Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
nacios 

Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-19, 22:10    Problem z kanałem 2

Witam! Mam duży problem! Dzisiaj sobie kupiłam harmonijkę Tombo Folkblues tonacja C. Grałam na niej kilka razy i nie dmuchałam mocno. Nikt oprócz mnie na niej nie grał. Chciałam sprawdzić wszystkie kanały czy jest wszystko ok ale niestety okazało się że 2 kanał na wdechu nie gra! Taką samą sytuację miałam z harmonijką Hohner Silverstar również w tonacji C! Proszę pomóżcie i z góry dzięki...

Edit: Aha i jeszcze coś. Kiedy zakrywam kanały 1 i 3 ładnie gra. Możliwe że problem tkwi w moim graniu na harmonijce. Czy kanał 2 jest jakimś kanałem "specjalnej opieki"?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
petrolhead 


Wiek: 33
Posty: 184
Otrzymał 12 punkt(ów)
Skąd: Olsztyn i Warszawa
Wysłany: 2008-04-19, 22:28    Odp: Problem z kanałem 2

Z opisu wygląda na to, że technika jest zła. Drugi kanał jest dość specyficzny. Spróbuj wciągnąć powietrze trochę mocniej, jednocześnie ustami i nosem. Powinno pomóc. No i harmonijka prawdopodobnie musi się nieco rozegrać.
Jeżeli dalej będziesz miała ten sam problem to rozkręć instrument i sprawdź, czy jakiś brud czy inne niepożądane ciało obce nie blokuje blaszki.
_________________
Mój Wóz jest bogiem, prędkość nałogiem, drifting zabawą, frajda podstawą
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Więcej szczegółów
Wystawiono 1 punkt(ów):
nacios
nacios 

Wiek: 28
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-19, 22:33    Odp: Problem z kanałem 2

Wielkie dzięki! Bardzo mi pomogła rada wciągania powietrza nosem i ustami! Jeszcze raz serdeczne dzięki!
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu