Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
siwiec 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2008-03-02, 11:01    [Problem] Kanały

Witam po raz drugi.

Nie iwiem co jest z 2 i 3cim kanałem. Żeby wydobyć z nich jakikolwiek dźwięk musze zadąć jak trębacz gównie gdy wciągam powietrze. 3ci wogóle potwornie zaczął brzmieć. Gdy zagram (23) to chodzą bez zastrzeżeń ale jak pojedyńczo to jak stary klakson w samochodzie. W czym może być problem ? Może ona się "dociera" ? Może jakiś paproch tam jest ale zabardzo nie wiem jak czyścić harmonijki. Dziękuje z góry za pomoc.


Pozdrawiam
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pawlikar 


Wiek: 34
Posty: 90
Otrzymał 17 punkt(ów)
Skąd: Wolsztyn
Wysłany: 2008-03-02, 11:29    Odp: [Problem] Kanały

A jest tak od samego zakupu czy dopiero od jakiegoś czasu?
Gdy zaczynałem grać na moim BluesBandzie miałem coś podobnego. Zdarzało się że wilgoć, ślina utrudniały drganie stroików (u mnie na 5 i 4 kanale). Warto harmonijkę rozgrzać w rekach przed graniem wtedy para nie osiada na blaszkach. Jeśli stwierdzisz że to nie to, chyba trzeba by ją rozkręcić i przy pomocy kartki przetrzeć stroiki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
siwiec 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2008-03-02, 11:55    Odp: [Problem] Kanały

Wczoraj kupiłem. I dziś ćwiczyłem troche później chciałem znów i takie dźwięki nijakie. Czasem jak chce wciągnąć na 3 to wcale dźwięku nie ma;/ Chyba zjadłem.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-03-02, 14:23    Odp: [Problem] Kanały

To nic z harmoszką prawdopodobnie, tylko z techniką. Stary problem drugiego kanału, u Ciebie także na trzecim występujący. Skoro razem grają, to znaczy, że są dobre. Spróbuj wciągać lżej, bardziej naturalnie, trzymając harmonijkę wsuniętą głębiej w ustach. Jeżeli to nie pomoże, wypróbuj jednoczesne wciąganie powietrza przez nos. Jak Ci się technika wsysu poprawi, to i problem zniknie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
siwiec
siwiec 

Wiek: 31
Posty: 4
Skąd: Strzyżów
Wysłany: 2008-03-02, 15:37    Odp: [Problem] Kanały

Dzięki #Maciekdraheim faktycznie jednoczesne wciąganie powietrza przez nos dało efekty.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-05-19, 18:40    Odp: [Problem] Kanały

mam taki problem kanał 1,2 i troche 3 jak się dmucha to stroiki mocno się trzesa, dzwiek jak sie dobrze dmuchnie jest OK, ale troche to denerwujace, czy wy tez tak macie czy to wada mojej harmonijki ( mam blues banda)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-19, 20:09    Odp: [Problem] Kanały

Stroiki się trzęsą, bo na tej zasadzie wydawany jest dźwięk, czuje się wibrację całej harmoszki, a im niższa tonacja i niższe dźwięki, tym wibracje są silniejsze. Na G cała harmocha w dłoniach chodzi.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-19, 21:42    Odp: [Problem] Kanały

A co dopiero powiedzieć o harmoszce w LowD :D Tam wystarczy stuknąć w pokrywę w okolicach najdłuższych stroików aby poczuć ich wibrację. Ale na harmoszce w C coś takiego nie powinno się zdarzać, nie znam jednak zbyt dobrze specyfiki Blues Banda.
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
hoobselberg 

Wiek: 34
Posty: 8
Skąd: Rembertów
Wysłany: 2008-07-05, 19:04    Odp: [Problem] Kanały

tak ja też mam ten problem na drugim kanale, także na bluesbandzie.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
prondek 


Wiek: 41
Posty: 27
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-07-07, 08:05    Odp: [Problem] Kanały

Ostatnio posypał mi się 7 i 8 kanał. Okropne, bo już sobie poradziłam z wdechem na 5-tym kanale. Wystarczyło, żebym ciągnęła bardziej z przepony i trochę przez nos. A przy tych dwóch nic nie działa. Czasami po dłuższym kombinowaniu na pół sekundy wpadam w czysty dźwięk, ale nie potrafię załapać jakim cudem. Czuję się, jakbym się uwsteczniła :/
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu