Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-27, 21:50    [GP II] HB II - wyniki i komentarze

3.....

2.5...

2.....

1.5...

1.....

0.5....

0 - START !!!!!!

Nadeszła długo oczekiwana chwila !!!

Zwycięzcą tej edycji Harmonijkowych Bitew, zostaje !!!!!!


[b]koza harp[/b]

Drugie Miejsce

[b]SZCZYPIOR[/b]

Natomiast Trzecie Miejsce

[b]Lady_Stardust[/b]

Punktacja przedstawia się w następujący sposób:
koza harp 18 pkt
SZCZYPIOR 15 pkt
Lady_Stardust 8 pkt
suchi 7 pkt
Kamilteau 7 pkt
rokxi 6 pkt
kuba 3 pkt
maciekdraheim 1 pkt

GRATULACJE!!!!

Zwycięscy przypominam że czekam na jego propozycje na podkład do następnej edycji HB

Proszę przesłać propozycję do czwartku na adres jedrzej.szczypior.szczepaniak@gmail.com

Zapraszam do następnych edycji Harmonijkowych Bitew !!!
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-27, 22:24    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Zwyciężony pozdrawia zwycięzców /ave/ i gratuluje. Ciekawe ,czy rokxi się jeszcze odezwie , albo ujawni.

[ Dodano: 2008-04-27, 23:29 ]
Jeśli można ,to proszę o uwagi na temat mojego ''występ-k-u''
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-28, 08:25    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Aero się nie wysilił w kwestii komentarza... no to ja coś powiem

Gratulacje dla wszystkich uczestników. Wszystkie prace były świetne. Najbardziej podobała mi się praca Roksi - z wiadomych przyczyn. Tu należą się ostre, żołnierskie słowa dla Glivy: ocenę słowną wystąpienia w HB zostawiamy na moment ogłoszenia wyników.

Kolejna wysoko oceniona przeze mnie praca należy do Szczypiora - to jest to. Wykonałeś chłopie skok niesamowity. Muzyka tak jak i tekst niesie ze sobą informacje, emocje, opowiada jakąś historię, jak jest w niej zbyt dużo agresywnych efektów to nic się nie da zrozumieć i wychodzi kicha (to tak jakby w piosence, co drugie słowo śpiewać usia-siusia-ha-ha). U ciebie było tak jak być powinno!

Koza, Lady, Kamilteau, Suchi: to prace, na które niestety zabrakło mi punktów :( ale to nie znaczy, że nie wziąłem ich pod uwagę. Świetna robota.

Aeroarte: jesteś dość ciekawym przypadkiem według mnie. Pomimo słyszalnej poprawy techniki gry, cały czas jak słucham Twoich nagrań to prawie widzę zadymiony klub, długie suknie, smokingi, czarnobiałe buty... a na to wszystko leje się nielegalna gorzała. Klimat czadowy. Zresztą wiesz, jaką potrafisz wzbudzić sensację. Tak trzymaj.

No i słowa podziwu dla Maćka, trzeba być muzykiem dojrzałym, aby stanąć do konkursu w taki sposób. Szacuneczek.

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-28, 09:43    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Kuba ,ja nie komentuję ,bo się na tym nie znam ,coś ,albo mi się podoba ,albo mniej podoba i tu dałem punkty. Maćkowi punktu zabrakło ,ale doceniam jego eksperyment i pokaz jak można inaczej.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-28, 10:29    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

No cóż, pomijając pracę rokxsi, w głowie pozostało mi tylko nagranie mojego faworyta - kozy. I stało się tak dlatego, że nie chciał być nadmiernie oryginalny, przez co wykonał utwór, który był nam wszystkim w pewnym sensie znany. Ostre, emocjonalne granie. Była w tym technika, a jakże, ale nie było udziwnień. A co najważniejsze, to jest ten styl bluesa (?), który chciałbym opanować. Może dlatego tak mi się podoba.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-28, 14:37    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Koza - grane agresywnie, z jajem, efektownie. Fajne brzmienie, szybkie zaawansowane zagrywki. Ogromna wprawa i umiejętności techniczne od razu dają się wysłyszeć. Bardzo pewnie i równo Ci to idzie. Grasz dużo i bez przerw, ale nie przesadzasz (moje nagranie minimum i opis do niego zostały umieszczone przed przesłuchaniem Twojej propozycji, więc nie są w żaden sposób aluzją). Świetne te tremolo, z obniżeniem na (45). Baardzo dobre nagranie, podejrzewam, że grasz co najmniej półprofesjonalnie.

Szczypior, świetne riffy, umiarkowanie, podążanie za progresją akordów (dokładne i rytmiczne), harmonijka śpiewa melodyjnie, a kiedy trzeba ostro zawyje i krzyknie. Dobrze wplecione akordy i taka melodyjka :) . Dokładne podciągi. Podoba mi się bardzo, aż mi punktów brakło.

Lady, ładna melodyka, grane dokładnie pojedynczą nutką, potem zaś fajne oktawy :D . Łagodne i płynne podciągi, rozbudowane frazy. Jakieś nawet taki vibrato gardłowe na końcu było. Nagranie bardzo mi się podoba.

Aero, słyszę poprawę i to znaczną. Coraz rzadziej zdarzają Ci się sąsiady, ale brzmienie jakieś takie nie bluesowe. Podejrzewam pierwszą pozycję i przewagę dmuchania. Czasami trochę za bardzo zamotane, ale jest progres i z tego należy się cieszyć.

Kamilteau, fajne brzmienie, taki syczące masz na tej maryni. Ładne frazy, melodyjne, wręcz płynące. Potem szaleństwo oktawowe, bardzo dobrze :) . Nie wiem, czy to zabieg celowy, czy nie, ale czasem chyba się rozjeżdżasz z akordami, lecz potem naprawiasz błąd. Zrobiłeś kawał porządnego nagrania (świetne brzmieniowo), ale punktów mało.

Osa, przesadziłeś wg mnie z przesterem i rytm trochę niezbyt. Jednak zdarzają się fajne momenty - takie zawycie na 4tym kanale na wsysie i kilka innych. Słychać postęp, a to dobrze :) .

Suchi - skromnie, melodyjnie, zgodnie z akordami. Bardzo przyjemne riffy. Dobrze wykorzystane powtarzanie tych riffów, co pozwala słuchaczowi się wkręcić w muzę. Dobrze zahaczasz o wysoki rejestr, dodatkowo fajne vibrato na niskich akordach. Naprawdę fajne pomysły. SZCZYPIOR powinien udostępnić głosującym chociaż 50 punktów, wtedy można było by nagrodzić więcej osób, bo zasługują. Bardzo fajne nagranie.

Kuba - zaskoczyłeś mnie kompletnie z chromem i piątą pozycją. Bardzo to się chwali. Grane melodycznie, z pomysłem, ale czy parę razy nie wpadł sąsiad ;) ? Poza tym, nagranie fajne, bujające, wręcz kołyszące. Gratuluję!

A teraz ROKXI - obiektywnie rzecz biorąc nagranie było najlepsze. Świetne brzmienie (dobry mik+wzmacniacz+dobry muzyk), bardzo rytmiczne (wręcz za rytmiczne), agresywne, bardzo dokładne, świetne techniczne. Jednak podkład nie brzmi jakby nagrywany z harmoszką, to tego końcówka ucięta. Nie wydaje mi się, żeby nagrała to początkująca 17 latka, więc punktów nie przyznałem. Jednak nagranie na bardzo wysokim poziomie.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-28, 17:19    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

No to teraz ja pokuszę się o kilka słów komentarza:

Koza harp - dla mnie absolutnie najlepsze nagranie, głównie ze względu na oryginalność. Być może trochę pomógł Ci fakt, że słyszeliśmy Ciebie i Twój styl gry po raz pierwszy, niemniej jednak świetna praca - szczerze mówiąc niektóre jej fragmenty traktuję jak swego rodzaju wzór do naśladowania, konsensus pomiędzy bogactwem dźwięków i efektami brzmieniowymi. Po prostu bardzo miło się słuchało :)

Rokxi - nagranie naprawdę świetne, w dodatku jakość nagrania jest, co by tu nie mówić, studyjna. Zdaję sobie sprawę z burzy, jaka się rozpętała wokół tej pracy i mi samemu osobiście też trudno uwierzyć w to, że zagrała to początkująca 17-latka na Silverce, zwłaszcza, że od momentu wrzucenia nagrania nie odezwała się ani słowem. Jednak postanowiłem spróbować potraktować wszystkie prace jako anonimowe i nie patrzeć na wykonawców. Dlatego 1 punkt za improwizację i tylko 1, bo nagranie było niepełne.

SZCZYPIOR - bardzo fajna, dobrze przemyślana praca. W pracy widać było dojrzałość :)

suchi - dobra robota, ciekawe riffy i fajne brzmienie

Lady - również ciekawie, ale nie starczyło mi punktów, mam wrażenie, że wypracowujesz swój rozpoznawalny styl grania

Maciek - widać dojrzałość i doświadczenie... taka przestroga dla początkujących harmonijkarzy, że nie musi być dużo, żeby było dobrze :)

Kuba - piąta pozycja, kompletne zaskoczenie... ale znowu punktów zabrakło :/

aeroarte - widać postępy, za każdym razem coraz lepiej :)

Co do mojego nagrania - Maćku, zagrałem to na Goldence, a nie Marikce :) A to syczenie to chyba taki mój znak rozpoznawczy - nieważne na jakiej harmoszce gram, zawsze mi towarzyszy :P Nie wiem czy powinienem z tym walczyć czy nie, w końcu w jakiś sposób tworzę własne brzmienie... A jeśli chodzi o to moje "poprawianie" dźwięków - czasem troszkę chyba za bardzo wrzuciłem na luz i musiałem się opanowywać, tym bardziej, że nagrywałem w niezbyt komfortowej do grania pozycji, aby mikrofon dobrze zebrał dźwięk i nie było przesteru.

Parę słów na temat systemu oceniania - ja bym dał możliwość dania każdej pracy od 0 do 3 punktów, tak, aby uniknąć takiej sytuacji jak teraz. Jednak to tylko moje zdanie ;)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Ostatnio zmieniony przez kamilteau 2008-04-29, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-29, 12:21    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Z dużą satysfakcją przeczytałem komentarz Maćka, pod którym (z jednym wyjątkiem, dotyczącym Jarka aero) podpisuję się obiema rękami. Lepiej bym tego nie napisał. Problemem w tej edycji był ewidentny deficyt punktów do dyspozycji oceniającego.
Największą radochę sprawił mi Szczypior. Mam wrażenie, że zastosował się do wszystkich uwag, które Mu przekazałem, lub które chciałbym przekazać. Kosmiczny postęp! Nie zawiodłem się na drugiej swojej jawnej sympatii - Lady (patrz komentarz Maćka). Zawiodłem się troszkę na Osie, ale to jest do odrobienia.
Pojawili się "nowi" fajni harmonijkarze - Koza i Suchi (patrz komentarz Maćka).
Maciek pokazał bardzo interesującą, pozornie "uwstecznioną" improwizację, która pokazuje nam w jaki sposób można sobie poradzić z najtrudniejszym nawet podkładem. Na warsztatach, często taki sposób grania zalecany jest przez prowadzącego.
Na koniec muszę niestety wrócić do sprawy - Rokxi. Z pełną świadomością napisałem tekst sugerujący forumowiczom wstrzymanie się od głosowania na tę propozycję. I będę tak robił zawsze wtedy, gdy ktoś zakpi z naszej kapitalnej, ze wszech miar pożytecznej zabawy. Uruchomiłem swoje własne uzupełnienie luki regulaminowej i nie akceptuję w rywalizacji HB prac osób, których nie znam zupełnie, i które kłamią podając w ankiecie rejestracyjnej nieprawdziwy poziom zaawansowania. Aż się prosi żeby temat ten rozwinąć, ale nie będę tego robił.
Ciebie Kuba uważam za bardzo fajnego człowieka, którego obecność na forum jest nieoceniona. Ale muszę Ci w ostrych, żołnierskich słowach powiedzieć, że w swojej drodze do świętości popełniłeś błąd polegający na pouczaniu mnie, bez racji! ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kuba 


Wiek: 47
Posty: 555
Otrzymał 62 punkt(ów)
Skąd: kielce
Wysłany: 2008-04-29, 13:11    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

A ogar z Ciebie kolego... ogar prawdziwy. Nie będę Ci tłumaczył zawiłości owej "drogi", gdyż ludzie mądrzy (albo, choć sprytni) do chadzania takimi ścieżkami się nie przyznają. Zresztą to nie miejsce ni czas odpowiedni.
Miłe słowa wdzięcznym sercem przyjmuję, dziękuję i długo Ci pamiętać będę :) .

Jeśli uraziłem to wybacz. Staram się panować nad sobą i nie pouczać innych.
Jak zwykle zawinił tu język niewprawny...

pzdr.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-29, 18:38    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

No i mamy '' Ojca dyrektora ''.

[ Dodano: 2008-04-29, 19:47 ]
rozumie ,że na temat mojego grania ,będzie konstruktywny ,osobny wywód.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-29, 18:48    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Nie sądze by to było dobre miejsce iczas na to
"Wyniki i Komentarze"
Przepraszam że gówniarz was poucza
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-30, 11:40    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Chyba Jarku masz trochę rację, że moje wypowiedzi mają czasami posmak "wywodów" i pachną tonem moralizatorskim. Jeśli tak to odbierasz, to przepraszam.
Co do Twojego grania, mam tylko dwie uwagi. Wiem po sobie, że nieocenione usługi dla harmonijkarstwa bluesowego daje - słuchanie bluesa. Aby bluesa czuć, należy tej muzyki dużo słuchać. Dobrze też, i najprościej, jest zapoznać się bliżej ze skalą bluesową, która zagrana, w tę i z powrotem, pozwala usłyszeć bluesową melodię. Druga sprawa, to trafianie w czyste dźwięki. Zdarza Ci się nutka fałszywa. I tyle.
Ale przecież po to sobie na tym forum gadamy i wzajemnie się wspieramy, by doskonalić swój warsztat i krok po kroku grać jak najpiękniej. A Ty Jarku graj dużo i nie przejmuj się takimi mądralami jak ja.
Muszę się Wam przyznać, że właśnie jestem po świetnej szkole harmonijkowego życia. Dostałem w łeb i to mi się należało. Otóż wczoraj, pierwszy raz w życiu, zagrałem na blues session w Harendzie. Efekt był opłakany! Potworna, nie do opisania, paraliżująca trema, wytrzeszczone jak u debila oczy i błąd rytmiczny. W trakcie "grania" i po zejściu ze sceny byłem tak przerażony, że nie wiedziałem jak się nazywam. Pozostał kac!, ale nie alkoholowy. Ten "popis" został zarejestrowany i mam zamiar Wam to pokazać. Ku przestrodze!!!
Pozdrawiam serdecznie :)

[ Dodano: 2008-04-30, 12:50 ]
Zawsze lżej na duszy mi się robi jak sobie przeczytam złotą myśl Bartka, która wieńczy moje posty. Polecam!
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-30, 12:09    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Dzięki ! O to właśnie mi chodziło . Harmonijka jest wielką przyjemnością ,ale niestety moja praca pochłania mnóstwo czasu i z nauką gry bywa różnie . Dziękuję kolegom za opinie ,pozwoli mi ona /mam nadzieję /dalej się doskonalić. Jak się słucha samego siebie ,to z reguły nie wyłapuje się błędów i można popaść w samozachwyt ,a tu są forumowicze którzy prysznic z zimną ,lub letnią wodą otworzą i pokazują kierunek. I o to chodzi! Pzdr JK .
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-30, 13:51    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Gilva, aco powiedział Pan Bartek Łęczycki o Twoim graniu??
Co źle zrobiłeś
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-30, 15:01    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Bartek jest człowiekiem szalenie taktownym, delikatnym i kulturalnym. Powiedział, że było dobrze. A jak było naprawdę, to już napisałem. Przecież ja się na tym trochę znam :razz:

[ Dodano: 2008-04-30, 16:10 ]
Jeszcze zaległe słowo do Kuby.
Kuba, jesteś facetem z dużą klasą. Dzięki! ;)
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-30, 15:45    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

wrzuć na youyuba to zobaczymy czy mówisz prawde :)
Ja porpostu powiem czy da sie słuchać jak tak - to dobrze
Bo przeciez w pierwszej koeljności musi się dać słuchać by móc grać dla publiczności dopiero potem popisówy nie?
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Rzeszot 


Wiek: 35
Posty: 404
Otrzymał 21 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-30, 16:03    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

gilva53 napisał/a:
Bartek jest człowiekiem szalenie taktownym, delikatnym i kulturalnym. Powiedział, że było dobrze. A jak było naprawdę, to już napisałem. Przecież ja się na tym trochę znam :razz:


Jestem podobnego zdania co Bartek :-)

A stresik było widać, przed wejściem może nie, ale na scenie już troszkę rączki drżały.
Ale i tak uważam, że jak na "pierwszy raz" było świetnie.
Jeśli nie masz nic przeciwko, to póki co zamieszczę marne jakościowo nagranie telefonem w postaci mp3.
_________________
"Obecnie bluesmani wolą pokazać w swojej grze jakich technik się nauczyli, zapominając o przekazywaniu przez muzykę swoich uczuć. Sam się do tego przyznaję..." Khalif Wailin' Walter
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
gilva53 

Wiek: 71
Posty: 181
Otrzymał 8 punkt(ów)
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-30, 20:42    Odp: [GP II] HB II - wyniki i komentarze

Zapraszam do działu: MP3 i Clipy :razz:
_________________
"Nie ma rzeczy trudnych, są tylko niedostatecznie wyćwiczone" (Bartosz Łęczycki)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu