Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Advent Child 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: że znowu
Wysłany: 2008-05-14, 22:55    [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Witam wszystkich

Otóż zakupiłem sobie harmonijkę - jakąś taką tania - dla przyjemności grania i zabawy z uczenia się dźwiękami. No i tu zaczyna się mały problem kiedy poszedłem do sklepu osoba znana jako - sprzedawca - pokazał mi Harmonijki - takie same A,B,C,D [ Chyba] I pytał się czy totalny spontan czy profesorka a ja mówie że totalny spontan to zaproponował C lub A no skoro mam na imię Adam to wybrałem A ! xD

No to teraz moje pytanie i prosze o pomoc

Czy to coś zmieni ? w mojej grze prostych fajnych melodyjek ? czy tonacja "C" jest bardziej weselsza? xd Bo widzę że wszyscy ją wybierają

@edit
Czyli jeżeli jestem "bogaty i rozpuszczony" Mam sobie kupic tonacje "C" bo się szybciej nauczę?
Ostatnio zmieniony przez Advent Child 2008-05-15, 00:08, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-05-14, 23:21    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Advent Child, A tez jest dobre i tez ja czesto wybieraja, jak do prostych to napewno sie nada no i do tych trudniejszych moze(pisze moze bo jest tania i raczej wszystko na niej nie wyjdzie). JEsli chodyi o czesty wybor tonacji C to dlatego, ze jest ona najlepsza dla poczatkujacych( i nie tylko) i jest na nia wiele nagran co napewno ulatwia nauke
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-05-14, 23:28    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Wybierają ją dlatego że jest najbardziej wyśrodkowaną i najłatwiejszą w graniu tonacją ( niskie mogą potrzebować więcej powietrza a na wysokich mogą nie wychodzić podciągi tak jak sie tego chce). Ponad 90% wszystkich zagrywek pomagających w nauce jest nagrana właśnie na harmonijkach w tonacji C i dlatego jest najlepsza dla początkujących. Wysokość tonacji nie ma znaczenia w wesołości... ( fajnie to ująłeś) Nie potrafię tego jakoś mądrze wytłumaczyć... Ale harmonijka to nie gitara i żeby zagrać dany utwór z podkładem trzeba mieć harmonijkę w odpowiedniej tonacji. Ale spokojnie na początek wystarczy ci jedna. Bez podkładu możesz zagrać wszystko obojętnie w jakiej tonacji jest harmonijka... Pewnie trochę pokręciłem... Poprawcie mnie, albo usuńcie posta jak wprowadzam kogoś w błąd
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-05-14, 23:48    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Świetnie to ująłeś bartek215. Ja bym dodał, że z podkładem też zagrasz wszystko - tylko, że podkład musi być w takiej samej tonacji jak Twój instrument, a ściślej jak pozycja, której używasz.
He he ale Ci powedziałem, co nie?

Generalnie nie zawracaj sobie tym głowy, na to przyjdzie czas trochę późnej :D .
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-05-15, 00:11    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Myślę że bartek bez tych śmiesznych cyferek wystarczy :D Także jakby sie ktoś do mnie zwracał to proszę bez 215 :) A tak żeby nie było off topu to teraz kolego powiedz nam jaką to harmonijkę cytuję: "jakąś taką tania" zakupiłeś?? stawiam że to silver star bo mówisz ze do wyboru były rożne tonacje...
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Advent Child 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: że znowu
Wysłany: 2008-05-15, 08:20    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

@up
Zgadłeś O.o

Jeszcze jedno pytanie
o co chodzi [jak oglądałem filmy]
Z tą śrubka po prawej ;d O.o
_________________
http://img180.imageshack....2/5br2tubl1.png
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
bartek215 


Wiek: 35
Posty: 153
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Lewin Brzeski
Wysłany: 2008-05-15, 10:03    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

eee??? Jaką śrubką??
_________________
A my siedzimy... Nic się nie dzieje...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-05-15, 10:05    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

ja myślę, że tu chodzi o harmonijkę chromatyczną. Ta śrubka to przesuwka.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-15, 16:19    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

No chyba właśnie chodzi o register w chromatyku. Nie zawracaj sobie jednak nim na razie głowy, na harmonijkę chromatyczną przyjdzie jeszcze czas :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Advent Child 

Wiek: 34
Posty: 3
Skąd: że znowu
Wysłany: 2008-05-15, 17:27    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Ok Dzięki

Jeszcze jedno macie jakieś tab [chyba tak to się zwie :D ] Takie proste do nauki jak wlazł kotek na płotek :D <już to ogarnąłem>
i żeby było czuć to coś że właśnie tak to brzmi ;p
_________________
http://img180.imageshack....2/5br2tubl1.png
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aris2423 


Wiek: 33
Posty: 168
Otrzymał 6 punkt(ów)
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-05-15, 18:25    Odp: [Pytanie] Moja Harmonijka - Tonacja

Advent Child, tu masz tego troszke http://www.harmoszka.com/tabulatury/index.htm

ni i jeszcze http://gilus5.fm.interia.pl/ ta masz rozne Taby i jeszcze pliki z ich wykonaniem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu