Zapamiętaj mnie i lub zarejestruj | Zapomniałem hasła

Artykuły Recenzje Harmonijkowe Bitwy
Szukaj Użytkownicy Grupy
Odpowiedz do tematu
Autor
Wiadomość
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-08, 15:41    [Publikacje] Dżem

Czy ktoś z was ma te książki:

Dżem - Ballada O Dziwnym Zespole (Jan Skaradziński)
Rysiek (Jan Skaradziński)
Dżem - Kilka Niedopowiedzianych Słów (Aldona Zyma) (nowa!)


Ja je mam i muszę powiedzieć, że najlepsza jest ta druga... Wiele zdjęc, informacji, wywiadów itp. Ta trzecia to w zasadzie tylko omówienie kilku dziesięciu tekstów, kilka informacji, wywiad, streszczona historia bluesa... Ale na okładce jest harmonijka (Blues Harp) i mikrofon do niej...
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-23, 22:05    Odp: [Publikacje] Dżem

Podzielam opinie- Rysiek tak wciąga, że jest to wprost niesamowite. Ja też bardzo w Ryśku lubię autoportret, który często sobie powielam odręcznie ^m^
Ballada- dużo suchych faktów, ale też warto... Mnie ruszył w niej list Jacobsona do Riedla.
A o Dżemie mam zdanie podobne.

A, i jakby ktoś szukał- Ryśka na 100% kupicie w empiku, Dżem- nie wiem. O Balladzie też nic mi nie wiadomo, ale ponoć trudno dostać. Hm. To tyle.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Ostatnio zmieniony przez Majciochy.w.grochy 2008-01-29, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-27, 09:12    Odp: [Publikacje] Dżem

No to jak w Empiku, to biorę. A jaka cena.?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-27, 09:14    Odp: [Publikacje] Dżem

Ok. 30 zł
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-07-27, 11:10    Odp: [Publikacje] Dżem

Ile stron.?
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Duduś 

Wiek: 31
Posty: 174
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Lubliniec
Wysłany: 2007-07-27, 14:23    Odp: [Publikacje] Dżem

Ok. 250
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Majciochy.w.grochy 

Posty: 120
Otrzymał 4 punkt(ów)
Skąd: Katowice
Wysłany: 2007-07-28, 18:00    Odp: [Publikacje] Dżem

Do "Ryśka" dołączona płytka jest jeszcze.
_________________
p r z e l i t e r u j swoje zdanie
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Szczotker 

Wiek: 31
Posty: 244
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-02, 13:59    Odp: [Publikacje] Dżem

Nabyłem :D rzeczywiscie super ksiązka. Stron 175, płyta CD, 39 zł w EMPIKU.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Goszka. 

Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-08-21, 18:10    Odp: [Publikacje] Dżem

Ja mam tę drugą i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobrze napisana. Wciąga, po prostu czytasz i nic innego do Ciebie nie dochodzi - przynajmniej tak było w moim przypadku. Wzruszająca, ale momentami zabawna również.
Polecam, o.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Karunia 


Wiek: 32
Posty: 21
Wysłany: 2007-08-29, 20:23    Odp: [Publikacje] Dżem

Po przeczytaniu tych postów odczułam głęboką chęć przeczytania tegoż "Ryśka" ;)
_________________
[size=9]"[color=green]Kto rozmawia z drzewem, nie musi zaraz iść do psychiatry. Ale większość ludzi myśli inaczej.[/color]"
[i]Phil Bosmans[/i][/size]
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Osaosowski 

Wiek: 31
Posty: 265
Otrzymał 2 punkt(ów)
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 2008-01-28, 22:34    Odp: [Publikacje] Dżem

Wczoraj skończyłem "Ryśka" czytać. czytałem dwa dni (a raczej dwie noce :P ) i jest to naprawdę fajna książka! Dużo ciekawych info. A co do tej książki i "Ballady" to można kupić na www.sklep.dzem.com.pl w dziale gadżety.

pozdrawiam "osa"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
schwarzmoller 


Wiek: 31
Posty: 1
Skąd: Tomaszów Lubelski
Wysłany: 2008-04-18, 14:06    Odp: [Publikacje] Dżem

Hmm ja znalazłem na Merlinie z płytą gratis to zakupie. Mam nadzieje, że jest choć w połowie tak dobra jak piszecie :P
_________________
Wampirów i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A sku'''syny będą zawsze.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
binek 


Wiek: 32
Posty: 268
Otrzymał 11 punkt(ów)
Skąd: Radom
Wysłany: 2008-04-18, 15:16    Odp: [Publikacje] Dżem

Jakie utwory znajduja się na tej płycie? Bardzo proszę o liste bo mam szanse kupić te książkę za 20zł bez płyty(http://www.allegro.pl/item347028922_rysiek_aut_j_skaradzinski_riedel_dzem_.html ).
Zalezy mi na czasie bo aukcja sie kończy za 2 dni.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
jasiek 


Wiek: 29
Posty: 68
Skąd: Połczyn-Zdrój
Wysłany: 2008-05-03, 20:03    Odp: [Publikacje] Dżem

mam "Ryśka" , "Balladę" i "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla" tą ostatnią przeczytałem w godzinę, no może troszkę mniej. ;) "Biała i czarna legenda" to rozszerzona praca magisterska Edyty Kaszycy. Warto przeczytać. "Rysiek" to książka wybitna, wciąga. Niestety mam te książki od chrzestnego , z wyjątkiem ostatniej i oczywiście płytka , która była gratisem przy "Ryśku" zosatała zgubiona :D . "Ballada" już tak bardzo nie wciąga, ale też warta przeczytania. Pozdro :]
_________________
"Te same mury od rana, te same stoły odrapane"
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2008-05-04, 10:59    Odp: [Publikacje] Dżem

Zgadzam się z Tobą Jaśku, książka "Rysiek" Jana Skaradzińskiego bardzo interesująca i godna przeczytania..Polecam również film dokumentalny "Siema cie ludzie"..Podzielony jest na części i udostępniony na you tube, również dosyć interesujący,zwłaszcza pod względem wypowiedzi np. mamy Ryśka,czy też jego kumpli..etc.Pozdrawiam :harp:

/Atydea
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-06, 20:28    Odp: [Publikacje] Dżem

Powiem tyle ja nienawidzę czytać książek ale "Rysiek" przeczytałem naprawdę super książka. A co do filmów w domu mam: "Sie macie ludzie", "Skazany na Bluesa", oraz "Dżem'94" i jeszcze "ostatnia rawa blues Ryśka" i wszystkie te filmy mam w domu. Każdemu polecam. Jak coś to można by nagrać na dvd i jeżeli podacie adres to mogę przesłać na adres domowy te 4 filmy. Bo na jedną dvd by weszły. Co o tym sądzicie?? Jak coś to pisać

[ Dodano: 2008-05-06, 21:29 ]
Powiem tyle ja nienawidzę czytać książek ale "Rysiek" przeczytałem naprawdę super książka. A co do filmów w domu mam: "Sie macie ludzie", "Skazany na Bluesa", oraz "Dżem'94" i jeszcze "ostatnia rawa blues Ryśka" i wszystkie te filmy mam w domu. Każdemu polecam. Jak coś to można by nagrać na dvd i jeżeli podacie adres to mogę przesłać na adres domowy te 4 filmy. Bo na jedną dvd by weszły. Co o tym sądzicie?? Jak coś to pisać

[ Dodano: 2008-05-06, 21:29 ]
GG mam podane w profilu;] PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
#Maciekdraheim 


Wiek: 35
Posty: 3604
Otrzymał 296 punkt(ów)
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: 2008-05-07, 17:31    Odp: [Publikacje] Dżem

mymus91 napisał/a:
Każdemu polecam. Jak coś to można by nagrać na dvd i jeżeli podacie adres to mogę przesłać na adres domowy te 4 filmy. Bo na jedną dvd by weszły.


Lepiej nie podawać takich pomysłów na publicznym forum, bo to piractwem trąci. Lepiej ograniczyć takie zapędy, dobrze Ci radzę.
_________________
Blues is nothing but a good man feeling bad, thinking about the woman he once was with.
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
mymus91 

Wiek: 32
Posty: 24
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-05-10, 14:45    Odp: [Publikacje] Dżem

Jeżeli tak uważasz. W sumie masz rację ale powiedz mi czy jest ktoś kto nie ściąga filmów neta. Ale lepiej nie ryzykować. Dzięki wielkie za radę PzDr
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Zuźka 


Posty: 64
Otrzymał 1 punkt(ów)
Wysłany: 2008-08-18, 20:09    Odp: [Publikacje] Dżem

Ja czytałam tylko "Ryśka" i książka według mnie jest rewelacyjna. Polecam ją szczególnie ludziom, którzy opierają swoją wiedzę na temat życia Riedla wyłącznie na filmie "Skazany na bluesa" (bo jest takich wielu), który jest dobry, ale niezbyt dokładny, a chciałby wiedzieć o Ryśku nieco więcej niż to, ze był wokalistą Dżemu i ćpał.
_________________
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
aallkkaa

Posty: 1
Wysłany: 2009-01-23, 11:54    Re: Dżem

[quote="Duduś"]Czy ktoś z was ma te książki:

Dżem - Ballada O Dziwnym Zespole (Jan Skaradziński)
Rysiek (Jan Skaradziński)
Dżem - Kilka Niedopowiedzianych Słów (Aldona Zyma) (nowa!)


Ja je mam i muszę powiedzieć, że najlepsza jest ta druga... Wiele zdjęc, informacji, wywiadów itp. Ta trzecia to w zasadzie tylko omówienie kilku dziesięciu tekstów, kilka informacji, wywiad, streszczona historia bluesa... Ale na okładce jest harmonijka (Blues Harp) i mikrofon do niej...[/quote]



kochani ja nierozumiem czemu zastanawiacie się gdzie te ksiązki kupić :) przeciez jest oficjalna strona zespołu i tam kupiłam 2 książki w super cenie i bardzo szybko wiec polecam gorąco . a co do Ryśka to naprawde łza nieraz staneła mi w oku polecam gorąco :)
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
aansaa 


Wiek: 32
Posty: 800
Otrzymał 31 punkt(ów)
Wysłany: 2009-01-23, 19:30    Odp: [Publikacje] Dżem

Wiem, że to piractwo, ale te książki (a dokładnie ebooki) są dostępne w necie... Choć jestem zdania, że szelestu kartek nie zastąpi nic... ;p

[color=red]Skoro wiadomo, że to piractwo bardzo bym prosił o ograniczenie takiej "propagandy" na forum. Rozpowszechnianie cudzej własności intelektualnej bez zgody właściciela jest karalne, czyli dzielenie się eBookami też może podpadać (wiem, że nie podałeś żadnego linka, ale wypowiedź sama w sobie nie jest mile widziana). Maciek Draheim.[/color]

[ Dodano: 2009-02-02, 19:33 ]
Oczywiście, przepraszam za mego posta... Lecz tak się zastanawiam, przecież wielu ludzi podaje tutaj linki do fragmentów piosenek, bądź filmów ("Skazny na bluesa", "Muminki" w celu "rozpracowania" melodii, wiadomo, o co chodzi)... To już nie jest piractwo??
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
Smyrdek 


Wiek: 33
Posty: 237
Otrzymał 3 punkt(ów)
Skąd: Łodygowice
Wysłany: 2009-03-16, 20:26    Odp: [Publikacje] Dżem

Mam "Balladę o dziwnym zespole" i "Ryśka". Zdecydowanie świetne książki, bardziej podoba mi się "Rysiek" (wypowiedzi znajomych Riedla, dokładna historia jego zycia i tragicznego końca...) Mam również wszystkie wymienione filmy. Również fajne. Zwłaszcza "Sie macie ludzie"
_________________
"The answer my friends, is blowin' in the wind, the answer is blowing in the wind..."
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Atydea 


Wiek: 37
Posty: 18
Skąd: Skierniewice
Wysłany: 2010-11-09, 01:52    Odp: [Publikacje] Dżem

Witam i odświeżam temat, jeżeli chodzi o książki tyczące się zespołu Dżem lub Ryśka Riedla to polecam książkę "Biała i czarna legenda Ryszarda Riedla" Edyty Kaszycy. Książka jest poszerzoną wersją pracy magisterskiej tej Ślązaczki. Pozdrawiam:)

/Atydea
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
 
Haniax

Posty: 1
Wysłany: 2018-08-28, 13:34    Odp: [Publikacje] Dżem

Książki godne polecenia.Zwłaszcza "Rysiek " :)
_________________
https://aasadlabiznesu.pl/blog/jak-mozna-otrzymac-kredyt-na-firme-przez-internet
Dodaj punkt autorowi tego posta
 
 
  
Odpowiedz do tematu