Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-16, 16:48    4,5,6 kanal na wdechu- 3 naraz-dziwne

W harmonijce Hoohner special 20 siadły mi kanały 4,5,6 na wdechu. Znaczy sie "siadły" gdy biorę harmonijkę nie wydobywają sie żadne dzwiękie na wdechu w tych kanałach. jak zassam z całej siły coś jaby sie "oddyka" przez kilka wdechów działają normalnie, a potem znowu to samo. Co to może być? Jak się z tym uporać?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-16, 16:51    Odp: 4,5,6 kanal na wdechu- 3 naraz-dziwne

Żeby odetkać kanał, musisz zrobić podciąg, czyli sprobować obniżyć. Ja miałem tak na Marynce Deluxe. Jednak po pewnym czasie problem wracał. Rozkręciłem harpa i bardzo lekko odgiąłem stroiki od blachy (tak naprawdę pojeździłem tylko kartką pod nimi).
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Burber 


Wiek: 32
Posty: 218
Otrzymał 7 punkt(ów)
Wysłany: 2008-05-16, 17:43    Odp: 4,5,6 kanal na wdechu- 3 naraz-dziwne

Tak jak powiedział Maciek. niekiedy trafi sie harmonijka, którą trzeba poprawić. miałem tak w 2 swoich blues harpach, ale jak rozkręcisz to widać, gdzie jest za mały albo za duży odstęp. Trzeba tylko robić to delikatnie, bo łatwo nadłamać stroik.
_________________
Człowiek nieuzbrojony sprowadza na siebie wiele złego, w tym powszechną pogardę
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Papuga 


Wiek: 32
Posty: 150
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-16, 22:55    Odp: 4,5,6 kanal na wdechu- 3 naraz-dziwne

Na popodcągałem, troche sie poprawiło, juz daje dzwięk ale jeszcze czasem sie przytyka, rozkręciłem i przeczyściłem. Odleży troche i zobaczę co dalej. Na razie nie chce dotykać stroików, ale jak nic nie pomoże to się za nie wezme bo harmoszka tak czy siak nie będzie grać. Czyli gorzej już być nie może:D
_________________
Mały instrument, wielka moc.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu