Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 19:45    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Racja, Flower, bluesa słuchają tylko wybrańcy, "zwykłych śmiertelników" ta muzyka nudzi... :P Nie znają się... :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-03-28, 23:47    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Nie masz racji, bluesa nie sluchają tylko wybrańcy. Rzygać mi się chce od uogólniania. Wybacz, ale pośród tych wybrańców znajdziesz takie 'zera', że zamkniesz usta w bezsilności i pewnie pośród 'niebluesowych' takie siły, że sama będziesz przy nich zerem. Kilka razy poczułam to w każdej komórce swojego ciała i dlatego nie polecam ufać w potęgę swojej nieomylności co do ludzi. Całkiem subiektywnie, urażonych proszę o spojrzenie poszerzone o mój kąt widzenia. Dzięki z góry.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-28, 23:58    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Zależy co się rozumie mówiąc o wybrańcu. Tu wcale nie chodzi o człowieka nieprzeciętnie inteligentnego, błyskotliwego ani wrażliwego. Wybrańców można definiować na wielu płaszczyznach i to osobista sprawa każdego z nas, według jakich kategorii ich definiuje. Dla jednej z Was bluesman będzie wybrańcem, bo zobaczy w tej muzyce coś czego nie mogą zobaczyć inni. Druga zastosuje inne kryteria w ocenianiu ludzi i to, czego dana osoba słucha i jak do tego podchodzi, uzna za mniej istotne. Osobiście, ja uważam, że to, czego człowiek słucha, wiele o nim mówi :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2008-03-29, 00:06    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Za muzyką zwykle idzie strój i ogólny sposób zachowania. Po tym często da się rozpoznać czy i jak z kimś się dogadamy. Ale ileż razy się pomyliłam... "Blues nie jest dla każdego..." zatem: dla kogo jest blues? W takim razie można zakończyć dyskusję, bo ktoś może słuchacza bluesa-każdego-uznawać za wybrańca i tak chyba jest w przypadku Flower-jeżeli dobrze pamiętam. Wtedy to, co wcześniej napisałam, w poprzednim poście, traci sens i jest głupim bełkotem. Kropka :)
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-29, 00:22    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Pisząc wybrańcy miałam na myśli osoby, które utożsamiają się z bluesem, znają jego przesłanie... jest takich niewielu. Za daleko zabrnęłaś z interpretacją, ale Kamilteau miał oczywiście rację pisząc, że każdy z nas może "wybrańca" zdefiniować na wiele sposobów. Co masz na myśli pisząc "zero"?
Znam kilka osób które słuchają bluesa i nie są to moi rówieśnicy, ale pomimo dużej różnicy wieku bardzo dobrze czujemy się w swoim towarzystwie, dlatego też pisałam wcześniej, że blues jest muzyką, która jednoczy.

[ Dodano: 2008-03-29, 00:26 ]
Nikt nie jest zerem !
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-29, 14:35    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

flower89 napisał/a:
Znam kilka osób które słuchają bluesa


Zazdroszczę - ja takich osób w swoim otoczeniu praktycznie nie mam ;) Kontakt z ludźmi "zarażonymi" bluesem mam tylko przez sieć, ale dobre i to :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
flower89 


Wiek: 34
Posty: 23
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-03-30, 23:32    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

A czy były kiedyś organizowane jakieś spotkania z tego forum ? Nie orientuję się w tych sprawach, bo jestem tutaj od niedawna :)
_________________
"Blues to korzenie, reszta muzyki to owoce."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-03-31, 16:16    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Nie, zlotów żadnych nie było. Niektórzy z nas spotykali się na warsztatach, ale coś takiego jak "zlot ludzi z Harmoszki" do tej pory nie miało miejsca :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Ozorek 


Wiek: 41
Posty: 11
Skąd: Białystok
Wysłany: 2008-04-02, 19:50    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja mam to szczęście, że rodzina lubi bluesa (no może nie cała). Dzięki bluesowi mam z teściem wspólny temat (chociaż On ubóstwia Claptona, a ja niezbyt :] ).
Może po kimś powtórzę, ale blues urzeka mnie między innymi tym, że życiowe tragedie są w nim tematem do wesołych, a czasem wręcz skocznych utworów (np. multum piosenek o damsko-męskiej zdradzie ma tonacje durowe). Nie na darmo funkcjonuje powiedzenie "czuć bluesa". Ja go czuję!

[ Dodano: 2008-04-02, 20:51 ]
Ja mam to szczęście, że rodzina lubi bluesa (no może nie cała). Dzięki bluesowi mam z teściem wspólny temat (chociaż On ubóstwia Claptona, a ja niezbyt :] ).
Może po kimś powtórzę, ale blues urzeka mnie między innymi tym, że życiowe tragedie są w nim tematem do wesołych, a czasem wręcz skocznych utworów (np. multum piosenek o damsko-męskiej zdradzie ma tonacje durowe). Nie na darmo funkcjonuje powiedzenie "czuć bluesa". Ja go czuję!

[ Dodano: 2008-04-02, 21:04 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=4Ou-6A3MKow

Ten Pan mówi czym jest blues...Rozwijając jego wątek stwierdzam, że w sytuacji skrajnie beznadziejnej każdemu błyszczy refleksja: "Kurde, może być już tylko lepiej" i to jest blues

[ Dodano: 2008-04-02, 21:05 ]
http://pl.youtube.com/watch?v=4Ou-6A3MKow

Ten Pan mówi czym jest blues...Rozwijając jego wątek stwierdzam, że w sytuacji skrajnie beznadziejnej każdemu błyszczy refleksja: "Kurde, może być już tylko lepiej" i to jest blues

[ Dodano: 2008-04-02, 21:08 ]
Kurcze czemu dubluje mi tekst?
_________________
Tysiące planet czerwonych , niebieskich...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-05, 13:09    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Siema ja jestem tu od niedawna ale uwazam ze blues jest muzyka dla kazdego bez wzgledu na majatek czy kolor skury. Powiem tyle moja rodzina nie slucha bluesa (no moze siostra i kuzyn i kuzynka i tyle) nikt sie nie interesuje ta muzyka tak jak ja i to oni mnie zachecili do tej muzyki ale teraz to ja jestem "silnikiem napedowym" bo oni coraz zadziej wracaja do tej wspanialej muzyki jaka jest blues. PzDr :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Carnival 

Posty: 50
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-04-08, 12:50    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja też dodam swoje 3 grosze.
U mnie w rodzinie blusa nie słucha nikt. Ja słucham rapu. Dostałem harmonijkę i pomyślałem że skoro gram na instrumencie bluesowym to raczej powinienem go słuchać. Słuchałem 3 piosenki. I czuje że coś mnie ciągnie!
Teraz słucham dżemu , sonny boya i bb kinga i przez to teraz jestem wogle innym człowiekiem
_________________
"...Harmonijka to mój oddzielny świat , taki w którym stres jest nutami a szczęście dźwiękiem..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-04-08, 15:04    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Gdyby wszyscy ludzie zmieniali swoje upodobania muzyczne przez to na czym grają to dałbym całej mojej klasie po jednej harmonijce :D
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
WEHRWOLF1942 

Wiek: 31
Posty: 40
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Sochaczew
Wysłany: 2008-04-08, 20:08    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

A dla mnie blues jest chyba tym czym dla większości ludzi... sposobem na wyrażanie uczuć... których mam całkiem sporo xD. Jednak co do koloru skóry to tak, uważam, że czarni grali blues najlepiej. Ja sam w głębi duszy i serca czuję się czarny xD.

POZDRAWIAM!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-04-09, 14:48    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

No czarni najlepiej grali i zapewne graja bluesa ale ja i tak zaczalem sluchac tej muzyki dzieki Ryskowi Riedlowi. To jego muzyka tak mnie zafascynowala i to dzieki niemu jestem soba i czuje sie wolny.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Danielos 

Wiek: 33
Posty: 1
Skąd: Czestochowa
Wysłany: 2008-05-01, 11:57    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Blues kojarzy mi sie przede wszystkim ze wspominanym przez wielu Dżemem. Ale myślę ze jest to muzyka ponad czasowa, łączy wiele pokoleń. Ma charakter sentymentalny, czasem nostalgiczny, ale przecież jest to muzyka która zapoczątkowali niewolnicy. Często napełnia ludzi nadzieja i chęcią tworzenia. Na początku miała mówić o bólu, cierpieniu, aż w końcu dawać nadzieje ze wreszcie odzyskają wolność.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
norek_norek 

Wiek: 33
Posty: 14
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2008-05-01, 23:21    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

ja też zacząłem słuchać bluesa dzięki Ryśkowi i chwała mu za to że nadal potrafi przyciągać wiele osób.
_________________
Śpij aniele mój, może sen uchroni Cię przed moim złem...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-01, 23:50    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja uważam że wogóle cały Dżem jest bluesowy w końcu wg mnie to najlepsza polska kapela i strasznie lubię ich słuchać to zresztą chyba jedyna kapela której znam historie, tak jak i wokalisty (Ryśka) PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-05-02, 11:59    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Wypowiem się, na ten temat tak jak myśle, chociaż wiem że niktórzy tutaj będą się burzyć, lubie Dżem, ale to nie jest czysty blues, to jest blues-rock, jeżeli uważacie tą kapele za najlepszą-bluesową, to chyba mało bluesa słuchaliście :] i mało o nim wiecie - o bluesie
a teksty typu
Cytat:
i to dzieki niemu jestem soba i czuje sie wolny.
Uważam to za pozerstwo, tak samo irytuje mnie mówienie "na Ty" szczególnie zdrabniając ('Rysiek')... mi też czasami wymsknie się 'Bartek Łęczycki' ale potem mi głupio bo nie znam tych osób - osobiście więc staram się pisać 'Pan' - to jest kwestia pewnego rodzaju szacunku do nich, to w sumie zagmatwana sprawa, bo heh głupio mówić Pan Muddy Waters, lub Pan Charlie Musselwhite :P
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-05-02, 14:54    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Coraz częściej mnie przekonujesz Szczypiorku, że na dobrego "konia" postawiłem na tym forum ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-02, 15:54    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Sorki SZCZYPIOR że ci się wtronce ale ja nie napisałem ze Dżem jest najlepsza Polską BLUESOWĄ KAPELĄ tylko uważam że to ogółem najlepsza polska kapela. I wiem że Dżem to kapela bluesowo-rockowa ale zapomniałem o tym wspomnieć sorki zdarza się. Acha i o jakie pozerstwo ci chodzi?? Ja naprawdę dzięki Dżemowi czuję sie wolny. Cała jego historia mnie fascynuje zarówno Dżemu jak i (jeżeli wolisz :] ) Pana Ryśka. Mam jakieś filmy o tym zespole a także książkę przeczytałem "Rysiek". Po prostu Dżem i Pan Rysiek to dla mnie taka "motywacja" do życia już same teksty Dżemu mnie nakręcają tak samo życie Pana Ryśka mnie nakręca, trudno taki już jestem. PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-05-02, 16:20    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Już pare było tematów o fascynacji Ryszardem Riedlem, i nie bededyskutował tu bo osttanim takim temacie okazało się że są to przypadki nieuleczalne ale polcem lekture forum
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-05-02, 16:50    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Co do szacunku dla harmonijkarzy - tu jest problem mały. Kiedy pisałem maila do Łukasza Rumpela, to byłem na "Ty", bo byłem na jego warsztatach i w ten sposób kazał się do siebie odnosić. Kiedy pisałem do Barta Łęczyckiego (taka pośrednia forma między "Bartek" a "Pan Łęczycki" - moim zdaniem do zaakceptowania), zwracałem się już na "Pan". Jeżeli chodzi o amerykańskich mistrzów - no tutaj forma "Pan" czasem brzmi sztucznie, tym bardziej że część z nich używa dodatkowo pseudonimów. Fascynacja Dżemem?? To chyba nic złego, o ile nie przerodzi się to w swego rodzaju fanatyzm i naśladowanie niektórych postępowań Riedla. Można podziwiać ich piosenki i słuchać ich muzyki (sam bardzo ją lubię), ale nie dorabiajmy ideologii... Jeżeli ta muzyka daje komuś motywację do życia, to chyba dobrze, bo o to mniej więcej chodzi, ale nie czyńmy z tego swego rodzaju religii :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-05-02, 17:15    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

oczywiście, kamilteau masz racje, Ja teraz znowu pojade na lekcje do Pana Gąszewskiego, zawsze pisze Pan w tym przypadku, mimo że mnie uczył nie wyszedł z propozycją 'na Ty' Ja nie mam prawa o to prosić czy coś oczwywiście z racji wieku, uważam że to dobra forma.
Jeżeli ktoś godzi sie na mówienie 'na Ty' oczywiście nie ma problemu, trzeba wiedzieć co kiedy jak, natomiast Rysiek jest dla mnie przesadzone
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-07-11, 19:04    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Lubie czytać nic-niewnoszące-do-tematu-posty jak ten powyżej ;]

Co do Panów (Pań) i "niePanów", rzecz gustu i wyżej wspomniane kultury. W naszym Narodzie przyjęło się uznawać ludzi znanych za "kolegów" i pisać w formie bezpośredniej bez rzeczonego "Pan". Czy jest to brak szacunku? Na pewno w jakimś stopniu tak, ale z drugiej strony przyzwolenie społeczne, jak i samych "zainteresowanych" powoduje, że nie ma to większego znaczenia. Co do Riedla, to nie czepiałbym się tego "Ryśka", bo sam chciał, tak mi się zdaje, być przyjacielem wszystkich i pozwalał tak mówić do siebie.
Myślę, że dodawanie "Panów" w swoich wypowiedziach jest sprawą indywidualną. Swoją drogą media dają przyzwolenie na to, w końcu nie słyszymy: "Pan poseł Jacek Kurski", a "poseł Jacek Kurski", albo wręcz "Jacek Kurski".
Więc reasumując: kto chce niech pisze "Pan", kto nie, ten niech zostanie przy formie bezpośredniej. Czy jest to pozerstwo?... Jak robi to każdy "świeżak", to owszem, jak "stary wyjadacz", to już niekoniecznie.

Kurcze trochę mi się głupio zrobiło... bo forum co innego, a rzeczywistość co innego, a w Harendzie jednak do Gilvy53 zwracam się "na Ty" pomimo, że nie było "Bruderszaftu" bądź ogólnie propozycji "Mów mi Jerzy" (choć na forum ta kwestia była już rozwiązana w pierwszych postach)... Czyżby mi słoma z butów wychodziła...

Wracając do tematu. Przyszła mi do głowy pewna myśl:
"Od bluesa oczekuje odskoczni od "pop-papki" muzycznej serwowanej przez wszystkie rozgłośnie. Mam dosyć Dód-Elektród, Mandaryn, "techno-wirtuozów" i "umpa-umpa twórców", którzy to wpychają swoje wypociny w niezdające sobie z tego sprawy umyły młodych ludzi, sprawiając, że wszyscy są jednakowi..., że brakuje różnorodności między ludźmi "młodego" pokolenia."

Pozdrawiam!
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pablo_BluesHarp 


Wiek: 37
Posty: 12
Skąd: Częstochowa/Gdańsk
Wysłany: 2008-08-27, 23:28    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Reszot... ja bym tak mocno nie stawiał na telewizję jako wychowawcę. Za dużo ludzi już tak robi i mamy niezły bajzel w kraju. ;) "Telewizja twój bóg... " jak to mawiał mój sąsiad z Rakowa - Munio Staszczyk

Co do bluesa... to ja powiem tak:
http://pl.youtube.com/watch?v=YD2kDpD4N6c
http://pl.youtube.com/watch?v=ky8QplMPf_U

I wszystko jasne...
_________________
"Czy przyjmiesz mnie mój Boże... Czy podasz mi swą rękę...a może będziesz się bał."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-09-06, 17:42    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Witam! Moglibyście mi opowiedzieć co wiecie o bluesowych mitach i legendach? Oglądając "Crossroads" zainteresowało mnie czy oprócz historii Roberta Johnsona i sprzedawania duszy diabłu jest coś jeszcze? Znacie jeszcze jakieś takie ciekawostki?

[ Dodano: 2008-09-06, 17:48 ]
Witam! Moglibyście mi opowiedzieć co wiecie o bluesowych mitach i legendach? Oglądając "Crossroads" zainteresowało mnie czy oprócz historii Roberta Johnsona i sprzedawania duszy diabłu jest coś jeszcze? Znacie jeszcze jakieś takie ciekawostki?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Pulatom 


Wiek: 34
Posty: 781
Otrzymał 72 punkt(ów)
Skąd: Czerwona Woda
Wysłany: 2008-09-17, 21:09    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Bluesa uważam przede wszystkim za muzykę nie uznającą żadnych ramek i ograniczeń, kiedy gra się po prostu to, co się czuje, wkładając w to zamiast perfekcyjnie wyćwiczonej techniki raczej swoje emocje. Oczekuję od bluesa ucieczki przed robieniem z tej dziedziny sztuki jaką jest muzyka nauki niemal ścisłej, w której wszystko ma być uporządkowane i przewidziane.
Pozdrawiam :harp:
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jacoharp 

Wiek: 33
Posty: 57
Otrzymał 1 punkt(ów)
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-09-24, 01:14    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Od bluesa oczekuje czegos unikalnego, przesyconego emocjami, integrujacego w grze z innymi, nastrajajacego pozytywna energia pozwolacego sie bardziej cieszyc zyciem :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#minigunmen 


Wiek: 36
Posty: 2769
Otrzymał 127 punkt(ów)
Skąd: Kat, Ośw, Krak
Wysłany: 2009-02-10, 22:20    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Ja oczekuję od bluesa, żeby jaknajwierniej ubrał w muzykę moje smutki.
_________________
Naprawiam harmonijki! Reguluję pod overbending!- kontakt - PW albo GG albo mail. Paweł Pilnik Pilecki.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Jarun 


Wiek: 41
Posty: 118
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-06-11, 13:05    Odp: [Dyskusja] Czego oczekujecie od Bluesa?

Blues jest dla mnie emocjonalną muzyką , którą czuję w głębi serca i w głowie bo rozjaśnia moje myśli i rozwiewa te szare . Uzależniłem się od tej muzyki i nie uważam tego za złe , bo odmieniła moje życie , sprawiła że stałem się silniejszy duchowo i poznałem nowych ludzi . Odkąd zacząłem słuchać bluesa to jak teraz słyszę w radio Hity na czasie , ogarnia mnie samotność , pustota i brak wiary w lepsze . Wiem że ludzie także i takiej muzyki słuchają i mam nadzieje że oni także czują to , co czuję się słuchając bluesa :)
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu