Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-28, 18:07    Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Witam wczoraj podczas grania na moim Grundigu stwierdziłem że kiedy mam harmonijke bezpośrednio przy harmonijce brzmienie jest zbyt piskliwe
chciałem więc skonstruować pewnego rodzaju szczelne pudło rezonansowe
Oto efekty mojej pracy!!!
http://www.speedyshare.com/248545656.html
Jest to brzmienie
Do wykonania tego cacka użyłem dwa pudełka po kremie oraz taśme klejącą :)










No i tak tam jest różnica w brmzieniu w nagraniu jerst moemnt że jest takie mocno basowe dzieje sie tak jak zamykam reka szczelnie otwor z kablem a tak normalnie używam hustecczki higienicznej żeby to zamknąć

Ponadto owy multiefekt harmonijkowy kiedy wypełnimy go grochem albo ryżem(nie wkładając mikrofonu...) to harmonijka jest bardozmocno wygłuszona!!! co dla mnie jest zaltą bo mam 2 braci na studiach i ciągle sie na mnie wkurzają
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aeroarte 


Posty: 663
Otrzymał 37 punkt(ów)
Skąd: Starachowice
Wysłany: 2008-04-28, 18:17    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

No i nie trzeba mieć kasy ,żeby uzyskać super brzmienie - trzeba mieć głowę!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-28, 18:23    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Bardzo ciekawy efekt, trochę momentami przypomina bekani :P ale całkiem nieźle to brzmi.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-04-28, 20:15    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Brzmienie zajefajne :) . Muszę pod swojego Grundiga podobne coś zrobić.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
grabarz 


Posty: 96
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2008-04-28, 22:29    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Ten swój "multiefekt" obejmujesz dłońmi i dopiero łapiesz harmonijkę (w sensie, że z dłoni dodatkowa przestrzeń zamknięta)?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-28, 22:42    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Chwytam go jak bulleta np Astatica JT-30 zamykam szczelnie,
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
kamilteau 


Wiek: 33
Posty: 1390
Otrzymał 76 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn/Offenburg
Wysłany: 2008-04-29, 15:41    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

No brzmienie ciekawe, nieco stłumione, w dodatku uzyskane tak niewielkim kosztem :)
_________________
"Don't start me talking, I'll tell everything I know..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
pizdzik 

Posty: 13
Skąd: INOWROCŁAW
Wysłany: 2008-04-29, 19:29    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

He,he! Gratuluje pomysłu! :P
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
SZCZYPIOR 


Wiek: 31
Posty: 830
Otrzymał 24 punkt(ów)
Skąd: Mosina
Wysłany: 2008-04-29, 21:22    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

hehe dzięki :D
_________________

Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Faaraon 


Posty: 147
Otrzymał 5 punkt(ów)
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-04-30, 22:37    Odp: Własnoręcznie zrobiony - multiefekt harmonijkowy !!!

Nooo, Szczypi! Toś to rasowy vintage jest, super. Extra extra brzmienie! Jest czego pozazdrościć!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
  
Odpowiedz do tematu