Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-17, 16:50    MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

MV3 Röhrenverstärker, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex. DDR -taki właśnie wzmacniacz lampowy dzisiaj ZDOOOBYłEM ze strychu od kolegi .Wszystko działa ,ale cały czas buczy ,czy może ktoś wie jak to naprawić? Wyczyściłem go ,odnowiłem luty ,do potencjometrów wstrzyknąłem specyfiku i dalej jest buczenie.

[ Dodano: 2008-04-19, 21:18 ]
Walczyłem z nim trochę ,ale hula ! Powymieniałem parę części i niestety nie jest już w oryginale /wszystko zrobiłem tak ,że można jednak wrócić do oryginału/. Ma przyjemny dźwięk ,który nie da się przesterować i ciche brumienie .Byłem u kolegi go testować i porównywać brzmienie ze współczesnym scalakiem .Nawet ja zauważyłem różnicę ,a on był zachwycony ,na gitarce pięknie brzmi .No i pograliśmy trochę /mikrofon z słuchawki na nim nie działa!!!/.Grałem na AZUSA DM-80 i nie było najgorzej ,chyba taki nabędę. Nie mam oryginalnej kolumny ,która była robiona specjalnie pod niego/6 OHM 12''/, bardzo pomocną przy reperacji okazała się strona
mv3 W galerii są inne starocie dla zainteresowanych .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pizdzik 

Posty: 13
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: 2008-04-24, 20:59    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

Zawsze tak było ze trany i zarówki bija na głowe scalki :P

Mikrofon od słuchawki [chyba chodziło ci o telefoniczna] nie bedzie działał jak go do razu podłonczysz pod wzmac, a przyczyna jest taka ze wzmacniacz aby prawidłowo działał musi dostac syngał 775mV, a z tego co sie orietuje to w słuchawce siedzi mic dynamiczy a on ma 10mV. Bez przedwzmaca sie nie obejdzie.

Zdajesz sobie sprawe ze jak wzmac ma 6Ω a klumna np 4Ω/8Ω to mozesz spalic naped?
--
Widze ze troche kumasz elktronike to moge ci podesłac prosty schemat przedwzmaca....
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-24, 21:38    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

Na 8 omowym 35cm bardzo dobrze gra ,a na tej stronce pisze ,że jest bardzo elastyczny , nie mogę się tylko pozbyć tego brumienia i z tego co się zorientowałem ,to muszę wymienić któreś lampy ,ale nie wiem jeszcze które. Tymczasem kupiłem analogowy piecyk ARTEC /bo kolega zaczął windować cenę ,ale w końu się dogdałem i go zatrzymam/ i zamierzam zrobić jeden z możliwością przełączania na lampowy i analogowy. Testowałem dzisiaj w mojej pracowni Artec ,bo w bloku głośno się nie da, i jak dla mnie to wystarczy / cytuję Maćka'' kwiczy jak świnia na sterydach'' Jak możesz to wyślij schemacik.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pizdzik 

Posty: 13
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: 2008-04-27, 13:15    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

http://www.fotosik.pl/pok...ed93183afc.html

to sprawdzony przedwzmac do mic dynamisznego- zycze miłego składania! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-27, 15:52    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

Dzięki - znaczy na tym będzie działał mikrofon ,ze słuchawki tel ?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pizdzik 

Posty: 13
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: 2008-04-27, 21:21    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

powinien- poztym ten układzik kosztuje nie wiecej jak 10zł-wiec wiele nie stracisz!

[ Dodano: 2008-04-27, 22:21 ]
wrazie komplikacji pisz! :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-05-04, 16:07    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

Przez te wolne ,deszczowe dni ,zrobiłem ,ze wzmacniacza Combo. Zabudowałem go w jednej paczce z głośnikiem ,ale tak ,żeby nie ingerować w jego budowę. Jeszcze tylko muszę siatkę przykręcić ładnymi śrubkami i jakieś rączki dopasować. Przez jeden kanał puszczam podkładzik z odtwarzacza Mp3 ,a w drugi mikrofon i heja ,aż ptaki z okolicy uciekają.
Koszty;
wmzac -150
remont - 60
głośnik -150
paczka - 100
kratki - zdobyczne
waga -25 kg
całość - 460 zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pizdzik 

Posty: 13
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: 2008-05-07, 21:33    Odp: MV3 -wzmacniacz, VEB Klingenthaler Harmonikawerke ex.

Co do głosników to polecam swietny gitarow/mini estradowy głosniczek TESLA-ARZ ;) (mozna w niego wpompowac koło 90-100 :cool: watt i ne ma wielkich zniekształcej) pomimo ze kosztuje około 30 PLN :P to swietnie przenosi srednie tony a wysokimi i niskim jest troche gorzej ale odpowiednia zwrota i jest git!


A apropo siatki to nie zniekształca charki głosnika? :?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu