Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-06-13, 00:29    [Hohner] Hot Metal

Tak jak w tytule - swego czasu Hohner produkował harmonijkę o nazwie Hot Metal. Miał ktoś z Was może styk z tym sprzętem?? Dlaczego obecnie nie znajduje się w sprzedaży i jaki model jest ewentualnie jego następcą??
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
sony 


Wiek: 33
Posty: 20
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Mielec
Wysłany: 2008-06-13, 09:30    Odp: [Hohner] Hot Metal

Hohner raczej dalej ja produkuje skoro jest w sprzedazy :P

http://www.amazon.com/Hoh...y/dp/B0002GWMSK

http://www.musiciansfrien...nica?sku=420567
_________________
"Ilu jeszcze jest takich jak on... "
Golden Melody A, Seydel Session C,
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-06-14, 17:02    Odp: [Hohner] Hot Metal

W takim razie przepraszam, jest sprzedaży, ale nie u nas :P Na oficjalnej stronie Hohnera nie znalazłem tego modelu, więc uznałem, że został wycofany ze sprzedaży.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Conex 


Posty: 353
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Tychy
Wysłany: 2008-06-19, 01:39    Odp: [Hohner] Hot Metal

Grzebień i blachy z tego co widzę zbliżone do BigRiver Harp'a... co ma w środku nie mam pojęcia.
_________________
| PrezentPrzez.Net -> Koniec z nietrafionymi Prezentami!
| Portfolio graficzne
| Lepsze wyniki w wyszukiwarkach
| Świat gorących samochodów
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Konar 

Wiek: 45
Posty: 3
Skąd: aktualnie Warszawa
Wysłany: 2008-07-13, 21:51    Odp: [Hohner] Hot Metal

HotMetal to zdaje sie ta sama liga co PocketPal, BluesBand itp.
Najniższa półka.
_________________
Entuzjasta
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2012-12-07, 19:46    Odp: [Hohner] Hot Metal

Pozwolę sobie odkopać temat.

Dostałem kiedyś egzemplarz Hot Metal'a jako gratis podczas zakupów w sklepie muzycznym. Jest w tonacji F#. Instrument strasznie nie szczelny. Nigdy nie był używany - raz, że nie brzmi jakoś ciekawie, a dwa, że tonacja mało utylitarna - tak tylko co by podmuchać. Tak sobie pomyślałem, że może wysłać ją do pana minigunmen'a co by w niej trochę podłubał i może wyszłoby coś ciekawego.

Niemożna wiele o tym modelu znaleźć informacji, więc trudno ocenić, czy warto coś z tym robić? Jakaś opinia użytkownika Hot Metal'a?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 20:20    Odp: [Hohner] Hot Metal

Z tego co widzę to to jest coś warte około 20zł, chyba nie warto tego "tuningować". Myślę że "nieszczelność" to głównie wina jakości stroików - materiału.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jaszczur 


Wiek: 33
Posty: 152
Otrzymał 22 punkt(ów)
Skąd: Lublin/Parczew
Wysłany: 2012-12-07, 21:02    Odp: [Hohner] Hot Metal

Tak się zastanawiam - po co Hohner produkuje tyle odmian tanich harmonijek?
Pocket Pal, Blues Band, Hot Metal, Old Standby (nie classic, tylko nowa produkcja z Chin), Silver Star
Przecież to tak naprawdę jedno i to samo, a i cena niemal identyczna. Główna różnica to pokrywy, czasem nawet tylko grawerunek - reszta po prawdopodobnie ten sam bebech. A jakość - wiadomo.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2012-12-07, 21:14    Odp: [Hohner] Hot Metal

Kapitalizm, Jaszczur, kapitalizm. Sprzedajesz to samo na różne sposoby, wtedy lepiej idzie. Moim zdaniem to jest dobre :) Dla niektórych harmonijka to tylko gadżet który nie robi różnicy czy jest dobry, czy kiepski. Ponadto harmonijka to przedmiot, z którym się utożsamiamy często w większym stopniu - z przedmiotem - niż tylko na nim gramy. Różne rodzaje/estetyka przemawiają do różnych odbiorców, zależnie od ich potrzeb emocjonalnych. Ważne, żeby muzycy kupowali te dobre.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pan_Jakub 

Wiek: 34
Posty: 93
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Słupsk/Radom
Wysłany: 2013-01-28, 00:18    Odp: [Hohner] Hot Metal

Ostatnio wysłałem większość moich instrumentów do customizacji i w domu został mi m.in. ten nieszczęsny Hot Metal w F#. Ciągnęło do diatoników, więc musiałem na czymś pograć. Powiem Wam, że jednak ten model nie jest taki zły. Cipnie wygląda, ale da się grać. Pomijając nieszczelność (gram bardzo dużo ostatnio na chromatyku bez wentyli - Standard 48 od Seydla, więc moje płuca przyzwyczaiły się do pracy z nieszczelnościami) zaczęła brzmieć całkiem przyjemnie. Osobiście nie przepadam zbytnio za Hohnerami, bo u wszystkich z którymi miałem do tej pory styczność dźwięk wydobywa się ciężej niż z instrumentów innych producentów (głównie Suzuki) - tak jest i w Hot Metalu. Podciągi jednak cholernie ciężko - więc do bluesa nie bardzo. Super brzmią na niej jigi irlandzkie.
Został mi również na stanie Tombo FolkBlues i zdecydowanie przyznam, że Hot Metal brzmi od niego o niebo lepiej...

Tak więc Hot Metal z półki na muzyczne rupiecie, całkiem słusznie trafia do case'a.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu