Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kocurro 

Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-05-08, 19:26    [Problem] Kanały 2 i 3

Witam,
Niecały rok temu kupiłam mojego Silvera i pograłam pare tygodni. Jako że po tym czasie zaczęłam się źle czuć i nie miałam siły żeby grać zaprzestałam zabawę z harmonijką.
Ostatnio jest coraz lepiej, więc wróciłam do gry. Jednak widzę że i z moją harmonijką nie jest najlepiej;
kanały 2 i 3 przy wciąganiu powietrza wydają przytłumione, fałszywe dźwięki, natomiast przy wdmuchiwaniu jest całkiem nieźle(choć nie idealnie)
Czy to wina tak długiej przerwy? Da się to jakoś naprawić? :(
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
norek_norek 

Wiek: 33
Posty: 14
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-05-08, 19:58    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Mimo że też jestem początkujący to pozwolę sobie zabrać głos :)
Też miałem taki problem choć z (2) kanałem nadal się pojawia. Najprawdopodobniej jest to wina techniki, dobrze by było jakbyś obejrzała filmy Adama Gussova, które powinny wyjaśnić cała sprawę, a jeżeli problem dotyczy samej harmonijki to zwróć się do ekspertów, którzy się znają na tym.

Poniżej podaje link, który także dotyczy problemu z (2) kanałem:

http://www.harmoszka.com/viewtopic.php?t=29

http://www.harmoszka.com/viewtopic.php?t=744

Pozdrowienia i powodzenia :)

Coś mi się wydaję że ten temat powinien być w innym dziale typu "Pomoc" - oczywiście nie że się czepiam :P
_________________
Śpij aniele mój, może sen uchroni Cię przed moim złem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-08, 20:16    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

To jest na pewno wina techniki. Kanały (2) i (3) czasem sprawiają problemy, ale wystarczy wsunąć harmonijkę głębiej do buzi, zassać bardziej naturalnie i spokojnie, a jak to nie pomoże, to wsysać równocześnie przez nos. Przesłane przez norka_norka linki do lekcji A. Gussowa są w tym bardzo pomocne.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kocurro 

Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-05-08, 20:24    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Z tym że wcześniej dźwięk z nich wydobywany był inny, lepszy
więc nie ma tu mowy o złej technice ;]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-08, 20:27    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Jeżeli masz możliwość, to nagraj i wtedy uda się usłyszeć co jest nie tak. Kanały 2 i 3 są niemal niezniszczalne, ale często na początku są problemy z dźwiękiem. A co do tego, że kiedyś dźwięk był lepszy, to z moim bratem było podobnie. Kiedyś (parę lat temu) nauczył się wydawać dźwięk z (2), ale rzucił harmonijkę. Kiedy teraz czasem dopadnie moją, to ta dwójka grać mu nie chce.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
norek_norek 

Wiek: 33
Posty: 14
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-05-08, 20:33    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

a ja myślałem ze z grą na harmoszce jest tak samo jak z jazdą na rowerze - tego się nie zapomina :) choć możliwe bo ja jak położyłem harmoszkę na ok. 2 miesiące to maiłem też trudności by wrócić to dawnej "formy".
Jak widać najważniejsza jest systematyczność.
_________________
Śpij aniele mój, może sen uchroni Cię przed moim złem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-08, 20:36    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

norek_norek napisał/a:
Jak widać najważniejsza jest systematyczność.


I to są święte słowa! Raz też miałem 2 miesięczną przerwę i nic nie wychodziło.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
norek_norek 

Wiek: 33
Posty: 14
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-05-08, 23:04    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Mi takie długie przerwy na dobre nie wychodzą, co innego 3-4 dniowa, to wtedy tak, jakoś lepiej się czuje tą harmonijkę, ale jak przerwa jest za długa to potem trudniej się gra.

Dobra kończę bo widzę że zszedłem z tematu, więc Kocurro przejrzyj sobie lekcje Adama Gussova to powinno pomóc.

Sam nie mam Silvera ale przeglądając forum zauważyłem że na niej się ciężej gra niż na np. Special 20 to może i też dlatego masz teraz taki problem.
Powodzonka życzę :)
_________________
Śpij aniele mój, może sen uchroni Cię przed moim złem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kocurro 

Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-05-09, 18:27    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Już sama nie wiem....
Próbuję cały dzień wydobyć z kanałów 2 i 3 wg. lekcji A. Gussowa jakiś porządny dźwięk i nic
W dodatku zauważyłam że czasami dźwięk świszczy i jakby mocniej trzeba było w te kanaliki dmuchać niż resztę(nie licząc tych ostatnich)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-05-12, 10:30    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Kocurko a czy czyściłaś swój instrument - jeśli nie to czas najwyższy. Możesz to zrobić albo metodą ekspresową - odkręcić wodę i przepłukać harmonijkę, następnie ją przedmuchać i zostawić do wyschnięcia, albo metodą bardziej dokładną - rozkręcić ją (nie wiem czy SS na to pozwala) i każdy element czyścić osobno (wodą z płynem do mycia naczyń), trzeba zachować szczególną ostrożność przy czyszczeniu blaszek stroikowych, tylko staraj się nie używać narzędzi niewłaściwych (np. scyzoryk zamiast dobrego wkrętaka). Jak już przez to przebrniesz, to "brzęknij" każdym stroikiem (delikatnie), będziesz wtedy słyszeć czy nic mu nie przeszkadza w poruszaniu się. Przy okazji dobrze przyjrzyj się całości czy nie ma jakichś uszkodzeń (szczególną uwagę zwróć na stroiki).

I tyle. Jeśli to nie da efektu, to pozostaje sprawić Silverstarowi piękny pogrzeb, odpowiednio to uczcić i kupić nową harmonijkę.
pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
kocurro
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-12, 18:20    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Silver Stara powinno dać się rozkręcić - mi się to udało więc wszystko przed Tobą :) A jeżeli będziesz chciała się doskonalić w grze to i tak za jakiś czas będziesz musiała kupić sobie coś z wyższej półki... :harp:
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kocurro 

Wiek: 35
Posty: 4
Skąd: W-wa
Wysłany: 2008-05-13, 16:25    Odp: [Problem] Kanały 2 i 3

Oczywiście że się da. Z tym nie miałąm najmniejszych problemów
Niestety czyszczenie nic nie dało i chyba trzeba będzie jednak kupić nową :(
chociaż trzeci kanał jakby lepiej grał przy wciąganiu
Może coś źle doczyściłam? Bądź co bądź spróbuję jeszcze raz wyczyścić, nic nie tracę

Dzięki za pomoc!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu