc znajdę sobie coś fajnego w drewnie :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 22:24    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Nie ma problemu. Ja tak zaimpregnowałem Seydel'a Blues Solist i jestem bardzo zadowolony. Tylko wosku wystarczy naprawdę odrobinka, żebyś nie musiał topić go przez 2 godziny, jak nawalisz pełen słoik ;) . Jak harmoszka jest dla Ciebie zbyt kanciasta, wcześniej wyrównaj korpus papierem ściernym (i przetrzyj po powierzchni, żeby usunąć stary, cieknący impregnat, jeżeli taki był). Nic trudnego.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 22:41    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

To chyba następna jaką sobie sprawie to Blues Harp w "Bb" :) Bo słyszałem jak na niej gra Gussow i bardzo mi przypadła do gustu.

Mam już jako taki obraz jak budować swoją małą kolekcje. Jak mi przypasuje Blues Harp to będę miał z dwóch typów, a może jakaś jeszcze po drodze wpadnie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 22:45    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Marine Bandy wypróbuj, Seydel na prawdę świetne harmonijki robi, a Blues Harp jest dobry, ale nie rewelacyjny. Jak już eksperyment, to próbuj wszystkiego co Ci wpadnie ;) .
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 22:59    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Marine Band ma jeden malutki mankament, a mianowicie gwoździki co trochę mi nie pasuje bo wolę w pełni rozkręcalne harmonijki. Mogę oczywiście przerobić ale wiem z doświadczenia że znalezienie 4 identycznych śrubek i tego typu "nakrętek" to problem a takie dosztukowane nie będą wyglądać fajnie.

Może Marine Band Deluxe ale jeszcze nic o niej nie wiem i kosztuje około 130 zł.
Co do Seydel to musiał by być chyba Blues Solist bo wolę najbardziej klasyczny kształt harmonijek.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 23:01    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Wejdź na mój kanał na YouTube:

www.youtube.com/harmonicapl

Tam znajdziesz recenzje wyżej wymienionych harpów. Zarówno Deluxe'a jak i Seydel'a polecam Ci z czystym sumieniem (oczywiście Seydel'a po woskowaniu).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 23:13    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Bardzo fajne recenzje :) Przydały się :)

Ale jeszcze jedna rzecz bo jak kolekcja harmonijek to jaki futerał sobie sprawić bo biorąc choćby 4 to noszenie każdej w osobnym pudełku nastręcza już niewielkich problemów.

Czy są jakieś niefirmowe i czy jakieś polecacie ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-06-18, 23:30    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Zrobić samemu :D . W dziale "Sprzęt->Miękki pokrowiec" czy w galerii są forumowe propozycje, np. Super Walizka od Aero, czy moje urządzenie ze starego nesesera. Wystarczy się rozejrzeć.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Sandokan 

Wiek: 42
Posty: 21
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 2008-06-18, 23:46    Odp: [Problem] Kolekcja harmonijek

Masz racje walizka w wykonaniu Aero jest zawodowa, myślałem kiedyś o tym i już robiłem coś podobnego [futeralik na kości do gry w RPG ;) ].

Poszukam tylko materiałów i biorę się do roboty , tylko może mniejszą ;) na początek :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu